برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در هرمزگان اعلام شد
+ پ -
برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در هرمزگان اعلام شد

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان برنامه های سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید «مرتضی آوینی» که به نام هفته هنر نامگذاری شده است در استان هرمزگان را اعلام کرد.

انوشیروان پیش‌دار رئیس حوزه هنری هرمزگان روز چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز ، افزود: هفته هنر انقلاب اسلامی همزمان با شهادت سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی ۲۰ فروردین در تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رسیده و حوزه هنری  هرمزگان در این هفته برنامه‌های متنوع و متعددی را همزمان با سراسر کشور برنامه ریزی و اجرا می‌کند.

 

پیش‌دار اظهار کرد: غبارویی گلزار شهدای میناب، اجرای نمایش خیابانی«از ری تا فکه» در گلزار شهدای میناب ، نمایشگاه آثار تولیدی حوزه هنری در محل نماز جمعه میناب،سخنرانی رییس حوزه هنری در نماز جمعه میناب از برنامه های حوزه هنری در هفته هنر انقلاب در شهرستان میناب در ۲۰ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

 

وی رونمایی و نقد و بررسی دو کتاب شعر که شامل «سه شنبه های شرجی»، « قافله آب»، شب و شعر سه شنبه های شرجی از دیگر برنامه های حوزه هنری در ۲۱ فروردین ماه در فرهنگسرای طوبی بندرعباس است عنوان کرد و همچنین رونمایی از تندیس هفته هنر انقلاب اسلامی ، نمایشگاه تجسمی (قطعه ۲۹)تصاویر شهدای غواص و اماکن متبرکه در رودان و تولید و انتشار یک قطعه موسیقی حماسی با موضوع شهدا از جمله برنامه های دیگر حوزه هنری در ۲۲ فروردین ماه سال جاری در هفته هنر انقلاب اسلامی انجام می شود.

 

رئیس حوزه هنری هرمزگان بیان کرد: رونمایی و نقد و بررسی انیمیشن های «رنگ دریا » و «زیتون های نارس» و دیدار با خانواده شهید هنرمند حسین الله پرست در ۲۳ فروردین ماه در فرهنگسرای طوبی در هفته هنر انقلاب اسلامی برپا می شود.

 

پیش‌دار ، نشست هنرمندان با استاندار هرمزگان ، نکوداشت هنرمندان و فعالان شاخص انقلاب اسلامی در استان هرمزگان و اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی هفته انقلاب اسلامی و تقدیر از برگزیدگان از دیگر برنامه های مهم حوزه هنری در هفته هنر انقلاب اسلامی در ۲۴ فروردین ماه عنوان کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: رونمایی از کتاب کیمیای ذکر ، نشست پژوهشی (بررسی نقش و جایگاه زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی در استان هرمزگان) با همکاری کمیسیون امور بانوان استانداری و پخش فیلم مستند «خور آذینی» از صداو سیمای مرکز خلیج فارس از برنامه های هفته انقلاب در ۲۵ فروردین ماه برپا می شود.

 
۲۰ فروردین سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی در تقویم رسمی کشور به روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff