برداشت گیاه آلورا در سیریک آغاز شد+ تصویر
+ پ -
برداشت گیاه آلورا در سیریک آغاز شد+ تصویر

برداشت ۵۰۰ هزار بوته گیاه آلو ورا در سطح ۱۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، گیاه الوورا هم کاربرد خارجی و هم کاربرد داخلی برای بدن انسان دارد، این گیاه به طور متوسط در هر چهار ماه یک بار قابل برداشت است.

در حال حاضر محصولات برداشت شده گیاه آلورای شهرستان سیریک به استان های اصفهان ، یزد و شیراز فرستاده می شود و در صورت احداث کارخانه تبدیل ژله آن به پور و بسته بندی مناسب با توجه به بازار پسندی این محصول در کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس قابلیت صادرات برخوردار است.

گیاه آلوئه ورا ( آلوورا ) یا صبر زرد گیاهی است علفی و چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز با حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است و گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.

گیاه آلو ورا برای درمان غلظت و چسبندگی خون ،اکسیژن رسانی خون،سنگ کلیه،زخم معده،فشار خون،سوختگی های فیزیکی،سرطان روده ،قند خون،قلب و عروق و پوست بسیار مفید و اثر گذار است.

گیاه آلو ورا در استان هرمزگان در شهرستان های بندر سیریک، بندر لنگه، پارسیان، ارتفاعات بشاگرد و قشم رشد می‌کند و مهمترین مناطق کشت گیاه آلورا در شهرستان سیریک روستاهای جیفری، گز، پالور، کرپان و شهر بندر کوهستک است.

2 3 4 5 6 7 8 9 9 10 1
انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff