با مطالعه دقیق،از مسیحیت به اسلام روی آوردم/ امام سجاد مدرس مکتب اخلاق، صبر و استقامت
+ پ -
با مطالعه دقیق،از مسیحیت به اسلام روی آوردم/ امام سجاد مدرس مکتب اخلاق، صبر و استقامت

شهروند اهل کشور کلمبیا که مهمان ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) بود گفت: با مطالعه دقیق و مقایسه های فراوان از مسیحیت به دین مبین اسلام روی آورده ام و امام سجاد را الگوی کامل در زمینه اخلاق، صبر و استقامت می دانم.

لوییز خاوی یر، مسیحی، مسلمان شده از کشور کلمبیا و مهمان ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: من اهل کشور کلمبیا هستم، کلمبیا یکی از کشورهای آمریکای جنوبی می باشد و بعد از آشنایی با دین مبین اسلام نام عبدالحکیم را برای خودم انتخاب کردم و به مذهب شیعه مشرف شدم و ۶ سال است که در ایران مشغول به فراگیری دروس دینی در شهر مقدس قم می باشم.

 

عبدالحکیم در خصوص نحوه آشنایی و گرایشش به دین اسلام گفت: در کشور کلمبیا مرکزی بود با نام مرکز اسلامی و من از طریق چند تن از دوستانم که مسلمان بودند با این مرکز آشنا شدم؛ در ابتدا اصلا قصد و تفکر تغییر مذهب را نداشتم اما بعد از اینکه رفت و آمدهایم به این مرکز بیشتر شد اقدام به مطالعه در خصوص دین اسلام نمودم و با مشورت هایی که از دوستانم گرفتم و مقایسه ای که بین دین اسلام و مسیحیت داشتم الحمدالله به این نتیجه رسیدم که جز اسلام دینی کاملتر و بحق تر نمی باشد و به این صورت با انتخاب مذهب شیعه به اسلام تغییر دین دادم.

 

این عالم کلمبیایی گفت: امام سجاد(ع) همیشه مردم را به ارتباط گیری با خداوند متعال تشویق می کردند زیرا شخصی که با خداوند متعال ارتباط بگیرد می تواند مسیر درستی را برای زندگی خود برگزیند و از شر شیطان در امان بماند. امام سجاد(ع) خود الگوی بسیار خوبی برای تمام مسلمین جهان هستند و ایشان به ما درس اخلاق، صبر و استقامت را دادند.

 

وی با اشاره به حضورش در چندین دوره از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) گفت: این توفیق چندین سال است که شامل حال بنده می شود که در این کنگره حضور داشته باشم و در دوره های قبلی به عنوان سخنران این مراسم دقایقی را با مروری بر زندگی خودم و همچنین نکاتی از زندگی معصومانه امام سجاد(ع) در خدمت حضار بودم و امسال که ششمین دوره این کنگره در حال برگزاری است شاهد گسترش مفهوم واقعی درک زندگی امام سجاد(ع) می باشیم و هر سال این آیین با استقبال بیشتری همراه می شود.

 

عبدالحکیم خاوی یر در ادامه افزود: امروز خرسند هستیم که با افتخار بگوییم مکتب اهل بیت نه تنها در ایران بلکه در کشور های دیگر هم رواج پیدا کرده و همین کنگره بین المللی در چندین کشور دنیا نیز در حال برگزاری می باشد و گستردگی اجرای این برنامه موجب می شود مردم دنیا بیشتر و بهتر با برکات امام سجاد(ع) آشنا شوند.

 

وی گفت: ائمه ما به واسطه بزرگواری و پاکی شان واسطه ای هستند بین خداوند متعال و مردم و ما باید مردم را آشنا نماییم با ائمه و با آشنایی با ائمه درس هایی را از زندگی این بزرگواران فرا بگیریم و این درس ها را در زندگی خودمان به صورت یک الگو کامل و صحیح به کارگیری نماییم و برگزاری این قبیل برنامه ها می تواند در این راستا موثر باشد.

 

انتهای پیام/ش

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff