بحران هویت از مهمترین معضل نوجوان و جوانان
+ پ -
بحران هویت از مهمترین معضل  نوجوان و جوانان

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت :بحران هویت از مهمترین معضل نوجوان و جوان امروز ماست ؛ متاسفانه عملکرد ضعیف در حوزه نوجوانان و جوان و عدم توجه به نیاز نسل جوان سبب ایجاد معضلات و مشکلات کنونی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره عسکری  کارشناس آسیب های اجتماعی استان اظهار کرد: دخترانی را که در اثر ضعف ایمان و خود کم بینی دچار بحران هویت شده ، شخصیت خود را در بیرون از وجود خود می بینند و با آرایش تند و پوشیدن لباس جذاب و جلف و بدحجابی می خواهند ضعف های درونی خود را جبران کنند ، می توان دختران پوکه ای نامید.

وی افزود:از چالش های مهم امروز ما  مبحث نفوذ پدپده بحران هویت در فرهنگ تفکر و باورهای قشرهایی از جامعه ماست  و متاسفانه این نفوذ را در جوانان و نوجوانان بیشتر می بینیم و نگران کننده است با توجه به اینکه جوانان موتور محرکه توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جامعه هستند و باید از انرژی نهفته وایده‌ها، تفکر خلاق و نو  این قشر بهینه استفاده کرد نه اینکه آنها را در جامعه رها کرد و بدون برنامه پیش رفت .

عسکری تصریح کرد:بحران هویت از مهمترین معضل  نوجوان و جوان امروز ماست ؛ متاسفانه عملکرد ضعیف در حوزه نوجوانان و جوان و عدم توجه به نیاز نسل جوان سبب ایجاد معضلات و مشکلات کنونی شده است ما  و برای داشتن جامعه‌ای پویا و رو به جلو و روبه رشد باید به حوزه جوانان نگاه ویژه ایی داشت و برنامه های جوان پسند رائه نماییم .

کارشناس  آسیب های اجتماعی استان متذکر شد: برخی عوامل در عصر حاضر  نیز به بحران هویت دامن زده است مسایلی مثل  گسست فرهنگی ، فرد گرائی افراطی ؛  تضاد نسلها، تغییرات پر شتاب زندگی ، خلأ آرمانی ، و نظام نا کار آمد آموزش و پرورش هر یک در جای خود ، اثرات تعیین کننده ای بر بحران هویت داشته و روند آن را شتاب بخشیده است و ما هیچ برنامه مدونی نداریم .

وی یادآور شد:در جوامعی که مذهب وجود ندارد ، نوجوانان بحران {هویت} شدیدتری را تجربه می کنند چرا که مذهب به مهمترین سؤالات نوجوانان یعنی : از کجا آمده ام ؟ چه کسی هستم ؟ به کجا خواهم رفت و چه باید بکنم ؟ پاسخ می دهد ؛ البته گاهی اوقات برخی جوانان نیز در مواجهه با برخی قرائت های عجیب از مذاهب مختلف دچار بحران هویت می شود و دست به اعمالی همچون خودکشی یا انتحار می زنند که آن هم از اثرات بحران هویت است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff