برخورد موتور سیکلیت با شتر جان یک نفر را گرفت
+ پ -
برخورد موتور سیکلیت با شتر جان یک نفر را گرفت

بخشدار مرکزی سیریک گفت : شب گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه موتور سیکلیت با یک نفر شتر در مسیر جاده اصلی سیریک به میناب محدوده شهر گروگ یک نفر در دم جان خودش را از دست داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، احمد جمالدینی درگفتگو با خبرنگار آذینی افزود: رها کردن شترها در شب متاسفانه از طرف برخی ساربان ها باعث ایجاد خسارت جانی و مالی برای بسیاری از مردم شده است که در صورت عدم توجه به این مسئله از طرف شترداران بصورت جدی با هماهنگی دستگاه قضائی در روزهای آینده برخورد خواهد شد.
وی افزود : بخشداری مرکزی بارها با برگزاری جلسات متعدد برای توجیه صاحبان احشام و شترداران برای جلوگیری از رهاسازی احشام در شب ها به دهیاران و شوراهای اسلامی و خود ساربان ها بصورت حضوری و کتبی اعلام کرده است.
جمالدینی یادآور شد: از تاریخ ۱۷ تیرماه به کلیه شترداران و صاحبان احشام بصورت بنر و پلاکارد و ارسال نامه از طریق شوراهای اسلامی و دهیاران اعلام می شود تا در صورت مشاهده هر گونه سرگردانی احشام بویژه شتر در شب ها جمع آوری و مالک شتر به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
بخشدار مرکزی سیریک خاطرنشان کرد: شتر یکی از مزیت های بسیار خوب شهرستان سیریک به لحاظ صادرات ، گوشت و فرآوردهای لبنیاتی و پرورش این حیوان با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی مناسب برای پوشش چراگاهی و مرتعی می باشد که متاسفانه عدم رعایت و تخلف برخی از آنها این مزیت را به تهدیدی تبدیل کرده است.
شهرستان سیریک دارای ۵ هزار نفر شتر می باشد که مهمترین مناطقرورش شتر روستاهای پالور ، زیارت حسن آباد ، میشی ، سلمه ای ، سیکوئی ، جیفری ، گز، گونمردی ، گدو ، پگو و گچینه پائین است.
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff