برداشت 10 تن سبزی ارگانیگ در سیریک آغاز شد
+ پ -
برداشت ۱۰ تن سبزی ارگانیگ در سیریک آغاز شد

کارشناس زراعت و باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت: برداشت سبزی های برگی خارج از فصل در سطح ۱۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رضا راونگی نژاد کارشناس زراعت و باغبانی  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیریک در گفتگو  با خبرنگار آذینی اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۱۰ تن انواع سبزی های برگی برداشت شود.

وی افزود: مهمترین سبزی های برگی و خوراکی در شهرستان سیریک را تره، کاهو، جعفری ، ریحان، نعنا ، خردل، شوید و گرگا است.

راونگی نژاد  یاد آور شد: مهمترین مناطق کشت سبزی های برگی در شهرستان را روستاهای کنارجو ، محملیان ، روتان ، پالور ، گچینه، سرگلم و شهید مردان است.

کارشناس زراعت و باغبانی  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیریک ابراز کرد: یکی از  خاصیت های برجسته سبزی های شهرستان ارگانیگ بودن آنهاست که بدون استفاده از سموم شیمیایی کاشته می شوند.

این مسئول اضافه کرد: در فصل های کاشت و برداشت سبزی ها برگی در شهرستان بیش از ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم  مشغول کار و فعالیت می شوند.

راونگی نژاد  با بیان اینکه کاشت سبزی های برگی در این فصل گرم و تابستان در شهرستان سیریک خودش مصداق کامل اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است افزود:  فصل کاشت سبزی های خارج فصل شهرستان از تیرماه شروع شده و تا  شهریور ماه ادامه دارد.

کارشناس زراعت و باغبانی  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیریک تصریح کرد: محصولات برداشت شده علاوه بر مصرف شهرها و روستاهای شهرستان به شهرستان میناب فرستاده می شود.

انتهای ییام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff