بحرین 57 فعال سیاسی را به 15 سال حبس محکوم کرد
+ پ -
بحرین ۵۷ فعال سیاسی را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد

دادگاه‌ عالی جنایی بحرین ۵۷ فعال سیاسی این کشور را به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، باشگاه حقوق بشر بحرین اعلام کرد دادگاه عالی جنایی ۵۷ متهم سیاسی را هر کدام به ۱۵ سال حبس و مجموعا به ۸۵۵ سال زندان محکوم کرد.

 باشگاه حقوق بشر بحرین با صدور بیانیه‌ای صدور احکام حبس برای شهروندان بحرینی از سوی دادگاه عالی جنائی را بیانگر «ظلم حاکمیت» علیه شهروندان این کشور دانست.

این نهاد حقوقی ضمن سیاسی و ناعادلانه خواندن این احکام، بر ضرورت پاسخ به دعوت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای تحقیق درباره زندان مرکزی جو تاکید کرد.

باشگاه حقوق بشر بحرین از جامعه جهانی بویژه سازمان ملل متحد خواست که مقامات بحرینی را به صدور مجوز ورود برای «خوان مندز» گزارشگر ویژه شکنجه برای اطلاع یافتن از اوضاع زندانیان بحرینی که در معرض نقض مداوم حقوق بشر هستند، ملزم کنند.

بیانیه این نهاد خاطرنشان کرد که ۵۰۰ تن از مزدوران آل خلیفه با محاصره زندانیان از گاز اشک آور علیه آنها استفاده کردند که باعث بروز خفگی در تعداد زیادی از آنان شد. این امر به مثابه شروع به قتل شهروندان به شمار می‌آید و برخی را نیز هدف گلوله‌های ساچمه‌ای و ضرب و جرح شدید قرار دادند.

نظام بحرین از زمان آغاز موج جدید انقلاب فراگیر مردمی علیه خانواده حاکم در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ تا کنون از هیچ تلاشی برای سرکوب انقلاب مردمی دریغ نکرده و علاوه بر از کار بیکار کردن انقلابیون، صدها تن از معترضان را زندانی و ده‌ها تن دیگر را به کام مرگ کشانده است. هم اکنون ده‌ها تن از رهبران انقلاب بحرین در زندان‌های آل خلیفه به سر می‌برند

مردم بحرین برای تحقق اهدافشان با برپایی تظاهرات گسترده و مسالمت آمیز ثابت کردند که تا تحقق دموکراسی به اعتراض های خود ادامه می دهند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff