بخش خصوصی بر تعهدات خود پایبند نیست/ انتظار احداث معاینه فنی خودرو در بندرلنگه 5 ساله شد

+ پ -
بخش خصوصی بر تعهدات خود پایبند نیست/ انتظار احداث معاینه فنی خودرو در بندرلنگه ۵ ساله شد

شهرستان بندرلنگه با وجود تردد بسیار زیاد خودروهای سبک و سنگین، به واسطه فعالیت های دریایی و گمرکی از داشتن مرکز معاینه فنی خودرو محروم است که نارضایتی در حوزه خدمت عمومی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مروارید نیوز: وجود مرکز معاینه فنی خودرو در هر شهری برای رعایت مسائل زیست محیطی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت و هزینه‌های شهروندان بسیار ضروری است. اما با نبود این مرکزدر این شهرستان ضمن اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی را نیز در امر نظارت بر خودروهای معیوب نیز دچار مشکل کرده است و این مشکل برای خودروهای تاکسی عمومی که داشتن معاینه فنی برای آنها الزامی شده دو چندان است.

اما چند سالی هست که وعده راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو به مردم شهرستان بندرلنگه داده میشه، و متولی این کار که شهرداری باشد آن را به بخش خصوصی سپرده است .

بخش خصوصی هم که با اخذ مجوز های لازم و دریافت زمین از سوی شهرداری قرار بوده این پروژه رو یک ساله به اتمام رساند به دلایل مختلفی به تعهدات خود پایبند نبوده و تا امروز که تقریبا ۵ سال است که از آن زمان می گذرد، هنوز عدم وجود این مرکز جز دغدغه های رانندگان این شهر است. و البته اینکه چندین متقاضی در این سالها برای راه اندازی مرکز معاینه فنی در این شهرستان اقدام نمودند که متاسفانه بعضی از مسئولین ذیربط آنها را در پیچ و خم اداری بردند، که این امر باعث شده منصرف شوند.

یکی از شهروندان بندرلنگه ای در گفتگویی با خبرنگار مروارید نیوز گفت: تا وقتی که مرکز معاینه فنی درشهرمون دایر نشودمامردم بندرلنگه مجبوریم به معاینه فنی و کارشناس معاینه فنی شهرهای مختلف باج و زیرمیزی بدیم تا به دلیل های واهی ماشین را در تست ها رد نکند.

غلامرضا از اهالی بندرلنگه و یکی متقاضیان احداث مرکز معاینه فنی در شهرستان است که عدم همکاری مسئولین را عامل انصراف از ایجاد این مرکز دانست و تصریح کرد: در صورت همراهی و استقبال مسئولین شهرستان مجددا” پیگیری مراحل اداری خواهم شد تا حداقل زحمت طی نمودن مسافت های طولانی در جهت اخد معاینه فنی از دوش مردمانم بردارم.

حال با این تفاصیل واضح و مبرم است که یک نیاز اصلی و شاید پیش پا افتاده ای مانند مرکز معاینه فنی خودروهای عمومی نباید در این شهر که به عنوان یکی از پر سابقه ترین بنادر جنوب کشور محسوب می شود، به معضل تبدیل شود و از مسئولین انتظار می رود که در فکر آبادی شهر باشند و از امتیاز دادن به افراد فرصت طلب و سودجو خودداری کنند و به دنبال رفع معایب و مشکلات این شهر در مدت زمانی کوتاهی باشند.

مراد زرهی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز تصریح کرد: درسالهای گذشته متقاضیانی جهت اخذ مجوز و راه اندازی معاینه فنی در بندرلنگه  به شورای ترافیک استان معرفی و از طریق شهرداری زمین واگذارشده ولی تاکنون علیرغم نیاز شهرستان کاری انجام نشده که  هفته آینده موضوع با جدیت دردستورکارقرارمی گیرد ودر صورت نیاز قرارداد متقاضی قبلی فسخ و به متقاضیان جدید واگذار می شود.

مردم بندرلنگه برای اخذ برگ معاینه فنی از سمت غرب به شهرستان لامرد واقع در استان فارس با طی مسافت  ۱۷۰کیلومتر و از سمت شرق شهرستان به بندر خمیر و یا بندرعباس مراجعه می نمایند.

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff