برنامه های هفته سلامت در میناب تشریح شد / میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صد درصدی مراکز بهداشت و درمانی روستایی
+ پ -
برنامه های هفته سلامت در میناب تشریح شد / میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صد درصدی مراکز بهداشت و درمانی روستایی

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: در طرح تحول نظام سلامت، میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صدرصدی مراکز بهداشت و درمانی روستاهای خود بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،حمید رضا بهزادی ، رییس  شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: از اول تا هفتم اردیبهشت ماه هر ساله بعنوان هفته سلامت و با شعار “عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت” در کشورنامگذاری شده است.

 

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب دربحث تحول نظام سلامت در کشور بیان داشت:  با در دستور کار قرار گرفتن این مسئله در وزارت بهداشت و در دولت تدبیر و امید، تحول سلامت در بخش بهداشت و درمان در میناب آغاز شد.

 

 

بهزادی به برنامه های هفته سلامت در شهرستان میناب اشاره کرد و عنوان کرد: انجام صبحانه سالم در مدارس شهرستان میناب، نظارت بهداشتی بر اغذیه فروشی ها و رستوران ها، همایش پیاده روی روز سلامت، برگزاری جشن نوسازی و بازسازی مراکز روستایی  در روستاها شهرستان، شرکت در نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه غرفه سلامت در مسجد امام خمینی(ره)، جشن هفته سلامت و تقدیر از فعالان عرصه سلامت در سطح شهرستان و گردهمایی مدیران و مسئولان واحدهای بهداشت و درمان در خصوص اختصاص و کنترل هزینه ها در عرصه سلامت را می توان از برنامه های  هفته سلامت در شهرستان نام برد.

 

 

وی با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت، میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صدرصدی مراکز بهداشت و درمانی روستاهای خود بوده اظهار داشت: قبل از آغاز طرح تحول نظام سلامت میناب یکی از ضعیف ترین زیرساخت های مراکز بهداشتی و درمانی را در سطح استان داشت که بحمدالله این مراکز بهداشتی در حال حاضر تماما تجهیز و میتوانیم بگوییم هیچ مرکز بهداشتی بدون پرسنل و تجهیزات در میناب دیگر وجود ندارد.

 

 

ریاست شبکه بهداشت و درمان میناب ادامه داد: در میناب ۱۵ مرکز بهداشتی و درمانی تجهیز و بهسازی شده اند که در این بین حدود ۴ و نیم میلیارد تومان صرف تعمیر و بازسازی آنها شده است.

 

 

وی عنوان داشت: یکی از کارهایی که می توانیم بگوییم اولین بار در کشور در میناب صورت گرفته فعال کردن GIS یا همان اطلاعات ناوبری با استفاده از سیستم ماهواره ای بوده که با همکاری معاونت تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان در این شهرستان این کار صورت گرفته است.

 

 

بهزادی ادامه داد: فعال سازی آزمایشگاه حشره شناسی، افزایش تعداد متخصصین در رشته های گوش، حلق، بینی و چشم پزشکی با کمترین هزینه ممکن در بیمارستان ابوالفضل(ع)، ساخت یک مرکز تسهیلات زایمانی مدرن در بخش توکهور و شهرهشتبندی میناب از ۲۱ فروردین ماه، از جمله کمترین اقدامات انجام شده در طرح تحول نظام سلامت در میناب می باشد.

 

 

رییس شبکه بهداشت و درمان میناب با بیان اینکه اختلافی در مالکیت زمین وجود دارد و فرماندار میناب در حال پیگیری این مشکل است خاطر نشان کرد: به محض تحت اختیار گذاشتن این زمین به وزارت بهداشت قریب  به ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای شروع اولیه کار مشخص شده است که  این بیمارستان در خوشبینانه ترین حالت هفت سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff