برپایی ۸ محفل انس با قرآن در قشم/بانوان فجرآفرین تجلیل می‌شوند

حجت الاسلام غلامی گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارکه فجر، ۸ محفل انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی، استانی و بین المللی در اماکن مذهبی قشم و برخی موسسات قرآنی این شهرستان برپا می شود.

حجت الاسلام احمد غلامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی قشم در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه انس با قرآن، همراه شدن با گنجینه بی پایان و در اختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است، بر تدبّر در آیات این کتاب آسمانی تاکید و اظها کرد: از مراحل بالای انس با قرآن، تدبّر در آیات قرآن است که قرآن آن را از جمله وظایف انسان به‌شمار آورده است.

وی همچنین با تاکید بر عمل به آیات قرآن کریم، این مرتبه را کامل‌ترین مرتبه انس با کلام خدا عنوان کرد و افزود: متون دینی در این زمینه روایات زیبا و قابل تأمّلی را به‌صورت انبوه آورده است.

غلامی گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارکه فجر، ۸ محفل انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی، استانی و بین المللی در اماکن مذهبی قشم و برخی موسسات قرآنی این شهرستان برپا می شود.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم ادامه داد: این محافل نورانی انس با قرآن کریم به میزبانی امامزاده سیدمظفر (ع) قشم، مسجد امام رضا (ع)، مسجد بازار قدیم قشم، درگهان، مسجد جامع کوشه، مسجد صاحب الزمان(عج) و … برپا خواهد شد.

وی همچنین از برپایی محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی در روز ۱۶ بهمن ماه سال جاری، در شهر رمکان جزیره قشم خبر داد.

بانوان فجرآفرین در قشم تجلیل می شوند

حجت الاسلام غلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بنیانگذار انقلاب بارها با تکریم و تحسین از نقش فعال و موثر بانوان در پیروزی و شکل‌گیری انقلاب اسلامی یاد کرده‌اند.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم ادامه داد: امام راحل با تیزبینی و درایت خاص خود اذعان داشتند که انقلاب اسلامی ایران بدون شرکت بانوان به ثمر نخواهد رسید و در آستانه اوج گیری انقلاب، شرکت زنان را واجب اعلام کردند و حتی موافقت پدر یا شوهر را لازم ندانستند.

وی ابراز داشت: در ابام الله دهه مبارکه فجر، طی آئینی با همکاری حوزه علمیه قشم، هیئت اندیشه ورز و اداره تبلیغات اسلامی از بانوان فجرآفرین این شهرستان تجلیل بعمل می آید.

انتهای پیام/