برف و باران ۲۵ استان‌ را فرا گرفت/احتمال آبگرفتگی و اختلال در تردد جاده‌ای در ۱۲ استان کشور/ مه و برف در ارتفاعات تهران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت:‌ در حال حاضر در اکثر محورهای استان‌های مازندران، لرستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز و ایلام بارش باران جریان دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد: در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، لرستان، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران، مرکزی، قزوین و قم نیز بارش باران گزارش شده است.

سرهنگ رحمانی ادامه داد: در محورهای خوی، ماکو، ارومیه و میاندوآب در آذربایجان غربی بارش باران جریان دارد.

این مقام ارشد راهور ناجا به بارش برف در گردنه صائین در استان اردبیل، دوراهی دیزین در استان البرز و گردنه صلوات‌آباد در استان کردستان پرداخت و افزود: در محور اراک – بروجرد در استان مرکزی، ارتفاعات کندوان و هراز در استان مازندران و محور خرم‌آباد به بروجرد در استان لرستان نیز بارش برف گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا بیان داشت: در محور شیبلی در استان آذربایجان شرقی به دلیل مه‌گرفتگی کاهش دید وجود دارد.

سرهنگ رحمانی ترافیک در استان البرز در باند جنوبی آزادراه تهران – کرج از پل فردیس تا پل کلاک را نیمه‌سنگین عنوان و خاطر نشان کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

احتمال آبگرفتگی و اختلال در تردد جاده‌ای در ۱۲ استان کشور/ مه و برف در ارتفاعات تهران

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ای در ۱۲ استان کشور وجود دارد، گفت: امروز در ارتفاعات استان تهران برف می‌بارد و هوا در آن نقاط مه‌آلود است.

در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز برای برخی مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس و سواحل غربی دریای خزر، بارش برف و باران در ارتفاعات و در پاره‌ای نقاط مه غلیظ پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در مناطقی از  جنوب غرب، جنوب، شرق، جنوب شرق کشور و خلیج فارس به سبب تشدید ناپایداری‌ها رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: فردا نیز ضمن کاهش فعالیت این سامانه در نواحی غربی کشور، بارش‌ها بیشتر محدود به سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب شرق کشور، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد بود.

نقشینه گفت: امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، غرب کرمانشاه، زنجان، لرستان و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین و البرز بارش باران و بارش برف و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: به سبب بارش شدید و رگباری باران، رعدوبرق و وزش باد در استان های فارس، بوشهر، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی کرمان و هرمزگان احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها وجود دارد.

نقشینه گفت: امروز آسمان تهران ابری است و بارش باران و برف در ارتفاعات این استان ادامه دارد. همچنین هوا در این مناطق مه‌آلود است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز شهرکرد با دمای منفی 2 و بندرعباس با دمای 30 درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مراکز استان‌های کشور هستند.