بحرین؛ دستگیری ۲۱ معترض در ۴۶ تظاهرات سالروز ۱۴ فوریه
+ پ -
بحرین؛ دستگیری ۲۱ معترض در ۴۶ تظاهرات سالروز ۱۴ فوریه

مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد در جریان ۴۶ تظاهرات انقلابیون در فعالیت‌های پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه، ۲۱ معترض توسط مأموران امنیتی منامه دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرکز حقوق بشر بحرین در پایان سومین روز «نافرمانی مدنی» از رصد ۴۶ تظاهرات مردمی و بازداشت ۲۱ معترض در فعالیت‌های پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه خبر داد.

تظاهرات معترضان بحرینی در سالروز شعله ور شدن انقلاب ۱۴ فوریه در ۲۶ منطقه برگزار شده که ۱۲ راهپیمایی با سرکوب نیروهای امنیتی روبرو شد.

این گزارش حاکی است که به علت تدابیر شدید امنیتی حضور گسترده مأموران در برخی مناطق، أهالی آن مناطق قادر به خروج از منازل و مشارکت در تظاهرات نبودند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی و نظامیان نظام بحرین ۲۱ شهروند بحرینی از جمله ۹ کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال را دستگیر کردند. هشت تن از آنها ساعاتی بعد به صورت موقت آزاد شدند.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین موفق به ثبت روند تیراندازی با گلوله‌های ساچمه‌ای به سوی تظاهرات کنندگان شد که در جریان آن چهار نفر زخمی شدند.

یکی از مجروحان کودک کمتر از ۱۲ ساله بود. البته به نظر می‌رسد که شمار مجروحان فعالیت‌های انقلاب ۱۴ فوریه بحرین بیشتر از این آمار باشد ولی این مرکز حقوقی تنها موفق به ثبت چهار مورد شده است زیرا مجروحان از ترس دستگیری و بازداشت حاضر به اعلام جراحت خود نیستند.

انقلابیون و آحاد مختلف بحرین طی سه روز گذشته به مناسبت پنجمین سالروز آغاز انقلاب خود، در سایه تدابیر شدید امنیتی علیه نظام «آل خلیفه» دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند و به علت خشونت مفرط نظامیان نظام حاکم، ستون‌های دود در برخی خیایان‌‌های این کشور به آسمان بلند شد.

راهپیمایی پنجمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه بحرین از صبح دیروز در حالی آغاز شد که تظاهرات دو روز گذشته نافرمانی مدنی شاهد اعمال خشونت از سوی ماموران بحرینی بود. نظامیان و نیروهای امنیتی بحرین با شلیک گازهای سمی و گلوله‌های ساچمه‌ای تظاهرات مسالمت آمیز مردم را به خشونت کشاندند.

آحاد مختلف ملت بحرین در پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه، ضمن بستن مغازه‌ها و امتناع از خرید و فروش و عدم تردد روی «پل شهید نمر»، با حضور گسترده در خیابان‌ها و برگزاری تظاهرات گسترده، بر تداوم انقلاب تا تحقق کامل خواسته‌های مردمی تاکید کردند.

منابع خبری مخالفان بحرینی صبح دیروز (یک‌شنبه) با انتشار تصاویری از برگزاری تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور، اعلام کردند که اغلب روستاها و شهرک‌های بحرینی توسط مأموران محاصرره شده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff