برداشت محصول از زمین کشاورزی بدون آب در میناب
+ پ -
برداشت محصول از زمین کشاورزی بدون آب در میناب
گامی دیگر در راستای اقتصاد مقاومتی/

برداشت محصول از زمین کشاورزی بدون آب در میناب

دو کشاورز مینابی موفق به کشت دو نوع لوبیا محلی در زمین خشک و بدون آب با بازدهی بالا شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، موسی سلیمانی و علی بلوچ پور دو کشاورز مینابی هستند که توانستند با استفاده از بذرهای مقاوم در برابر خشکی و کم آبی محصولی نو و با کیفیت به دست آورند.

علی بلوچ پور یکی از این کشاورزان در گفتگو با  میناب جنوب گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و خشکسالی های پی در پی که در این چند ساله رخ داده ما به فکر استفاده از بذرهای مقاوم در برابر خشکسالی و کم آبی افتادیم که با بررسی های انجام شده دو نوع لوبیا از نوع لوبیای محلی و لوبیای درختی پاکستانی بعلت مقاومت بالا در برابر خشکسالی انتخاب کردیم و پس از کاشت به نتیجه مطلوب رسیدیم.

بلوچ پور  بیان داشت: این طرح به صورت آزمایشی در یک هکتار زمین با وجود تمام مشکلات موجود کاشت کردیم و توانستیم در این مدت نزدیک به ۱۰۰ کیلو لوبیا برداشت کنیم و پیش بینی می کنیم تا پایان پایان فصل برداشت صد کیلو دیگر نیز برداشت شود.

IMG_20150524_090258

وی اظهار داشت: خاصیت این لوبیاها به گونه ای است که در برابر خشکسالی بسیار مقاوم هستند و با یک بار آب دادن رشد می کنند و تا ماه ها نیاز به هیچ گونه آبی ندارند.

این کشاورز مینابی عنوان کرد: شروع کاشت این محصولات از بهمن ماه آغاز و برداشت از اردیبهشت ماه تا اواخر تیر ماه ادامه دارد.

بلوچ پور با بیان اینکه کاشت این محصولات می تواند زمینه اشتغال زایی افراد بسیاری را موجب شود ،خاطر نشان کرد: اگر مسئولین زمینه ای را برای کاشت این محصول دراین مناطق بوجود آورند  موجب اشتغال زایی بسیاری و همچنین برآورده کردن شعار اقتصاد مقاومتی در کشور می شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff