برنامه‌های ایام فاطمیه دوم پررنگ تر برگزار می‌شود

حجت الاسلام انصاری راد گفت: می بایست توجهات بیشتری به ایام فاطمیه دوم معطوف شده و برنامه های این دهه در استان هرمزگان پر رنگ تر برگزار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در چهادرهمین نشست بررسی میزان پیشرفت طرح های فرهنگی، آموزشی و قرآنی اداره کل اظهار کرد: خروجی چنین جلساتی مناسب بوده و همفکری و هم اندیشی، هماهنگی بیشتر و … نتیجه این نشست ها و جلسات است.

وی با تاکید بر اینکه باید بیش از پیش به برگزاری این گونه جلسات اهتمام جدی ورزید، افزود: در این نشست بر روی سه محور مهم و اساسی نظیر ایام فاطمیه اول و دوم و شهادت سردار دلها بحث و تبادل نظر می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان داشت: می بایست توجهات بیشتری به ایام فاطمیه دوم معطوف شده و برنامه های این دهه در استان هرمزگان پر رنگ تر برگزار شود. ایام فاطمیه دوم با دومین سالگرد شهید سلیمانی تلاقی پیدا کرده و این اتفاق می تواند یک پیوندی بین این دو مناسبت ایجاد کند.

حجت الاسلام انصاری راد گفت: در ایام فاطمیه دوم باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات در اختیار در راستای هرچه بهتر و بیشتر تبیین جایگاه شهید سلیمانی، بصیرت و مکتب حاج قاسم بکار گرفته شود.

وی ابراز داشت: برخی هیئات مذهبی به منظور برگزاری مراسم ایام فاطمیه دوم، هماهنگی های لازم را بعمل آورده اند اما ستاد فاطمیه می بایست بر فعالیت ها و برنامه های این هیئات نظارت داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به جایگاه و نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در اسلام پرداخت و بیان داشت: شناخت حضرت زهرا(س) بسیار مهم است در خصوص ایشان امام حسین(ع) روز عاشورا وقتی رجز می‌خوانند به مادرشان فاطمه افتخار می‌کنند و می‌فرمایند: پدرم خورشید، مادرم ماه و من هم ستاره‌ای در بین این دو هستم.

انصاری راد در پایان تاکید کرد: شناخت‌های شناسنامه‌ای برای ما کارساز نیست و باید به‌صورت کامل ائمه اهل‌بیت(ع) و سیره ایشان را شناخت.