برای زنده ماندن در بستر های حیات انسانی پیش شرط وجود دارد/ تمدن بدون تدین توحشی منظم است
+ پ -
برای زنده ماندن در بستر های حیات انسانی پیش شرط وجود دارد/ تمدن بدون تدین توحشی منظم است

استاد اخلاق حوزه اظهار کرد:بیچارگی همین است که متاسفانه غرب و امثالهم به این هوای تنفس دسترسی ندارند و به خاطر همین دنیا را به آشوب می کشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حضرت آیت الله محمد صادق حائری شیرازی استاد اخلاق حوزه علمیه در موضوع تربیت در گفتگو با خبرنگار رفتارنیوز، گفت: تمام کشورها در پریشانی بسر می برند در بسترهای حیات انسانی اگر کسی بخواهد زنده باشد ۵ پیش شرط لازم است غرب هیچ کدام از پیش شرط ها را ندارد؛ معتقدیم تمدن بدون تدین توحشی است منظم و این را بایستی کشورها بدانند.

 

وی درادامه به سخنی از امام خمینی(ره) پرداخت که فرموده اند: بیچارگی دشمنان اسلام در این است که اسلام را نشناخته اند، انسان را هم نشناخته اند.

 

حائری بیان کرد: پنج پیش شرط را به امنیت، عدالت، آزادی، کرامت انسانی و محبت تقسیم کردن و تاکید کردن اگر انسان بخواهد غلبه بر نقش داشته باشد بایستی به این پنج پدیده حیات را داشته باشد، در چنین فضایی می تواند انسانیت رشد کند، انسان با جانور فرق می کند این ۵ شرط هوای تنفس انسانند.

 

استاد اخلاق حوزه بیان کرد: بیچارگی همین است که متاسفانه غرب و امثالهم به این هوای تنفس دسترسی ندارند و به خاطر همین دنیا را به آشوب می کشند، به خیال خویش به دنبال امنیت هستند لیکن به کجا رسیده اند؟

 

برای امنیت بشر چقدر هزینه می کنند در روز به کجا رسیده اند؟، متاسفانه باید گفت برای امنیت غربی ها چیزی به جزء سلاح های زیادی ندارند، ژاپن، روسیه، چین و … بازدارنده نداشتن و الآن عبرت گرفته اند و در حال حاضر امنیتی که دارند به خاطر سلاح های بازدارنده است، دشمنان ما تعامل و وحشت را اسمش گذاشته اند امنیت آرامشی نیست بیچارگی است.

 

حائری در بخش دیگری از صحبت های خود به نسخه تفکر و گفتمان اسلام اشاره نمود و تاکید کرد: اسلام در عالم اول چیزی که می آورد خود بازداری، بازداری از تجاوز به خود و بازداری از تجاوز به غیر است و این درمان بیچارگی بشر است و وقتی انسان خودش را باز بدارد، دیگران را از تجاوز به خود نهی و آنان را از تجاوز به مظلومان باز می دارد یعنی تمدن این است و دیدن این سه نگاه با هم درست است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff