برترین های مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی هرمزگان در رودان مورد تجلیل قرار گرفتند
+ پ -
برترین های مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی هرمزگان در رودان مورد تجلیل قرار گرفتند

۵۱ دانش آموز رودانی که در مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی هرمزگان حائز رتبه های برتر شده بودند، با حضور مسئولان مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رودان نیوز، آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی هرمزگان با حضور فرماندار، امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش رودان و خانواده های دانش آموزان برتر در این مسابقات در اداره آموزش و پرورش رودان برگزار شد.

موسی خادمی، مدیر آموزش و پرورش رودان در این مراسم با بیان اینکه دانش آموزان این شهرستان با بهره گیری از نورانیت قرآن توانستند در بین ۲۲ منطقه آموزش و پرورش نتایج قابل تحسینی را در مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی هرمزگان کسب کنند، گفت: هدف از برگزاری این مراسم که با محوریت تجلیل از برگزیدگان این مسابقات تشکیل شده، هموار کردن این مسیر برای حضور پربار در مسابقات کشوری با استفاده از همراهی اولیاء دانش آموزان است.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش مضاعف دانش آموزان، اساتید قرآنی و خانواده های این دانش آموزان، شهرستان رودان بتواند سهم بیشتری از رتبه های برتر مسابقات کشوری قرآن و عترت در سال جاری تحصیلی را به خود اختصاص دهد.

مدیر اداره آموزش و پرورش رودان، با اشاره به منابع و امکانات محدود شهرستان در زمینه منابع تحقیق در زمینه قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام، تصریح کرد: در استان هایی مانند تهران، قم و اصفهان ملزومات کار و تحقیق در دسترس است اما با وجود امکانات محدود خوشبختانه دانش آموزان این شهرستان در سال گذشته حائز چندین رتبه کشوری شدند که این امر نشان از تلاش مستمر آنان دارد.

خادمی با بیان اینکه امکانات همیشه حرف اول را نمی زند، گفت: در دستیابی به موفقیت ها، همدلی و همزبانی و تعامل بین بخشی بیشترین تاثیر را دارد که خوشبختانه بواسطه تعاملی که بین بخش های مختلف آموزش و پرورش، دانش آموزان، اساتید قرآنی، نهادهای فرهنگی شهرستان و خانواده متربیان بوجود آمد، توانستیم موفقیت خوبی را بر اساس برنامه ریزی های انجام شده کسب کنیم.

وی افزود: بحمدلله جنب و جوش در زمینه فعالیت های مذهبی و قرآنی بر اساس ظرفیت های فرهنگی و مذهبی شهرستان وجود دارد که کمک خانواده ها می توان در دسترسی به این امر موثر واقع شود و در این راستا آموزش و پرورش نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرستان ها، مربیان و اساتید قرآنی غیر بومی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده اما با حمایت اداره تبلیغات اسلامی، نهادهای قرآنی شهرستان، دستگاه های اجرایی و با استفاده از توان فوق العاده مربیان و اساتید قرآنی بومی به این نتایج خوب دست پیدا کنیم؛ اگر چه با چشم انداز تعریف شده برای فعالیت های قرآنی در شهرستان فاصله داریم.

عبدالله عبدی بحرینی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش رودان نیز در این مراسم، گفت: در بحث قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی به دنبال یک مبانی مهمتر از مسابقات استانی و شهرستانی هستیم و آن هم تحقق نهضت داوطلبی توسط اولیا و فرهنگیان و فراهم کردن زمینه توسعه معنویت در خانواده ها است.

وی افزود: این امر بدون همکاری سایر نهادها و مردم قابل دستیابی نیست و امیدواریم با برنامه ریزی و تعریف یک چشم انداز مدون، زمینه برای تحقق این امر فراهم شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش رودان، جذب و توسعه مسابقات قرآن و عترت در مرحله آموزشگاهی را از جمله اهداف این معاونت در راستای توسه فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان عنوان کرد و گفت: در سال جاری تحصیلی، قریب به ۶۵درصد دانش اموزان در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن و عترت مشارکت داشتند.

عبدی بحرینی با اشاره به نحوه برگزاری کلاس های آموزشی برای برگزیدگان مرحله شهرستانی جهت شرکت در رقابت های استانی، گفت: این کلاس ها به مدت قریب به ۱۰۰روز برای ۲۴۳نفر و در مجموع ۷۹هزار و ۷۰۴ ساعت کلاس آموزشی برای دانش آموزان برگزار شد.

وی با مقایسه رتبه های دانش آموزان این شهرستان در سال گذشته تحصیلی و سال جاری در مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان، گفت: در سال گذشته، ۱۵ رتبه اول، ۱۹ رتبه دوم و ۱۲ رتبه سوم داشتیم اما در سال جاری با ۲۱ رتبه اول، ۱۹ رتبه دوم و ۱۱رتبه سوم و کسب ۲۱۴ امتیاز در صدر این مسابقات قرار گرفتیم.

گفتنی است در این مراسم، ۵۱ نفر از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان و معاونان پرورشی فعال در مدارس و مقاطع مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff