برجام تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده/ انتقاد از راه‌اندازی «جشن واردات»
+ پ -
برجام تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده/ انتقاد از راه‌اندازی «جشن واردات»

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه برجام اکنون تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده، گفت: قراردادهای بسته‌شده با طرف‌های خارجی باید به طور شفاف برای مردم اعلام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از فضایی که دولت در محیط سیاسی و رسانه‌ای کشور ایجاد کرده، اظهار داشت: برجام اکنون تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده و برای این امر باید عزا گرفت نه جشن.

وی با اعلام این درخواست که نهادهای نظارتی باید یکبار تکلیف این موضوع را که رانت ناشی از واردات و گرفتن نمایندگی‌ها و مذاکره با شرکت‌های پس از برجام به جیب چه کسانی می‌رود، روشن کنند، تأکید کرد: ما زمانی تصور می‌کردیم عده‌ای توافق کرده‌اند برای اینکه منافع سیاسی‌شان تأمین شود، اما الآن برای ما در حال روشن شدن است که منافع اقتصادی از منافع سیاسی مهم‌تر و گسترده‌تر است.

بذرپاش همچنین از دولت خواست لیست قراردادهای بسته شده با طرف‌های خارجی و ذی‌نفعان آن را به طور شفاف برای مردم اعلام کند.

نماینده تهران در پایان نسبت به خالی شدن سریع خزانه کشور، ورشکسته شدن تولید ملی و تبدیل شدن ایران به یکی از بدهکارترین کشورهای جهان در اثر اصرار دولت به واردات هشدار داد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff