برنامه های هفته هلال احمر در ابوموسی تشریح شد
+ پ -
برنامه های هفته هلال احمر در ابوموسی تشریح شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابوموسی برنامه های هفته هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امداد رسان در سطح کشور را در شهرستان ابوموسی تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رزلانسری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابوموسی در گفتگو با خبرنگار نافذ آنلاین، اظهار کرد: هلال احمر یک سازمان غیر دولتی و بشردوستانه است که بر اساس اصول هفتگانه (بی طرفی، بی غرضی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهان شمولی) و به عنوان بازوی امدادی جمهوری اسلامی ایران به فعالیتهای انسان دوستانه در داخل و خارج از مرزهای کشور می پردازد.

 

رزلانسری تصریح کرد: از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه به عنوان هفته هلال احمر نامگذاری شده است که به همین مناسبت برنامه‌های ویژه‌ای در سطح شهرستان و توسط این جمعیت اجراء می شود.

 

وی ادامه داد: دیدار با امام جماعت شهرستان، غبارروبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام راحل، تجلیل از ایثارگران و رزمندگان و عیادت از خانواده های شهدای امدادگر، دیدار از سالمندان و بیماران بستری در بیمارستان پارس، برگزاری کلاس آموزشی کمکهای اولیه، برپایی ایستگاه سلامت و برپایی چادرهای امداد و نجات از برنامه های این هفته خواهد بود.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابوموسی گفت: به منظور نهادینه کردن مشارکت اعضاء و داوطلبان فعال هلال احمر در ارکان تصمیم گیری جمعیت هلال احمر شهرستان، چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر شهرستان  ۲۴  اردیبهشت برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: تمامی اعضاء و داوطلبان فعال واجد شرایط شرکت در انتخابات مجمع جمعیت شهرستان، حق رای و انتخاب اعضای شورای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر شهرستان را دارا می باشند.

 

عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان ابوموسی به عنوان یکی از اعضاء ستاد مدیریت بحران شهرستان با تمامی امکانات و تجهیزات خود، آماده مقابله با حوادث طبیعی احتمالی می باشد.

 

رزلانسری گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امداد رسان در سطح کشور، بیشترین نقش را در امداد رسانی در حوادث غیرمترقبه و طبیعی ایفا می کند و به عنوان اولین نهاد امداد رسان در صحنه حضور پیدا می کند و به ارائه کمکهای اولیه می پردازد.

 

این مقام مسئول با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش در مدیریت بحران، گفت: در صورت وقوع یک حادثه طبیعی و غیرمترقبه، اقداماتی باید قبل از بحران، حین بحران و بعد از بحران با هدف جلوگیری از وقوع مخاطرات و کاهش آثـار زیانبار آن انجام  شود که با آموزش مردم می توان در این شرایط از وارد آمدن خسارات بیشتر جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff