تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 407300
تاریخ انتشار:جمعه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جماعات هرمزگان:

با نگاه به خارج از این مرزها نمی توان مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرد/ ضعف‌های موجود کشور از مدیریت‌های غیرانقلابی است/ حضور ۱۶ کشتی چینی با پرچم ایران در جاسک

ائمه جمعه استان هرمزگان در این هفته محور سخنان خود را مسئله انتخابات انتخاب کردند و با تاکید براینکه با نگاه به خارج از این مرزها نمی توان مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرد، خواستار رعایت موازین قانونی انتخابات از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر شدند.

با نگاه به خارج از این مرزها نمی توان مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرد/ ضعف‌های موجود کشور از مدیریت‌های غیرانقلابی است/ حضور ۱۶ کشتی چینی با پرچم ایران در جاسک

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جماعات استان هرمزگان در خطبه های نمازجمعه این هفته محور سخنان خود را مسئله انتخابات انتخاب کردند و با تاکید براینکه با نگاه به خارج از این مرزها نمی توان مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرد، خواستار رعایت موازین قانونی انتخابات از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر شدند.

 مسئولی که از دشمن بترسد لیاقت مسئولیت در این کشور را ندارد

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: برای کشور ما بدترین چیز این است که مسئولان کشور ما از تشر دشمن بترسند، اگر مسئولی از دشمن بترسد لیاقت حکومت بر این کشور را نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت‌الاسلام روح‌الله مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات پیش رو اظهار کرد: مردم باید با حضور حداکثری در پای صندوق های رای دشمن را مایوس خواهند کرد وو نامزدهای محترم هم به مردم قول بدهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها نگاهشون به خارج از مرزها باشد هر کس که از صندوق رای بیرون آمد نباید نگاهشون به خارج از کشور باشد.

وی افزود: ما تجربه تکیه کردن به خارج از کشور را داشتیم و هیچ فایده ای برای ما ندارد سه چهار سال توفق و حرکت بسیار کند به دلیل نگاه به خارج از مرزها آن هم  نگاه به دست دشمنان انقلاب و مردم و امروز نامزدها باید متعهد بشوند به مردم که رای مردم متوجه ان شخص شد بعد از انتخابات نگاهش به خارج از مرزها نباشد.

امام جمعه حاجی آباد بیان داشت: عده ای بر این باورند که تعامل با دنیا تمام مشکلات را حل می کند ولی کسی مدعی این نیست که با دنیا تعامل نداشته باشیم از ابتدای انقلاب که نگاه کنید ما تعامل با دنیا داشتیم ما فقط رژیم صیهونیسمی و امریکا  را قبول نداریم و انها دشمن ملت ما هستند اما هرکسی که در در دوستی و تعامل وارد شده است همه مسئولین کشور ما هم از در تعامل وارد شده اند.

حجت الاسلام مختاری تاکید کرد: مسئولین نباید چشم را به روی ظرفیت های درونی ببندند و نگاهشان به خارج از کشور و به دست بیگانگان باشد که هیچ سودی هم تا کنون برای کشور ما نداشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به روز پاسدار افزود: روز پاسدار و روز جانباز هم پیش روی ما است امروز مردم بر این باور هستند که انقلاب اسلامی ما با دستان همین پاسداران و ارتشیان به پیروزی رسید و همین عزیزان در دفاع مقدس جنگ را اداره کردند و همین پاسداران و بسیجیان بودند که بعد از دوران دفاع مقدس هم در عرصه سازندگی به کمک کشور آمدند.

خطیب جمعه حاجی آباد اقتدار مثال زدنی کشور در عرصه بین المللی و این امنیت ممتازی که ایران اسلامی دارد را مدیون پاسداران و ارتش هستیم و هیچ گروهی جرات تعرض به کشور را ندارد حتی از بردن اسم ایران را هم دست و پایشان می لرزد.

مختاری بیان داشت: برای کشور ما بدترین چیز این است که مسئولان کشور ما از تشر دشمن بترسند و ترسیدن از دشمن در را به روی دشمن باز می کنند، اگر از دشمن ترسیدید جلو می آید و امریکا حکم سگ را دارد اگر در مقابل حمله سگ بایستید عقب می رود و این را عقل هم تایید می کند اگر مسئولی از دشمن بترسد لیاقت حکومت بر این کشور را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امورات کشور باید با تدبیر و برنامه ریزی باشد و با شجاعت باید همرا باشد گاهی ترسیدن از دشمن اول بدبختی است، تصریح کرد: جنگ امروز دشمن جنگ اقتصادی است نه جنگ نظامی دشمن از این در وارد شده است نمی دانم چرا بعضی از مسئولین حواسشان نیست و خودشان را به حواس پرتی زده اند اگر اقتصاد یک اقتصاد شکوفا نباشد شغل نباشد و بی کاری رواج پیدا بکند این جنگ دیگر جنگ نظامی نیست خود بیکاری و رکود اقتصادی کشور را از پای در می اورد.

امام جمعه حاجی آباد خطاب به نامزدهای انتخاباتی عنوان کرد: همه نامزدهای انتخاباتی که بر حسب تکلیف در انتخابات نام نویسی کرده اند باید این نکته را مدنظر قرار بدهند که مشکل عمده کشور اقتصادی است و مردم هم پرونده افرادی که نامزد هستند به خوبی مطالعه کنند و امروز لازم است از این رکود دامنگیری که در کشورشیوع پیدا کرده است خارج بشویم. اگر شغل باشد رفاه و آسایش و سرزندگی هست این که گاهی ادرس غلط بدهید با برخی از بازی ها و فیلم ها نه این درست نیست درست این است که جوان ما وقتی غروب برگشت به خانه پول در جیبش باشد و خجالت همسر جوانش را نکشد.

مختاری تاکید کرد: مردم در انتخاب فرد اصلح هم سابقه مدیریتی افراد و وعده های انها را ببینید چقدر به این وعده ها عمل کرده اند و بعد تصمیم بگیرد امروز اولین مطالبه مردم ساماندهی به وضع اقتصاد و دوم مبارزه با فساد اقتصادی که سالهاست رواج داده شده و تحقق عملی در مقابل ان پیدا نشده است؛ مسئولین خودشان باید در مقابل این فساد بایستند نه اینکه توجیه بکنند چطور جوان ما برای پنچ میلیون وام لنگ است زندگی اش ولی اختلاسهای میلیاردی صورت می گیرد.

*با نگاه به خارج از این مرزها نمی توان مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرد

خطیب جمعه میناب مواضع رئیس جمهور آینده نسبت به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مرهون توه به ظرفیت های درونی این کشور دانست و گفت: نگاه به بیرون گره ای از مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور حل نمی کند و صرفا” یک نگاه موقتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز هشتم اردیبهشت ماه در جمع نمازگزاران مینابی، معیشتِ مردم را یکی از خطوط اصلی انقلاب دانست و اظهار کرد: مشکل ما با نگاه به بیرون حل نمی شود بلکه با اقتصاد درون زا و اقتصاد مقاومتی است که مشکلات حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال جلوی وابستگی ما به بیگانگان را می گیرد و سبب تقویت اسقلال می شود، افزود: راهکار تقویت تولید و اشتغال نگاه به درون است که متأسفانه در سال های اخیر کمتر به آن توجه شده است.

امام جمعه میناب گفت: مردم در انتخاب کاندیداهای ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا به کسی رای دهند که نگاهش به درون باشد و اگر قرار است گره ای از مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور حل شود با نگاه به درون این مهم انجام گیرد.

معتمدی فر خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی به بزرگترین قدرت دنیا تبدیل شده به طوری که موشک های دوربرد ایران اسلامی خواب را از چشمان آنکارا نشین ها سلب کرده است.

خطیب جمعه میناب در بخش دیگری از سخنان خود به دلایل دشمنی استکبار با ایران اسلامی اشاره ای کرد و افزود: اسلام قدرت آمیخته از مادیات  معنویت است، در مقابل ظلم و تعدی پیشتاز است و در علم و نوآوری سرآمد دیگر کشور ها بوده است، ما ملتی هستیم که ۴۰ سال در برابر استکبار ایستادیم، انتظاری که ملت ایران اسلامی از رئیس جمهور آینده دارد این است که در برابر زیادی خواهان چیزی جز نه نگویند.

وی ادامه داد: دشمنان بدانند که جمهوری اسلامی در مقابله با  هر گونه تعدی زیاده خواهان نسبت به مواضع انقلاب دیپلماسی لبخند را با مشت آهنین جواب خواهد داد و هرگز اجازه تشکیل دولت آشفته به اردوغان ها را نخواهد داد.

معتمدی فر با اشاره به اعیاد شعبانه دستاورد های انقلاب اسلامی را حاصل رشادت های رزمندگان و جانفشانی های پاسداران و جانبازان میهن ایران اسلامی  دانست و اظهار کرد: پاسداران حریم ولایت در پاسداری از انقلاب، سازندگی، دفاع از حرم اهل بیت و حفاظت از مرزهای ایران اسلامی خواب راحت را از چشمان دشمنان انقلاب زدوده اند.

۱۶ فروند کشتی صیادی چینی با پرچم ایران در جاسک مشغول صید هستند

امام جمعه جاسک گفت: قریب ۶۰ فروند کشتی صیادی در این منطقه صید می کنندکه ۱۶ فروند چینی هستند و با پرچم ایران مشغول صید بوده و مابقی متعلق به افرادی است که ایرانی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مکران نیوز،حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقیبان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که در مسجد امام علی(ع) برگزار شد، اظهار کرد: تمام تقوا این است که آنچه را که نمی دانیم بیاموزیم و اینکه آن چیزی که از دین میدانیم به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه رسول خدا (ص) حرمت مومن را از کعبه بالاتر دانسته است،عنوان کرد:اگر کسی در جامعه دنبال آن باشد که  آبروی کسی را بریزد خداوند او را مفتضح می کند.

امام جمعه جاسک با تاسف از اینکه امروز شایعه در جامعه ما بیداد می کند در اهمیت توجه به فضای مجازی افزود:در فضای مجازی اتهاماتی به اشخاص زده می شود و بدون تحقیق و بررسی به گروه ها و فضاهای دیگر ارسال میکنیم و بایستی به هر خبری توجه نکنیم و با آبروی افراد بی جهت بازی نکنیم؛ این فضا حقیقتی ترین فضاست و به آنها که در این فضا فعالیت دارند می گوییم که هر حرف و تهمت و افترائی را در فضای مجازی آوردن خداپسندانه نیست.

حجت الاسلام مناقبیان ضمن اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری پیرامون انتخابات پیش‌ رو و با بیان اینکه مردم باید حضور چشمگیر در انتخابات داشته باشند، تصریح کرد: همه کاندیداهای ریاست جمهوری قول دهند در خدمت رسانی به مردم نگاهشان به استعدادهای داخلی باشد نه بیرون از مرزها چرا که زمانی بررسی می کنیم چیزی که الان کشور و مردم را تهدید می کند از بیرون نیست بلکه اختلافات و نادیده گرفتن به استعداد و مواهب طبیعیِ داخلی است.

وی با اشاره به اینکه تجربه تلخ برجام نشان داد که نباید نگاهمان به خارج باشد، افزود: کسانی که شعار بازگرداندن عزت و احترام به پاسپورت ایرانی را سر می دادند بدانند امروز جایگاه پاسپورت ما بین ۱۰۰ کشور از ۸۶ به ۹۸ تنزل پیدا کرده است و این نتیجه نگاه به خارج از مرزهاست.

امام جمعه جاسک اضافه کرد: ما در انتخابات با حضور حداکثری، امنیت و سعادت را برای سرنوشت جامعه رقم می زنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از حضور شناورهای غول پیکری که در حریم شهرستان صید می کنند، تصریح کرد: چند هفته در خطبه های نماز جمعه موضع گیری کردم و چند روزی این کار متوقف شد اما باز هم این موضوع  ادامه دارد چون قریب ۶۰ فروند کشتی صیادی در این منطقه صید می کنندکه ۱۶ فروند چینی هستند و  با پرچم ایران مشغول صید بوده و مابقی متعلق به افرادی است که ایرانی هستند و تخلفاتی نیز از جانب آنها صورت گرفته است زیرا عدم کنترل آنها باعث شد تا تخلف کنند و اخباری رسیده که نه تنها جلوی صید آنها گرفته نشده بلکه بناست به همین میزان شناور اضافه شود.

خطیب نماز جمعه جاسک اضافه کرد: از ۶۰ فروند کشتی صیادی، ۱۶ فروند در جاسک است و اینحا صید می کنند و تخلیه می کنند و ۴۴ فروند در جاسک صید می کنند و بندرعباس تخلیه می کنند که اول باید محیط زیست مشخص کنند این عمل به منطقه  ضرر میزند یا نه، دوم اینکه محدوده صید آنها بایستی مشخص شود.

مناقبیان ادامه داد: اگر بناست صیدی در این منطقه صورت گیرد همه باید در جاسک تخلیه شوند و عوارض بپردازند و اگر هم قرار هست عوارض بپردازند باید به شهرداری تعلق گیرد تا شهرداری فلج شده جاسک جان بگیرد.

وی یادآور شد:اخباری رسیده که بناست به همین میزان شناور اضافه شود بنابراین اگر قرار هست مجوز داده شود به مردم جاسک داده شود نه آن آقایی که صید مردم را میبرد و خواهشی که از جامعه صیادان دارم این است که در این موضوع خویشتن داری کنند تا مسئله برطرف شود و از استان تماس گرفتند همان آقایان که دستور توقیف دادند دارند فشار می آورند.

امام جمعه جاسک به عنوان روز جانباز اشاره کرد و افزود: امنیت و آرامش امروز خود را مدیون سردمدارانی هستیم که جانانه از خاک ایران دفاع کردند و نه تنها در این روز بلکه در تمام ایام سال باید قدر دان زحمات آنها باشیم چون جانبازان شهدای زنده هستند که از جان خود برای جانبازی در راه دین و اسلام مایه گذاشتند و امروز باید منش و کردار ما ادامه دهنده راه شهدا و جانبازان باشد.

*مردم افرادی را که نگاهشان طائفه گرایی نباشد، انتخاب کنند

امام جمعه شهرستان بستک گفت: مردم در انتخابات پیش روی، نیروهای جهادی، انقلابی، خدوم، مومن و افرادی که نگاهشان بومی و طائفه گرایی نباشد را انتخاب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ حجت الاسلام یونس قائدی در خطبه های نماز جمعه این هفته خصلت های انسان های مومن از دیدگاه امام صادق (ع) را شکیبایی و تحمل در برخورد با مشکلات و فتنه ها، شکرگزار بودن در گشایش های زندگی، ستم نکردن به دشمن، در آسایش بودن مردم از وی، بردبار بودن و تلاش در کسب علم و دانش، عاقل، نرم خویی و نیکوکاری عنوان کرد.

وی با اشاره به نامگذاری روز ۹ اردیبهشت به روز شوراها که آغاز هفته شهر و شهروند نیز است، بیان داشت: مردم در انتخابات پیش روی، نیروهای جهادی، انقلابی، خدوم، مومن و افرادی که نگاهشان بومی و طائفه گرایی نباشد را انتخاب کنند تا شورایی خوب و قوی تشکیل شود و در انتخابات ریاست جمهوری نیز فردی با چنین شاخص هایی انتخاب شود.

امام جمعه بستک با اشاره به نامگذاری سوم شعبان به روز پاسدار که ولادت امام حسین(ع) است، این روز را به تمام پاسداران و حافظان این انقلاب و مرز و بوم تبریک گفت و افزود: پاسداران از آغاز انقلاب پای کار بودند و در هشت سال دفاع مقدس از این انقلاب دفاع کردند و در مقابل تمام هجمه های دشمن ایستادند و امروز نیز از نیروهایی هستند که برای حفظ نظام می توان به آنها تکیه و اعتماد کرد.

قائدی روز معلم را یادآور سالروز شهادت استاد مطهری دانست و افزود: بر دستان یکایک معلمان، مربیان و زحمکشان بوسه می زنیم و از آنها تشکر و قدردانی می کنیم زیرا خواندن و نوشتن را به ما آموختند تا از جهالت و گمراهی بیرون آییم.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در روز عید سعید مبعث اشاره کرد و افزود: سیاست دشمنان اسلام و ایران و به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی، حیله گری، تضعیف و به زمین زدن انقلاب اسلامی است

*نامزدهای انتخاباتی موازین دینی را در تبلیغات رعایت کنند

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه همه ملزم به رعایتوظایف انتخاباتی هستند، توصیه کرد: کاندیداها و هواداران آن ها از موازدین دینی و اسلامی در تبلیغات فاصله نگرفته و حدود را کاملا رعایت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی به کاندیداهای شورای اسلامی، مجلس و ریاست جمهوری توصیه کرد با رعایت موازین دینی و اسلامی تبلیغ کرده و از حدود تعیین شده قانونی و شرعی فاصله نگیرند.

وی با بیان اینکه با حضور حداکثری در انتخابات بار دیگر دشمن را مایوس خواهیم کرد، افزود: دشمن از ماه ها قبل فرضیاتی را ساخته و پرداخته کرده و برمبنای آن تلاش می کند تا شکاف و اختلاف هایی را میان مردم ایجاد کند.

امام جمعه کیش با اشاره به فراهم شدن بستر مناظره و ایجاد یک فرصت مناسب از سوی صداوسیما برای اینکه شش نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری با ارائه برنامه ها، خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند، ادامه داد: با وجود چنین بستری نامزدهای انتخاباتی باید از تهمت، دروغ، اهانت، فریب و ظلم همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند بپرهیزند.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: ستادهای انتخاباتی و به طریق اولی کاندیداها باید به این امر مهم توجه کنند و مردم بصیر و فهیم نیز زمانی که تبلیغات و برنامه های آن ها را دیدند کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه پس از پایان هر فرصتی پشیمانی سودی نخواهد داشت، عنوان کرد: در کشور متمدنی مانند ایران با فرهنگ غنی اسلامی باید بهترین و سالم ترین تبلیغات صورت بگیرد هر کس توانست اکثریت آرای مردم را به خود اختصاص دهد رئیس جمهور مردم است.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه دولت های قبل نیز یکی پس از دیگری برای ارائه خدمت به این مردم آمدند و فهرست طویلی از خدمات آنان در عرصه های مختلف وجود دارد، تاکید کرد: در عرصه خدمت هر شخص که وارد شود به همه مردم خدمت خواهد کرد و تفاوت بین کسی که رای داده و نداده وجود نخواهد داشت.

علیدادی همچنین با تبریک ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار و جانباز گفت: پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدا به امام حسین(ع) مصداق روایات اسلامی با خواسته های اندک کارهای بزرگ را به ثمر رساندند و پس از آن نیز هر روز در عرصه های مختلف دفاع از نظام و انقلاب اسلامی آماده اند؛ جانبازان شهدای زنده ای هستند که هر روز با آلام و سختی های زندگی مقابله و رنج و مرارت های فراوانی را تحمل می کنند.

وی همچنین با تسلیت شهادت استاد مطهری و تبریک روز معلم گفت: امید است کشور ما به سرانجام اجرایی خود برسد تا هم حقوق معلمان و کارگران آنچنان که در شأن آن هاست پرداخت شده و هم آنچنان که باید به تکریم آن ها توجه شود.

امام جمعه کیش همچنین با تبریک روز ملی خلیج فارس ادامه داد: در طول تاریخ ایران اسلامی جوانان پاک این کشور با تمام وجود برای حراست از خلیج فارس خون پاک خود را هدیه کردند و به فضل خدا افتخارات این کشور اسلامی در سایه حافظان مومن و خردمندی که در طول تاریخ داشته و خواهد داشت همواره افزون تر می شود.

علیدادی با تسلیت شهادت شهید شیرودی، شهادت مرزبانان جمهوری اسلامی را که در روزهای اخیر به دست اشرار در مرزهای سیستان و بلوچستان  در راه دفاع از عزت و شرف ایران اسلامی به شهادت رسیدند به رهبر معظم انقلاب،ملت شهید پرور ایران، نیروهای مسلح و خانواده های آنان تسلیت گفت.

*ضعف‌های موجود در کشور به خاطر مدیریت‌های بی‌تحرک و غیرانقلابی است

امام جمعه بندرچارک، دلیل ضعف‌های موجود در کشور را به وجود مدیریت‌های بی‌تحرک و غیرانقلابی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: حجت الاسلام عباس کثیر با بیان حدیثی گهربار از امام رضا(ع) مبنی بر وجود ۱۰ صفت به عنوان شروط کامل شدن عقل انسان مسلمان، اظهار داشت: یکی از ین صفات برآورده کردن حاجت های برادران مؤمن است نباید از اینکه برادران مؤمن از شما درخواستی و طلبی بکنند و داشته باشند، ناراحت و دلتنگ بشوید.

وی در این باره با ذکر این حدیث از پیامبر اکرم(ص) که؛«السائل رسول الله إن اعطیته أعطیت الله وإن منعته منعت الله-فرد درخواست کننده وسائل فرستاده شده ای است که از طرف خدا به نزد شما آمده پس اگر به او چیزی دادید به خداوند دادید (در راه خداعطاکردید)واگر به آن چیزی عطا نکردید در واقع به خدا ندادید، ادامه داد: امام رضا(ع) می فرمایند: یکی از نعمت های بسیار ارزشی که خداوند به بندگان خاص داده همین خدمت رسانی به دیگران و برادران مؤمن است که فرد مسلمان از این که بتواندکاری را برای دیگران انجام بدهد باید خوشحال باشد و افتخار بکند که مورد لطف وعنایت خدا قرار گرفته تا مشکلات و گره های مردم را برطرف بکند.              .

امام جمعه بندرچارک افزود: صفت دیگر طلب علم است امام(ع) می فرماید: فرد مسلمان نباید از طلب علم خسته بشود و باید به طلب علم بپردازد و در این راه خستگی از خودنشان ندهد.

حجت الاسلام کثیر درباره سفارش های مشفقانه ودلسوزانه رهبرانقلاب به کاندیداهای ریاست‌جمهوری مبنی براینکه؛ کاندیداها باید قول بدهند برای پیشرفت امور کشور، برای توسعه اقتصادی، برای بازکردن گره ها نگاهشان به بیرون ازمرزها نخواهد بود و نگاهشان به خود ملت خواهد بود، اظهار کرد: دولت حال وآینده متوجه این امر باشند واین گونه مدیران را بکار نگیرند تا إن شاء الله شاهد پیشرفت روز به روز کشور باشیم.

*دولت آینده در جنگ نابرابر اقتصادی به توانمندی داخل اعتماد کند

امام جمعه پارسیان گفت: دولت آینده در جنگ نابرابر اقتصادی به توانمندی داخل اعتماد و از ظرفیت‌های کشور و منابع سرشاری که در اختیار داریم استفاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از پارسیان خبر؛حجت الاسلام هادی میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با اشاره به دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی به مناسبت عید مبعث با مقام معظم رهبری اظهار کرد: در این جنگ نابرابر اقتصادی باید به توانمندی های خود اعتماد کنیم و از ظرفیت‌های کشور و منابع سرشاری که در اختیار داریم استفاده کنیم.

وی با تأکید بر تجربه ۳۸ ساله انقلاب و اینکه آمریکا به هیچ تعهدی پایبند نیست و به همه عهدهای خود خیانت کرده است، بیان داشت:رهبر معظم انقلاب فرمودند که آمریکا در همه زمان ها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می توانسته انجام داده است اما همه بدانند، هر کس علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید خودش ضرر می کند چرا که عکس العمل ملت ایران در مقابل این حرکت مستحکم خواهد بود.

امام جمعه پارسیان باتبریک و تسلیت شهادت جمعی از مرزبانان ناجا خاطرنشان کرد: همه عوامل این شهادت،عناصر خود فروخته و فرومایه ای هستند که همه وجودشان را در خدمت استکبار به گذاشته اند.

حجت الاسلام میرزایی از رشادت های سپاه تقدیر و تصریح کرد:پاسداران با تأسی به شجاعت، ایمان و استواری امام حسین(ع) در راه حفظ آرمان های اسلام و انقلاب و حراست از تمامیت ارضی نظام در دوران دفاع مقدس، صحنه های فراموش نشدنی خلق کردند و بعد از جنگ هم در عرصه های مختلف از جمله سازندگی که نمونه آن در پالایشگاه ستاره خلیج فارس جهت تولید بنزین، سرمشق آزادیخواهان جهان شدند.

وی با تبریک ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم و تبریک هفته کار و کارگر گفت: تلاش همه دلسوزان اعم از معلمان و کارگران برای تحقق شعار ما می توانیم در عرصه اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به دنیای غرب ستودنی است.

خطیب نماز جمعه پارسیان با یادآوری حرکت نرم دشمن در سالهای اخیر در داخل و خارج از کشور برای محو اولویت فلسطین اظهار کرد:این حرکت باید خنثی و روشنگری نسبت به آن صورت گیرد،لذا مسأله فلسطین اولویت اول نظام و انقلاب اسلامی است و هیچ بخشی از کشور نباید در این موضوع بدون کارنامه باشد.

میرزایی همچنین با تبریک روز ملی خلیج فارس و عملیات غرور آفرین بیت المقدس عنوان کرد:تاریخ افتخار آمیز این مرز و بوم نشان داده که مردم برای صیانت از انقلاب مردانه ایستاده و دست هر متجاوزی را قطع می کنند.

امام جمعه پارسیان از سفر نماینده هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری به شهرستان و استقبال اقشار مختلف مردم و مسئولان تقدیرو آن را گامی در جهت تحقق گفتمان انقلاب اسلامی دانست.

وی از گروه پزشکی مؤسسه محمد رسول الله(ص) اعزامی از تهران برای مداوای محرومین و مستضعفین قدردانی کرد وافزود: این جهادگران همه توان خود را برای خدمت به محرومین گذاشته اند تا بتوانند گوشه ای از مشکلات مردم را برطرف نمایند؛ طرح تحول نظام سلامت را برای کم شدن دغدغه‌های مردم خوب در دولت های بعدی هم ادامه داشته باشد.

میرزایی در ادامه با انتقاد شدید از کیفیت بددیجیتال شهرستان و اعتراض مردم گفت:اگر انتظار داریم مردم از ماهواره فاصله بگیرند باید شبکه دیجیتال داخلی را قوی کنیم.

*سپاه با تمام وجود در مقابل ولی فقیه سر تعظیم دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام عبدالرضا رستگار پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز بندرعباس که به مناسبت روز پاسدار و هفته عقیدتی و سیاسی سپاه صورت گرفت، گفت: سپاه یک مجموعه پیش رو است و امروزه سپاه پاسداران همانطور که از نامش مشخص است وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی را برعهده دارد و به همین دلیل از بدو تشکیل سپاه، نیروهای پنجگانه سپاه نیز شکل گرفت که الان باعث حیرت دنیا شده است.

وی با بیان اشاره به این مطلب که منظور از پیشرو بودن سپاه این است که سپاه از درون قوی، معنوی و روی پای خودش شکل گرفته است، بیان داشت: تمام توجه سپاه تقویت نیروی محرکه خود یعنی بصیرت و معنویت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) افزود: برای رسیدن به این نیروی محرکه هدف باید والا باشد؛ امروزه سپاه با برگزاری کلاس‌های معنوی و بصیرتی، سبب تأثیر گذاری در معادلات کشوری و بین المللی شده است.

رستگار از سردار قاسم سلیمانی به عنوان سربازی از پاسداران انقلاب اسلامی نام برد که نقش تعیین کننده در جبهه مقاومت دارد.

وی با تاکید براینکه سپاه باید مجموعه ایی متفکر، محرک، مکمل، خدمت گذار و ولایتمدار باشد، گفت: سپاه امروز در کنار جبهه مقاومت و مقابل جبهه استکبار با تمام قدرت ایستاده و روز به روز سعی در افزایش قدرت خود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در پایان با بیان این مطلب که سپاه که برگرفته از تعالیم امام و رهبری است به دنبال این است که این انقلاب را به دست صاحب اصلی خودش برساند، خاطرنشان کرد: ولی فقیه فصل الخطاب است و سپاه با تمام وجود در مقابل آن سر تعظیم دارد.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=407300
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,485 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی