برپایی نمایشگاه عکس در پارسیان / در مسیر دلدادگی روایت تصویری از شلمچه تا کربلا
+ پ -
برپایی نمایشگاه عکس در پارسیان / در مسیر دلدادگی روایت تصویری از شلمچه تا کربلا

نمایشگاه عکس “در مسیر دلدادگی” روایت تصویری شلمچه تا کربلا توسط عکاس پارسیانی به نمایش عموم گذاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام عبدالرضا شیبانی عکاس و خبرنگار پارسیانی در آئین افتتاح این نمایشگاه، که با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق، گردهمایی شگرف و بی همتایی از محبان اهل بیت(ع) است که با توجه به انواع هجمه های صهیونیسم بین المللی و به تبع آن فجایع عمیق انسانی در قالب توطئه اسلام هراسی، چهره ای حقیقی از اسلام ناب محمدی(ص) را متجلی ساخته است.

شیبانی با اشاره به پیاده روی ۵۰۰ کیلومتری در مسیر کربلای حسینی در اربعین سال گذشته گفت: این مسیر که از شلمچه در ایران اسلامی آغاز می شود، پس از گذشتن از شهرهای بصره، گرمت علی، قرنه، چبایش، ناصریه، دیوانیه و نجف اشرف، به کربلا می رسد.

وی به توصیف حمل ونقل و جابه جایی زوار امام حسین(ع) در مسیر راهپیمایی اشاره کرد و افزود: انتقال زائران امام حسین(ع)، به وسیله قایق از بصره تا گرمت علی، وجود زیستگاه عشایر به طول قریب به ۷۰ کیلومتر در مسیری که دو طرف آن آب و نیزار است، مسیر را منحصر کرده است.

عضو انجمن عکاسان شهرستان پارسیان، با اشاره به وجود موکب های عزاداری از شلمچه تا کربلا، تصریح کرد: موکب ها از شلمچه آغاز و پس از بصره بر تراکم آنها افزوده می شود، به گونه ای که تمام نیازمندی های زائران پیاده اربعین حسینی برآورده می شود.

این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در مدرسه یاسرنصوری به صورت رایگان در معرض دید عموم قرار می گیرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff