تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 385923
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو/قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان:

بحران بی آبی در کمین ۱۱ شهر هرمزگان / غرب و مرکز استان آبشیرین کن احداث می شود

قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان اظهار کرد:از مجموع ۳۷ شهر هرمزگان ۱۱ شهر در بحران بی آبی قرار دارند که با توجه به تمهیدات ویژه آب مصرفی شهرهای بحرانی تامین می شود.

بحران بی آبی در کمین ۱۱ شهر هرمزگان / غرب و مرکز استان آبشیرین کن احداث می شود

جواد منصوری، قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آمار جمعیتی استان گفت:هرمزگان دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیون ۶۰۰ هزار نفر است که  این مجموعه در قالب ۳۷ شهر که جمعیت یک میلیون۱۰۰هزار نفر را تحت پوشش آب و فاضلاب شهری قرار گرفته شده اند.

وی افزود:نیاز آبی کل استان چهار هزار ۴۰ لیتر برثانیه است که ۱۲۷ میلیون متر مکعب آب در طول یک سال نیاز استانی دارد که پاسخگو نیاز باید داشته باشیم.

قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان اظهار کرد:در صورتی که میانیگین تولید آب مصرفی استان سه هزارو ۴۸ لیتر بوده که براین اساسی از ۱۲۷ لیتر آب ۱۰۹ میلیون متر مکعب در طول سال تامین می شود که با این معیاری ۶۰۰لیتر  کمبود آب داشته ایم.

وی افزود: استان هرمزگان هم اکنون در  هفدهمین سال خشکسالی قرار دارد که بر این اساس شهرهای بندرعباس ، خمیر ، تازیان پایین، سیریک رویدر، بستک ، جناح ، فرامرزان ،سردشت ، گوهران و گروک به ترتیب کمبود بارشی چشمگیریر را شاهد هستند کدر مجموعه از ۳۷ شهر ۱۱ شهر استان هرمزگان در شرایط بحرانی بی آبی قرار دارد .
منصوری تصریح کرد:بندرعباس وخمیر به دلیل تراکم زیاد جمعیتی از یک منبع آب تغذیه می شوندکه بالغ بر سه هزار۴۰ لیتر آب مصرفی نیاز دار و این در حالی است که ما به صورت دائم با مدیریت مصرف که بتوانیم با دو هزار و ۴۰۰ بر ثانیه کلان شهر را مدیریت کنیم.

قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان بیان کرد:براساس خشکسالی های اخیر میانگین آبی شرکت آب منطقه ای در سال جاری  ۲ هزار  لیتر است که در مجموعه ۴۰۰ لیتر بر ثانیه ذر اینجا کمبود داشته ایم.

منصوری تاکید کرد:در حال حاضر در شهرهای که با بحران بی آبی روبرو هستند تمهیداتی در نظر گرفته شده اند بعضی ها با احداث آب شیرین کن وارد مدارشدن آنها مانند شهرهای لنگه و کنگ که چند ساله است کمبود آب ندارند و حتی جزایر استان با استفاده از آب شیرین کن های که توسط بخش خصوص تاسیس شده است توانسته اند منابعی آبی شان تامین شوند و الان با منابع آبی پایداری برخوردار هستند.

وی افزود:شهرهای که با تنش مواجه هستندبرنامه دراز مدت و برنامه کوتاه مدت در نظر گرفته شده است.

قائم مقام مدیر آبفای هرمزگان:شهرستان های بستک و جناح با توجه به منبع آبی که در دشت لاور میسان دارند و از آن محل با کف شکنی کردن چاه ها و با مدار آوردن چاه های جدید این برنامه کوتاه مدت شان را داریم تامین می کنیم و برنامه آب شیرکن براین اساس است که با حجم ۱۰هزار متر مکعب در چارک احداث شود توسط بخش خصوصی که بتواند کل منطقه غرب یا شهرستان بستک از پایداری منابع آبی برخوردار شود و این یک برنامه دراز مدت است .

منصوری خاطرنشان کرد:در نتیجه بخش مرکز استان و بخش غربی با آب شیرین کن احداث می شود و بیشتر شرق استان باطرح های انتقال آب از سد جگین یعنی باکارهای اساسی صورت می گیرد که استان با یک ثبات امنیت آبی برخوردار می شود.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=385923
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,106 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی