برداشت ذرت دانه ای از مزارع فارغان آغاز شد
+ پ -
برداشت ذرت دانه ای از مزارع فارغان آغاز شد

کارشناس کشاورزی بخش فارغان اظهار کرد: کشت ذرت از اواسط تیرماه آغاز و برداشت آن نیز از اواسط آذر ماه شروع و تا اواسط بهمن ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد؛ بلوچ، کارشناس کشاورزی بخش فارغان حاجی آباد سطح زیر کشت ذرت دانه ای را در این منطقه ۲۱۰۰هکتار عنوان نمود و گفت: کشت این محصول از اواسط تیرماه آغاز و برداشت آن نیز از اواسط آذر ماه شروع و تا اواسط بهمن ادامه دارد.

 

وی افزود: عمده کشت این محصول در حدود۱۵۰۲هکتاردر منطقه شمیل،آشکارا،وجایین وحدود۶۵۰هکتار درفارغان می باشد.

 

کارشناس کشاورزی بخش فارغان اظهارکرد: میزان بذر مصرفی۲۵کیلو گرم در هکتار انجام شده است و تاکنون بالا ترین رکود تولید ضمن انجام عملیات کیل گیری۱۳هزار کیلو گرم در هکتار و میانگین منطقه ای۷تن در هکتار است.

 

بلوچ بیان کرد: رعایت تاریخ مناسب کاشت و استفاده از سیستمهای مکانیزه کشت و آبیاری تحت فشار و استفاده از کودهای ماکرو و میکرو و مبارزه با علفهای هرز و آفات باعث بالا رفتن عملکرد این محصول شده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر۱۲دستگاه کمباین در منطقه کار بر داشت را انجام میدهند،خرید این محصول به صورت تضمینی بوده و توسط دولت خریداری میشود، که هر کیلو۱۰۳۶۰ریال تعیین شده است، اقدامات صورت گرفته  در خرید ذرت ،ثبت نام بهره برداران در سامانه بورس و پرداخت۸۰درصد توسط این سامانه و۲۰درصد مابقی توسط پشتیبانی امور دام پرداخت می شود.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff