تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 394908
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
استاد دانشگاههای میناب:

برای ساختن میناب باید شعار” شهر ما خانه ما “در شهروندان تقویت شود

استاد دانشگاه های شهرستان میناب شهروند پایه اصلی شهر دانست و گفت: برای ساختن شهر میناب باید فرهنگ قانون مداری” شهر ما خانه ما ” در بین شهروندان تقویت شود.

برای ساختن میناب باید شعار” شهر ما خانه ما “در شهروندان تقویت شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خدیجه یدالهی مدرس و استاد دانشگاه های شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب شعار « شهر ما ،خانه ما» و «خانه ما، شهر ما» را دو شعار فرهنگی با معانی کاملا مجزا از یکدیگر بر شمرد و گفت: این شعار ها ظاهرا  یک شکل دارند اما از لحاظ محتوایی متفاوت هستند.

استاد دانشگاه های شهرستان میناب افزود: در شعار « خانه ما، شهر ما» احساس تعلق خاطر داشتن به شهر شخصی تر است و لی ” شهر ما خانه ما ” در برگیرنده اجتماعی از انسان هاست که باید در کنار هم با الگو و رفتارهای اجتماعی متناسب با شرایط محیط زندگی کنند.

یدالهی، اطلاع رسانی،فعالیت ارگان ها و شهرداری ها را جز عامل بیرونی در زندگی شهروندی عنوان کرد و بیان داشت: اگر شهروندان مینابی، شهر را خانه دوم خود بدانند و با شهرداری مشارکت مداوم داشته باشند و  ارتباط دوسویه برقرار شود،شرایط ایده آل پیش خواهد رفت.
وی زیبایی شهر برزندگی شهروندان را یکی از عوامل تاثیر گذار در زندگی شهروندی بر شمرد و بیان داشت:  زیبا سازی شهر بایدبا همکاری شهروندان و با توجه به فرهنگ شهر نشینی شکل گیرد تا پیوسته و ماندگار باشد.

این شهروند مینابی ادامه داد: با نگاه به شعار «شهر ما، خانه ما » اگر همه افراد جامعه به این شعار احترام بگذارند  قطعا شهری زیبا با شهروندانی فهیم خواهیم داشت چرا که پایه های اصلی یک شهر همان شهروندان هستند که در صورت قانون مدار بودن و مشارکت داشتن با شهرداری می توانندیک شهر زیبا و خوب بسازند.

یدالهی تصریح کرد: شهرمثل یک موجود زنده در حال رشدو تحول است و این تغییرات بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر نیست  لذا متولیان شهرداری میناب باید در بخش های فرهنگی  آگاهی شهروندان را بالا ببرند و در محیط های شهری نقش ها مشخص کنند.

وی ابراز داشت: توده های برجسته ای از شهروندان میناب  از جمله اصناف، فرهنگیان، دانش آموزان با برقراری ارتباط بین مسئولان وشهروندان ، اطلاع رسانی دقیق و به هنگام را در سطوح مختلف برای مردم میناب  داشته باشند.

مدرس دروس فرهنگ و تمدن ایران در دانشگاه های شهرستان میناب  اذعان داشت: فضیلت های شهروند مینابی مانند اطاعت از قانون، رعایت پاکیزگی،مراقبت از مکان های تفریحی و حتی فداکاری برای دفاع از محیط در برابر تهدیدهای برونی و درونی به عنوان مجموعه افرادی که دریک پیمان شهروندی پیکره یک ملت واحد را تشکیل می دهد.

یدالهی زیبایی شهر بر زندگی شهروندان را یکی از عوامل تاثیر گذار در زندگی شهروندی بر شمرد و گفت:  زیبا سازی بایدبا  همکاری شهروندان و با توجه به فرهنگ شهر نشینی شکل گیرد تا پیوسته و ماندگار و همیشگی باشد.

وی گفت:  با نگاه به شعار «شهر ما، خانه ما » اگر همه افراد جامعه به این شعار احترام بگذارند و عمل کنند قطعا شهری زیبا با شهروندانی فهیم خواهیم داشت.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=394908
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,740 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی