تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 244924
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

بروکسل در دومین روز از بالاترین سطح هشدار امنیتی قرار گرفت + عکس

ﺷﻬﺮ ﺑﺮﻭﮐﺴﻞ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﯾﮑﺸﻨﺒﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺩﺭ بالاترین ﺳﻄﺢ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﻗﺮﺍﺭ گرفت.

بروکسل در دومین روز از بالاترین سطح هشدار امنیتی قرار گرفت + عکس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی حملات مرگبار اخیر پاریس و اخبار رسانه‌ها در خصوص فرار یکی از عوامل حملات تروریستی پاریس به بلژیک، ﺑﺮﻭﮐﺴﻞ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻣﺮﻭﺯ یکشنبه ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺩﺭ ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﺳﻄﺢ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﻗﺮﺍﺭ گرفت.

ﺑﻪ گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، ﻧﺨﺴﺖ‌ﻭﺯﯾﺮ بلژیک اعلام کرده که ﭘﻠﯿﺲ ﺩﺭ ﭘﯽ ﺍﺷﺨﺎﺹ ﺑﺎ ﺍﺳﻠﺤﻪ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ.

به دنبال دریافت یک تهدید فوری و جدی در بروکسل پایتخت بلژیک، دولت مترو را تعطیل کرد، سطح هشدارهای امنیتی را به بالاترین سطح ممکن رساند و به واسطه تهدید به حمله «جدی و قریب الوقوع»، به مردم نسبت به ازدحام در هر نقطه از شهر و حضور در مکان‌های شلوغ هشدار داد.

ﻭﺯﯾﺮ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺷﻨﺒﻪ ﺷﺐ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﺳﻮﺀﻇﻦﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺍﺯ احتمال ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺣﻤﻼﺕ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﺍﺳﺖ.

ﺑﻠﮋﯾﮏ ﻧﮕﺮﺍﻥ وقوع ﺣﻤﻼﺕ ﺍﻧﺘﺤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺸﺎﺑﻪ حملات هفته گذشته ﭘﺎﺭﯾﺲ است که ﺑﻪ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻥ حدود ۱۳۰ ﻧﻔﺮ ﻭ مجروحیت بیش از ۳۰۰ ﻧﻔﺮ ﺍﻧﺠﺎﻣﯿﺪ.

سطح امنیت در بلژیک بعد از آن افزایش یافت که حدود یک هفته از حملات پاریس که ۱۳۰ نفر در آن کشته شدند و تکفیری‌های «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفتند، می‌گذرد و این در حالی است که یکی از مظنونان این حادثه از بلژیک است و هنوز دستگیر نشده است.

مقامات بلژیک می‌گویند که این شخص، فرد خطرناکی است و به همین منظور امنیت در شهر بروکسل را بعد از یک نشست وزرای ارشد، مأموران پلیس و سرویس‌های امنیتی این کشور تشدید کرده‌اند.

ﻭﺯﯾﺮ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﭘﻠﯿﺲ ﻟﺤﻈﻪ به ﻟﺤﻈﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺭﺍ ﻣﯽﺳﻨﺠﺪ و ﯾﮏ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ که دولت ﻫﺮ آنچه ﻻﺯﻡ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽﺩﻫد.

ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ «ﻋﺒﺪﺍﻟﺴﻼﻡ صلاح» ﯾﮏ فرانسوی ﺳﺎﮐﻦ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺣﻤﻼﺕ ﺍﻧﺘﺤﺎﺭﯼ ﭘﺎﺭﯾﺲ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ؛ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﻓﺮﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=244924
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,679 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی