برگزاری جشنواره سور، سرنا و زندگی در تیرور میناب
+ پ -
برگزاری جشنواره سور، سرنا و زندگی در تیرور میناب

دومین جشنواره فرهنگی آیینی سور، سرنا و زندگی به مناسبت دهه مبارک فجر به میزبانی شهر تیرور میناب با حضور گروه‌هایی از استان‌های کرمان، فارس و بوشهر برگزار شد.

به گزارش شکبه اطلا‌ع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب، دومین جشنواره فرهنگی آیینی سور، سرنا و زندگی به مناسبت دهه مبارک فجر به میزبانی شهر تیرور میناب با حضور استان‌های کرمان، فارس و بوشهر برگزار شد.

 

با توجه به منطقه‌ای بودن این جشنواره و حضور استان‌های کرمان، فارس، بوشهر در استان هرمزگان در خصوص نحوه اجرا و میزبانی از میهمانان برنامه ریزی منسجمی صورت گرفت و آیین‌های بومی و سنتی، نوع زندگی ایرانی و تمدن اسلامی در آن به نمایش گذاشته شد.

 

برگزاری این جشنواره با اهداف به نمایش گذاشتن فرهنگ و تمدن مردم جنوب کشور بود که با نمایش نوع پوشش، صنایع دستی، نوع آداب و رسوم، فرهنگ بومی میناب به نمایش گذاشته شد.

 

احیاء سبک زندگی ایرانی اسلامی ، اقتصاد مقاومتی و مردمی بودن یکی از شاخصه‌های بارز در برگزاری این جشنواره به شمار می‌رفت.

 

برگزاری جشنواره سور، سرنا و زندگی در شهر تیرور که در راستای معرفی فرهنگ بومی این منطقه صورت گرفته است، توانسته است ظرفیت های فرهنگی منطقه شرقی هرمزگان به ویژه میناب را رقم بزند.

 

میناب در ۹۵ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده و از لحاظ فرهنگی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

 

انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff