برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد

+ پ -
برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد

معاون مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: تفویض اختیار و برون سپاری افزایش کیفیت خدمات، نظارت صحیح بر فعالیت ها و افزایش رضایتمندی ارباب رجوع را به همراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سعید غفوری معاون مدیر کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه تجهیزات پزشکی ” هرمز هلث” در خصوص اقدامات انجام شده در اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: یکی از اولویت های این مرکز تفویض اختیارات به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، قطب های تجهیزات پزشکی و برون سپاری بخشی از امور به انجمن های مردم نهاد است.

وی با اشاره به اینکه در مبحث تفویض اختیار نیاز به گذراندن دوره های تخصصی برای کارشناسان علوم پزشکی سراسر کشور بود از برگزار ی یک دوره تخصصی با ۲۲ عنوان در مدت ۱۹روز در تهران خبرداد و افزود: تفویض اختیار در حوزه صدور مجوزها، ورود و ترخیص تجهیزات پزشکی از طریق اداره تجهیزات پزشکی واگذار شده و دانشگاه علوم پزشکی به صورت پایلوت در این زمینه در دانشگاه تهران آغاز به کار کرده است.

صرفه جویی در وقت و افزایش رضایتمندی مردم با برون سپاری

غفوری ادامه داد: با برون سپاری کارها حجم کارها کاهش یافته، در وقت صرفه جویی می شود و ۶۰ درصد کارها را دانشگاه ها انجام می دهند همچنین رضایتمندی ارباب رجوع را در پی خواهد داشت.

وی در حوزه تولید نیز اظهار کرد: بازدید از واحدهای تولیدی و تمدید مجوز تولید تجهیزات پزشکی به کل دانشگاه های مجری کشور، بیش از ۵۰ دانشگاه تفویض شده است.

معاون مدیر کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: در حوزه نظارت نیز به کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور این اختیار تفویض شده است.

وی افزود: بازدید از تمامی مراکز درمانی خصوصی، دولتی، درمانگاه ها و تمامی بخش های درمانی کشور به دانشگاه های علوم پزشکی کشور تفویض شده است.

وی تاکید کرد: کنترل خرید از شبکه های توزیع ( شرکت های وارد کننده، نمایندگی ها و تولید کننده های و یا نمایندگی های آن ها در سازمان تجهیزات کنترل شده باشند)و کنترل نرخ از مواردی است که باید بر آن نظارت شود.

قیمت گذاری ۱۷ هزار قلم کالای تجهیزات پزشکی

غفوری با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت فهرستی از ۱۷ -۱۸ هزار قلم کالای قیمت گذاری شده هم برای توزیع و هم برای مصرف در سامانه تجهیزات پزشکی کشور بار گزاری شده است اظهار کرد: شرکت های توزیع کننده یا نمایندگی های شرکت ها که اقدام به عرضه و توزیع می کنند باید کنترل شده باشند.

وی همچنین با اشاره به فهرست استراتژیک ۷۰-۸۰ قلم کالایی که قیمت و رتبه بندی آن توسط سازمان تجهیزات پزشکی تایید خواهد شد و پس از تایید در کمیسیون تجهیزات پزشکی به صورت مصوب به لیست کالاهای قیمت گذاری شده افزوده می شود بیان کرد: سایر اقلام که قیمت گذاری نشده در هر دو حوزه واردات وتولید با برنامه ای که به نفع هر دو گروه باشد نوشته و مصوب شده است در نتیجه سایر اقلام در حوزه برون سپاری قیمت گذاری می شود.

به گفته غفوری در نتیجه تفویض اختیارات کارها سریعتر، دقیق تر و به موقع با رضایتمندی بالای ارباب رجوع انجام می شود.

وی تاکید کرد: نمایشگاه ها برای ایجاد تعامل میان فروشندگان، تولید کنندگان، شرکت های فعال درحوزه تجهیزات پزشکی فرصت مناسبی تا با ارائه دستاوردهای خود و آشنایی با تکنولوژی های روز این حوزه سطح کیفی و کمی خدمات خود را افزایش دهند.

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff