برخورد با سودجویان، راه برقراری عدالت اجتماعی است/ خرد اسلامی مذاکره زیر فشار را نمی پذیرد

خطی جمعه بندرعباس گفت: باید احکامی که در قانون لحاظ شده در همه دستگاه های قضا اجرا شود چرا که با اجرای قوانین هیچ سود جویی در هیچ نهادی جرأت رشوه گرفتن را پیدا نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والمسلمین عبادی در خطبه های نماز جمعه بندرعباس با بیان اینکه دفاع مقدس یک جنگ تمام نشدنی و یک سند غرور آمیز برای کشور و دولت ماست، گفت: بهره مندی آرامش در جامعه کنونی به برکت دفاع مقدس است.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به سخنان رهبر فرزانه مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا هیچ سودی ندارد، عنوان کرد: عقل و خرد اسلامی نیز مذاکره زیر فشار را نمی پسندد.

عبادی زاده درخصوص یکی از اصلی ترین آسیب های جامعه افزود: رشوه یکی از آسیب های مهم اجتماعی بوده که اگر آن را کنترل نکنیم میتواند خطرات بسیار مهمی را در حوزه فقر و جامعه بر جا بگذارد.

وی با اشاره به اینکه رشوه در حکم اسلامی کفر است، ادامه داد: رشوه در حکم و قضا کفر به خداوند متعال بوده چرا که در کفر عملی انسان کاری را انجام می دهد که منجر به عدم پایبندی به صفات الهی باشد.

خطیب جمعه بندرعباس در ادامه به پیامد های رشوه در جامعه اشاره کرد و گفت: رشوه پیامدهای بسیاری دارد و یکی از پیامدهای آن خداوند مال رشوه را از انسان قبول نمی کند و همینطور برکت را از آنها گرفته و ایمان را می سوزاند.

عبادی زاده  با اشاره به اثرات رشوه در جامعه افزود: از اثرات مخرب رشوه این است که پایه های عدالت اجتماعی را در جامعه سست و متزلزل می کند و کسانی در جامعه سود می کنند که ثروتمند و پایبندبه اعتقادات الهی و اسلامی نیستند.

وی ضمن اشاره به برد سود جویان درجامعه رشوه گیر گفت: در چنین جامعه ای تنها برد را سود جویان میکنند و فقیران و بیچارگان بازندگان این میدان ناجوان مردانه میشوند و علاوه براین امنیت روانی از افراد و جامعه گرفته میشود.

خطیب جمعه بندرعباس در آخر خاطر نشان کرد: باید احکامی که در قانون لحاظ شده در خصوص افراد شناسایی شده در همه دستگاه های قضا اجرا شود چرا که با اجرای قوانین هیچ سود جویی در هیچ نهادی جرأت رشوه گرفتن را پیدا نخواهد کرد.

 

انتهای پیام/