برپایی بیمارستان صحرایی در جاسک

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ غلامعباس مومنی در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز اظهار کرد: برپایی بیمارستان‌های صحرایی پیش از آنکه فعالیتی حرفه‌ای و سازمانی باشد، کاری معنوی و مقدس است و با وجود نیاز های موجود و محرومیت این منطقه از خدمات پزشکی  برپایی این بیمارستان صحرائی امری واجب و ضروی است.

 

وی افزود: تیم های تخصصی داخلی و عفونی،  اطفال، زنان و زایمان،مامایی،کلیه و مجاری ادراری، جراح عمومی، قلب، پزشک عمومی و دنداپزشک ،چشم پزشکی و بینایی سنجی ،اورولوژی و کلیه پرسنل پیراپزشک، شامل؛ پرستاری،  آزمایشگاه،داروخانه و … در این بیمارستان حضور خواهند داشت.

مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان، ویزیت، درمان تخصصی رایگان عشایر منطقه و ارتقای روحیه ایثارگری اعضای تیم های درمانی از اهداف سه گانه برپایی بیمارستان صحرایی در شهرستان جاسک می باشد.

 

مومنی تصریح کرد: 14 پزشک و روزانه 35 تن کادر پزشکی در این بیمارستان به فعالیت می پردازند که در کل در 4روز انجام فعالیت می کنند.

وی با اشاره به تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان صحرائی گفت: تا کنون 200 نفر توسط پزشکان عمومی معاینه شده اند و تخمین زده می شود که بیش از 2000تن در مدت این 4 روز مراجعه کننده داشته باشیم.

 

نامبرده در خصوص نیاز برخی از بیماران به مراجعه به مراکز پیشرفته تر در استان اظهار کرد:این عزیزان پس  از معاینه و تشخیص پزشک مرتبط با تحویل نامه کتبی از طرف بسیج جامعه پزشکی ،در بندرعباس رایگان بستری و مداوا میگردند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان با اشاره به‌ همکاری و تعامل مطلوب جامعه پزشکی و سازمان‌ها و ارگان‌های متصدی بهداشت و درمان استان و شهرستان با بسیج جامعه پزشکی برای برپایی این مرکز درمانی موقت در منطقه  محروم لیردف  افزود:  بیمارستان صحرایی مکانی برای ارائه خدمت در مناطق محروم جامعه است چراکه در اين مناطق يا مردم از مسائل بهداشتي آگاهی ندارند يا توان استفاده از امكانات پزشکی را ندارندکه برپایی آن می تواند در ارتقای سلامت و بهداشت مردم اين مناطق موثر باشد.

 

مومنی افزود:چنین اقداماتی از برکات جمهوری اسلامی به مناطق محروم بوده که سپاه پاسداران به عنوان نهاد مردمی خدمات ارزنده ای در طول انقلاب و پس از آن نیز به مردم ارائه داده است که برپایی بیمارستان های صحرائی از جمله این خدمات ارزنده است.