تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 337177
تاریخ انتشار:جمعه 18 تیر 1395 - 16:52| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارش هرمز از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان:

با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن برخورد شود/استفاده از کشتی های غیرایرانی ضربه زدن به تولیدات داخلی است/آمریکا و صهیونیست درصدد نابودی ملت ایران و اسلام هستند

ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان با اشاره به پدیده فیش های نجومی افزودند: با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن باید برخورد شود تا مردم نسبت به نظام بی اعتماد نشوند.

با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن برخورد شود/استفاده از کشتی های غیرایرانی ضربه زدن به تولیدات داخلی است/آمریکا و صهیونیست درصدد نابودی ملت ایران و اسلام هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان با اشاره به پدیده فیش های نجومی افزودند: با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن باید برخورد شود تا مردم نسبت به نظام بی اعتماد نشوند.

 

امام جمعه بندرعباس : استفاده از کشتی های غیرایرانی ضربه زدن به تولیدات داخلی است/ راه نجات از سختی ها پرداخت مالیات می باشد

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: کشتی هایی طبق استاندارد بین المللی و با هزینه ارزانتر در داخل تولید می شود لذا خرید کشتی های غیرایرانی باعث ضربه زدن به تولیدات داخلی و اشتغال جوانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه حسد یکی از عوامل مهم غیبت است، گفت: حسد از مخرب ترین عوامل در تاریخ بشیریت است که باعث وقوع بسیاری از جنگ ها شده است حسرت تا زمانی که در دل افراد قرار دارد بد نیست اما به محض اظهار آن گناه است.

 

وی افزود: افراد حسود در برابر شما تعریف و تملق می کنند اما پشت سرتان غیبت می کنند که از نشانه های حسد است و در حقیقت افراد حسود دارای دل بیماری هستند.

 

امام جمعه بندرعباس با اشاره به تاریخ که وهابیت، قبور اهل بیت(ع)  را نابود کردند، اظهار کرد: اگر در آن دوران حکومت اسلامی وجود داشت هیچگاه چنین اتفاقی نمی افتاد همانطور وجود مدافعین حرم به برکت جمهوری اسلامی است لذا باید قدر این نظام را بدانیم هرجند که کسی ادعا نمی کند که این نظام معصوم است اما کافی است برکت وجود فرزندان خود را ببینیم که مردانه  ایستاده اند.

 

 

نعیم آبادی ادامه داد: آن زمان همین ملت بود اما حاکمیت سالم نداشت اگر در همان موقع حاکمیت اسلامی وجود داشت هیچ گاه اجازه نابودی قبور اهل بیت(ع) را نمی داند لذا امیدواریم با مردانگی و ایستادگی مدافعین حرم قبور بقیع را بازسازی کنیم.

 

وی با اشاره به سالگرد اتفاقی که برای روحانیت افتخار و برای طاغوت پیچارگی است، بیان کرد: ۸۱سال قبل در شهر مسجد گوهرشاد مشهد هم اتفاق زیبا و هم زشتی رخ داد از این بعد که علما برخواشتند و علیه کشف حجاب با هدایت کردن مردم در مسجد قرار گرفتند اما مسجد را به توپ بستند در گذشته زنان برای حفظ حجاب خود به دبی مهاجرت کردند  لذا به تمام خواهران و دخترانم توصیه می کنم که شما در این مملکت حجاب خود را نگه دارید زیرا یکی از ایده های استکبار جهانی است و ناخواسته دام آنان قرار نگیرید.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه کار عقرب نیش زدن است، اظهار کرد: سالروز وحشی گری های رضاشاه قلدر که به فرمان انگلستان انجام می شد، روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است لذا هوشیار باشد تا از گزند آمریکا و خواسته های آنان در امان باشد چون امریکا ذاتا خبیث و دزد است.

 

وی  با اشاره به اینکه راه نجات از سختی ها پرداخت مالیات است، تصریح کرد: مالیات قانون مملکت و پرداخت آن واجب  و برای مدیریت و  آبادانی هر جامعه ای ضروری است و روری که مملکت با مالیات اداره شود روز خوشی آن مملکت است.

 

نعیم آبادی افزود: با توجه به اینکه مالیات حق قانونی جامعه است اما قانون گذاران تلاش کنند که افراد تحت فشار قرار نگیرند و به گونه ای نباشد که از عهده پزداخت آن خارج شود و از هسته باز خارج شوند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان صنعت کشتی سازی توانمند شده است، گفت: هم اکنون کشتی هایی طبق استاندارد بین المللی و با هزینه ارزانتر در داخل تولید می شود ونیز زمینه اشتغال بیشتری را می تواند فراهم کند اما کشتی رانی، کشتی های غیرایرانی را بر کشتی های داخلی ترجیح می دهد که باعث ضربه زدن به تولیدات داخلی و اشتغال جوانان است.

 

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه کشتی سازی ظرفیت بالا و توان اشتغال زایی دارد، خاطرنشان کرد: از استاندار و وزیران خواهش می کنم که با وجود تشکیلات عظیم، اقدامی انجام ندهند که صنعت کشتی سازی تعطیل شود لذا اگر می توانیم تولید کنیم  از تولیدات داخلی استفاده کرد چون در غیر این صورت خیانت به مملکت است.

خطیب نماز جمعه رودان: آمریکا و صهیونیست درصدد نابودی ملت ایران و اسلام هستند/ بعضی از حجاب ها در جامعه باعث شرمندگی است
امام جمعه رودان گفت: آمریکا و صهیونیست با رژیم وابسته اطراف ما و آن عوامل منطقه ای و حتی از ظرفیت داخلی و به کار گیری یک عده انسان های منافق و بزدل ، برای نابودی ملت ایران و اسلام تلاش می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به جنگ احزاب در سال پنجم هجرت که مشرکان قریش به تحریک یهودیان تصمیم گرفتند اسلام را کاملا نابود کنند، اظهار کرد: در آن زمان بیش از ۱۰هزار از مشرکان و کفار جمع شدند و به سمت مدینه حرکت کردند و هدفشان این بود که پیامبر و همراهانش را نابود کنند به تعبیری هدفشان نابودی کامل اسلام و مسلمانان بود، اما مسلمانان با ایجاد خندق مانع شدند و دفاع جانانه کردند.

 

وی افزود: یهودیان و اعراب با هم عهد بستند که از مسیر مدینه برنگردند مگر اینکه پیغمبر و همراهانش را نابود کنند و قصدشان نابودی کامل اسلام بود و آن عهد و پیمانی که با پیامبر بسته بودند بشکنند و از گسترش اسلام جلوگیری کنند.

 

تاج زاد ادامه داد: امیرمومنان در آن موقع آمدند و مقابل عمربن عبدود قرار گرفتند و آن را به درک واصل کرد و پیامبر درباره این رویارویی فرمودند؛ وقتی امیرالمومنان مقابل عمربن عبدود قرار گرفت، در واقع اسلام مقابل تمام کفر قرار گرفت.

 

امام جمعه رودان جریان جنگ احزاب را به کلام رهبر انقلاب که فرمودند شرایط امروز شرایط جنگ احزاب است ربط داد و اضافه کرد: در جنگ احزاب مشرکان  می خواستند پیامبر را نابود کنند و جلوی گسترش توحید و اسلام را بگیرند، الآن هم آمریکا و صهیونیست با آن کینه کهنه ای که از ملت ایران و اسلام دارند، می خواهند اسلام و ملت ایران را از بین ببرند.

 

وی تصریح کرد: آمریکا و صهیونیست با رژیم وابسته اطراف ما و آن عوامل منطقه ای و حتی از ظرفیت داخلی و به کار گیری یک عده انسان های منافق و بزدل ، برای نابودی ملت ایران و اسلام تلاش می کنند.

 

حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد همچنین گفت: آنها از یک طرف اسلام هراسی و ایران هراسی به راه می اندازند و با پولهای کثیف و دینارهای سعودی علیه ملت ایران بکار می گیرند و از طرف دیگر با آن سران مرتجع منطقه، مسلمان عراق، یمن، فلسطین و لبنان را به خاک و خون می کشند.

 

خطیب نماز جمعه رودان با اشاره به فتنه سال ۸۸ و هدف آمریکا در بوجود آوردن جنبش به اصطلاح سبز، اظهار کرد: سران فتنه و معاندین نظام، همان هدفی که آمریکا داشت اجرا کردند و مردم را علیه نظام تحریک کردند و آنها را به خیابانها کشاندند و با شعارهای دروغین به خورد یک عده افراد ساده دادند، هدفشان جزء این نبود که می خواستند اسلام را از درون حمله کنند و نابود کنند.

 

وی افزود: یک عده عناصر که جرأت حرف زدن نداشتند در فتنه ۸۸ زبان باز کردند.

 

تاج زاد با بیان اینکه کفار و مشرکین امروز آمریکا و صهیونیست است، ادامه داد: آنها به هر نحوی می خواهند اسلام و ایران اسلامی را نابود سازند و از هر مسیر و هر جایی که پرچم اسلام برافراشته است به میدان می آیند و در صدد ضربه زدن هستند.

 

امام جمعه رودان با اشاره به کشتار خونین در عراق و یمن، اضافه کرد: الآن ما شاهدیم که چقدر از شیعیان و مسلمانان در عراق و یمن به خاک و خون کشیده می شوند و سازمانها و مدعیان حقوق بشر در جهان خفه خون گرفته اند و ساکت اند.

 

وی با اشاره به همکاری کشور ترکیه با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: خیانت آشکار سران ترکیه به امت اسلام و قدس شریف، روی جنایتکارانی مثل حسنی مبارک را سفید کرد.

 

امام جمعه رودان با اشاره به کودتای نافرجام آمریکایی نوژه در سال ۵۹ علیه ایران اسلامی، گفت: خوشبختانه با امدادهای غیبی خداوند متعال، این کودتا کشف شد و عوامل خائنش به سزای اعمالشان رسیدند و بدانند این مملکت صاحب دارد و مددهای غیبی به فریادش رسیده و می رسد و به فضل خدواند متعال هیچ فتنه و توطئه ای به اسلام و ایران اسلامی وارد نخواهد شد.

 

تاج زاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب، اظهار کرد: عفت معنایش اینست که در غرایض اعتدال داشته باشیم، یعنی انسان با حرام خودش را ارضا نکند، وقتی جوان شرایط ازدواج ندارد خودش را با حرام ارضاء نکند.

 

وی افزود: عفاف نوعی حجاب درونی است که جلوی انسان را از گناه کردن می گیرد و حجاب میوه این عفاف است، عفاف ریشه حجاب است و بعضی ها ممکنه حجاب ظاهری داشته باشند اما عفت و طهارت باطنی را ندارند و این حجاب به درد نمی خورد.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: بعضی از افراد با بی حجابی می گویند قلبمان پاک است، مگر میشه. قلبی پاک داشته باشی و ظاهری ناپاک، هیچ وقت قلب پاک موجب بی حجابی نمی شود.

 

وی با بیان اینکه خدواند در قرآن دستور به حجاب داده است، اضافه کرد: در سوره احزاب آمده است که ای پیامبر به زنهای خودت بگو، به دختران و زنان مومنه بگو، جلباب بپوشند، جلباب یعنی یک پارچه سرتاسری از روی سر تا روی پا.

 

تاج زاد تصریح کرد: آیا این رسمی که امروز در جامعه ما هست و این حجابی که متأسفانه در جنوب کشور هست حجاب اسلامی است؟ هوای گرم  بهانه ای برای بی حجابی نیست.

 

وی همچنین گفت: زن ها باید در جای ضرورت از خانه بیرون بیایند نه اینکه برای خرید خانه و مایحتاج، بلکه خرید خانه وظیفه مرد است، و اگر حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) خطبه خواندند، در موقع ضرورت بود.

 

امام جمعه رودان اظهار کرد: کجا اسلام اجازه داده زن با چادر نازک با شوهرش داخل خیابان بیاد، بعضی این حجاب ها اگر آدم ببیند شرمنده می شود.

 

وی در پایان نقش صداوسیما را در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی را تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: صداو سیما می تواند حجاب اسلامی را تبلیغ کند و با روشهای مختلف هنری، مفهوم عفاف را برای مردم تفهیم کند و ارزشهای عفاف و حجاب را به مردم بفهماند.

 

 

خطیب جمعه مردم توکهور و هشتبندی: مسئولین به طور جدی با مساله حقوق های نامشروع برخورد کنند

خطیب جمعه مردم توکهور و هشتبندی تاکید کرد:مسئولین به طور جدی با مساله حقوق های نامشروع برخورد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه مردم توکهور و هشتبندی در خطبه های این هفته نماز جمعه توکهور-هشتبندی در جمع هزاران نفری مردم با اشاره به ۱۸ تیر سالروز کشف توطئه کودتای آمریکایی پادگان شهید نوژه یا کودتای نقاب ؛آنرا نمونه ای آشکار از چهره ضد بشری آمریکای جنایتکار دانستند و با بیان اینکه انسان به برگ برگ تاریخ انقلاب که نگاه میکند به وضوح دشمنی آمریکا و کینه آنرا با انقلاب مشاهده میکند به امداد های الهی در این موارد اشاره کرد و گفت:بحمدلله با امداد های الهی این کودتا را کشف شدو درهمه جا هم توطئه آنها خنثی شده است ؛این مملکت صاحب دارد و با این مردم مومن و رهبری الهی قطعا دشمنان کاری نمیتوانند بکنند.

 
 
وی با انتقاد از کسانی که دل به غرب بسته و چشم به آن دوخته اند با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان گفت: رهبری فرمودند کسانی که امروز طرفدار گرایش به غربند به نظر من عقلشان را باخته اند و تعقل نمیکنند ؛و حرف از رفاقت با غرب اصلا عاقلانه نیست؛آدم عاقل باید این خباثت و دشمنی را ببیند .
 
 
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی در تبیین چرایی دشمنی غرب با ملت ایران با شااره به مسئله برجام و با بیان اینکه یکی از فواید برجام همین بود که ثابت شد مجموعه نظام آمریکا حیله گرانه و منافقانه  دارند خباثت میکنند تصریح کرد: در دشمنی باانقلاب و دین و مردم ایران همیشه پای آمریکا در میان بوده و چه مستقیم و چه غیر مستقیم دنبال ضربه زدن به ملت ما بوده اند.
 
 
 
 
حجت الاسلام بارانی با اشاره به ایام سالگرد فتنه و آشوب های خیابانی تیرماه یکهزار و سیصد و هفتاد و هشت تاکید کرد: چگونه یاغی ها را برای آشوب به خیابان ریختند و چند روز تهران را شلوغ کردند و متاسفانه برخی از منافقان داخلی که در سال ۸۸ چهره زشت خودرا نشان دادند هم در آن سالها یا سکوت یا از پشت صحنه حمایت میکردند و ما در همگی این دشمنی ها دست پنهان آمریکایی ها را میبینیم ولی بحمدلله با رهبری مدبرانه و الهی حضرت آقا و حضور با بصیرت و انقلابی شما مردم همیشه در صحنه ؛همه ی این توطئه ها نقش بر آب شده است.
 
 
 
 
 
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به ۲۱ تیرماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضاخان و روز عفاف و حجاب چند مورد را در این رابطه بیان کرد:حجاب مرز بین زن و مرد مسلمان است و به معنای منزوی کردن زن از فعالیت های سیاسی و اجتماعی نیست ؛حفظ حجاب مایه حفظ خانواده است و اگر مرز حجاب در جامعه شکسته بشود به تبع آن مرز خانواده هم شکسته میشود .
 
 
 
حجت الاسلام بارانی عفت زن را مایه احترام و شخصیت او دانستند و ضمن بیان  نگاه غرب به مساله زن به عنوان یک ابزار به  تبیین نگاه اسلام پرداخت و خاطر نشان ساخت: اسلام به حفظ حجاب به عنوان کرامت انسانی دستور داده و فطرت انسانها هم آنرا قبول کرده و شما میبینید خیلی از انسانها علت گرایش خودرا به اسلام ؛حجاب و عفت بانوان مسلمان ذکر می کنند.
 
 
وی با اشاره به گسترش این نگاه اسلام در دنیای غرب و احساس خطر سران غربی از این مساله به قانون منع حجاب و جلوگیری از تحصیل و اشتغال بانوان محجبه در غرب اشاره کرد و گفت: برای کشور ماهم برنامه ریزی فرهنگی می کنند و این ماهواره ها و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی همگی دنبال منحرف کردن بانوان ما و گرفتن حجاب و عفت و حیا از جامعه مسلمان است اما آنها کور خوانده اند نمیدانند خدا به ما فاطمه و زینب و معصومه سلام الله علیهم داده است و مردم ما عاشق این بزرگواران هستند و حجاب فاطمه را؛حیای زینب را و عفت معصومه را با هیچ چیز عوض نمی کنند.
 
 
 
 
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی ضمن تجلیل از عفاف و حجاب بانوان فرهیخته ی منطقه با توصیه همگان به مطالعه درباره فلسفه حجاب گفت: حجاب رمز سلامت و امنیت خانواده و جامعه است و ان شالله با امر به معروف و نهی از منکر شما مردم مومن ؛همین تعداد انگشت شمار هم در منطقه ما در عموم مشاهده نشود.
 
 
 
 
 
بارانی با اشاره به فرمایشات رهبری در موضوع حقوق های نجومی و نامتعارف؛ با بیان اینکه اینها تعداد اندکی هستند که در بدنه مدیران به هر دلیلی وجود داشتند اما مجموعه کلی مدیران کشور انسانهایی خدوم؛مومن و پاک دست هستند؛با هشدار نسبت به سوء استفاده دشمن از این مساله بیان کرد: دشمن سعی دارد از این آب گل آلود ماهی خودرا بگیرد و اعتماد عمومی را نسبت به نظام اسلامی سلب کند اما کورخوانده اند و مردم مارا نشناخته اند؛ما هیچ گاه به خاطر چندمدیر فاسد ؛از نظامی که متعلق به خودمان است دست نمیکشیم و اجازه سوء استفاده در هیچ قضیه ای رابه دشمن نمی دهیم.
 
 
 
وی  در نکته سوم سخنان خود در این بخش با تقدیر و تشکر از دولت و رییس جمهور محترم؛ مجلس و قوه قضائیه در اعلام آمادگی در مبارزه و جلوگیری از این قضیه ؛ با تاکید بر رسیدگی فوری به این مساله؛ آنها را از پرداختن حواشی برحذر داشتند.
 
 
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به آفت اشرافی گری  افزود: باید اموال ملت به بیت المال بازگردد و نباید خوی اشرافی گری در میان مسئولان ما رواج پیدا کند ؛ مسئولی که حقوق های چند ده میلیونی میگیرد و حتی برای اوقات فراغت فرزندانش هم ماهیانه در نظر گرفته شده ؛کجا میتواند به فکر مردم محروم باشد؟!!؛کجا میتواند به فکر آن خانواده پدر از دست داده و یتیم کپرنشین باشدو برای حل مشکلات آنها برنامه ریزی کند!!
 
 
 
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه این مدیران کم هستند اما همین مقدار کم نیز نباید وجود داشته باشد و این تفکر باید در جامعه اسلامی ریشه کن گردد ؛با انتقاد از معاونت جوانان ؛اداره ورزش و جوانان  گفت : متاسفانه برخی اینطور میخورند و میبرند بعد آقایان برای چند زوج جوان که از همه شادی های خود گذشته و در سنت حسنه ازدواج آسان شرکت کرده اند بر خلاف قولی که داده اند میگویند پول نداریم !!!چطور برای افطاری های ماه رمضان در برخی دستگاهها  که مورد انتقاد رهبری عزیز پول هست؟برای خیلی ریخت و پاش های دیگر پول هست اما نوبت به جوان مومن و متدین و قانع و بی آلایش ما که میرسد ؛قول یک هفته آقایان میشود ۷ ماه و هنوز هم عملی نشده است.
 
 
 
حجت الاسلام بارانی افزود: این را بدانید جوانان ما همان هایی هستند که در همه عرصه ها پیش قدم بودند؛در انقلاب و دفاع مقدس جوانان مومن ما از کوهها در اوج محرومیت عازم جبهه شدند  ۵۰ شهید سرافراز تقدیم انقلاب کردند؛در تحمل محرومیت ها؛در راهپیمایی هاو نمازجمعه و مراسمات اهل بیت و این شور جوانان ما در اعزام برای دفاع از حرم اهل بیت که با یک اعلام چند صد نفر به صف میشوند ؛ اینها گوشه ای ازعظمت جوانان این سرزمین است.
 
 
 
وی تاکید کرد: این جوانان محتاج ۴ ریال پول اهدایی شما نیستند  که این همه مدت منت میگذارید؛اگر نداشتید اشتباه کردید قول دادید و البته چون قول دادید باید بپردازید از باب وظیفه و نه منت و گرنه جوان توکهور-هشتبندی با عزت است و عزت نفس  دارد و هیچ وقت زیر بار منت نمیرود اما شما به عنوان مسئول زشت است که در حضور هزاران نفر قول دهید و عمل نکنید این بی احترامی و توهین به این مردم و جوانان مومن است و اصلا قابل اغماض نیست ؛البته قول داده اند هفته پیش رو مشکل را حل کنند که اگر نشد در هفته آینده خدمت شما مردم عرض خواهم کرد.
 
 امام جمعه جاسک: حجاب پرچم است و خانواده های با حجاب مدافعان حریم الهی هستند/اهل بیت منشا تمام خوبیها هستند
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز، حجت الاسلام جواد غلامی در خطبه‌های امروز نماز جمعه جاسک با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت عدل و تقوای الهی و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار نمود:هرگاه فردی غیبت میکند در روز قیامت،گناه فرد غیبت شونده برای شخص غیبت کننده نوشته میشود.

وی با اشاره به بحث مهدویت و این نکته که ندای آسمانی از نشانه های حتمی ظهور حضرت مهدی علیه السلام است که در احادیث بسیاری به حتمیت و قطعی بودن آن اشاره شده است، تصریح کرد: مبحث ندای آسمانی و ظهور بر اساس روایات مستند است بطوریکه منابع شیعه قید نموده اند که ندای آسمانی در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان اتفاق می افتد ولی ابن حماد از علمای اهل سنت این اتفاق را در محرم بیان می کند پس می توان روایت ندای آسمانی را در ندایی که حضرت در کنار کعبه و در مبحث ظهور است توجیه نمود.

غلامی با بیان فرارسیدن روز مالیات و لزوم توجه به تولید داخل گفت:افزایش دادن درصد مالیات ،ضربه زدن به تولید و موجب رکود میشود و توقع از اداره مالیات و متولیان این امر این است که با برخی آدمهای زحمتکش با شدت و سختی برخورد نکنند تا با علاقه بیایند و مالیات را پرداخت کنند.

امام جمعه جاسک به سالروز کشف کودتای نوژه اشاره کرد وبیان نمود:ما بر اساس تجهیزات پیشرفته نیروی انسانی نمی جنگیم بلکه بر پایه ایمان و اعتقاد به خداوند میجنگیم و هنگامی که ضعفی در تجهیزات داشته باشیم این امدادهای الهی هستند که به کمک ما می آیند که نمونه آن کودتای نوژه و حادثه طبس بودند.

وی تصریح کرد: ۲۱ تیرماه هم رضا خان برای مساله حجاب به مسجد گوهرشاد حمله کرد. رضاخان می خواستند دین زدایی را ترویج کند و شروع کارآن ها با حجاب بود. پس نشان می دهد حجاب برنامه ای مهمی در اسلام است.

نامبرده با اشاره به روز عفاف و حجاب، گفت: امروز نیز این مقوله مهم، یکی از آسیب هایی است که دشمن، به اشاعه آن امید دارد اما ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی بار دیگر در راهپیمایی روز حجاب نشان می دهند که این توطئه ها جز رویایی دست نیافتنی، چیز دیگری نخواهند بود.

غلامی با اشاره تخریب قبور ائمه در بقیع توسط آل سعود در سال ها پیش تصریح کرد: حجاج ما قبور ائمه ما را در بقیع دیده اند به چه روزی افتاده است و حتی نمی گذارند زوار ما ائمه را زیارت کنند. این قوم بد ذات و بد جنس و نوکر استکبار برای این که مظاهر اسلامی را حرمین شریفین را ضربه بزنند قبور را تخریب کردند.

امام جمعه جاسک اضافه کرد:نسل یزید و امویان مخالف برگزاری شعائر اسلامی بودند و امروز هم امریکاییها و وهابیون و بدترین های دنیا مخالف تحسین اهل بیت هستند زیرا اهل بیت منشا تمام خوبیها هستند و برای همین آنها بایستی تکریم شوند.

امام جمعه سیریک گفت: آمریکا سگ است و هیچ چیز سگ قابل استفاده نیست و نزدیکی شدن به سگ حرام و گناه است


امام جمعه سیریک گفت: آمریکا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همانند سگ است که هیچ چیز آن برای استفاده درست نیست و تمام اعضا و جوارح آن نجس ، بی مصرف و حرام است و هر نوع نزدیکی با نجاست و استفاده از نجاست در اسلام حرام و گناه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک اظهار کرد: امریکا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همانند سگ است که هیچ چیز آن برای استفاده درست نیست و تمام اعضا و جوارح آن نجس ، بی مصرف و حرام است و هر نوع نزدیکی با نجاست و استفاده از نجاست در اسلام حرام و گناه است.

وی افزود: امروز یکی دیگر از اهداف دشمن برجسته کردن نقاط ضعف ملت ایران و پوشاندن نقاط قوت است و کسانی که در نطام مقدس جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات به دنبال غرب و امریکا هستند بدانند که دشمن در برجام خوب خودش را نشان داد که همچنان دشمن درج یک آنها نظام مقدس جمهوری اسلامی است و آنها یقینا به دنبال رنگین کردن سفره مردم نیستند بلکه دنبال چپاول و از بین بردن آرمان های انقلابی و اسلامی از ملت و نظام هستند و خواهان بود.

خلیلی اضافه کرد: امروز متاسفانه در جامعه اسلامی ما حجاب به شدت بیمار است و باید ترمیم جدی و اصلاح اساسی صورت گیرد زمانی برای برداشتن روسری زنان و دختران ما دشمن به زور متوسل می شد اما امروز دشمن با تهاجم فرهنگی و ابزارهای تبلیغاتی و ماهواره ای بی حجابی را به ارزشی فراگیر و عرفی در جامعه اسلامی تبدیل کرده است .

امام جمعه موقت شهرستان سیریک ابراز کرد: انسان هایی که دنیا را ترک می کنند و به سوی معبود خویش می روند دو دسته اند برخی که از دنیا می روند هیچ امیدی به لقا الله ندارند چون همه راحتی خود را در دنیا دیدند و به همین بسنده کردند و از خدا و اولیاء خدا و همه نشانه های خداوند متعال غافل شدند و نگاهش فقط دنیوی بوده است و جایگاه آنا جهنم است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی بیان کرد: انسان های امیدوار راحتر نفس خود را اصلاح می کنند ولی انسان های نا امید بیشتر در دام شیطان و فساد گرفتار می شوند امید انسان را ارتقاء و بالا می کشد و نا امیدی به سمت تباهی و نابودی می کشاند و نتیجه نا امیدی بی ایمانی و خدا را فراموش کردن است.

امام جمعه موقت سیریک اذعان کرد: دنیا محل گذر است و همه ما به دنبال اطمینان خاطر و آرامش ابدی هستیم و منشا آرامش و اطمینان خاطر در منشا الهی است که با انکار معاد و انکار پاداش اخروی خداوند برای انسان ها افتادن در دام شیطان است.

حجت الاسلام خلیلی خاطرنشان کرد: شرایط بهرمند شدن از هدایت الهی را ایمان و عمل صالح است و ایمان از عمل صالح جدا نیست و خداوند در قرآن مکررا ایمان را در کنار عمل صالح آورده است و ایمان زمانی ارزشمند است که در کنار آن عمل صالح باشد اینها دو رشته به هم تنیده اند و ایمان و عمل صالح لباس بهشت انسان های مومن است.

امام جمعه موقت سیریک یادآور شد: حجاب امری ظاهری است که متعلق به هم مردان و زنان است و فقط متعلق به بانوان نیست ولی عفاف امری درونی است و حجاب زمانی ارزش دارند که با عفاف همراه باشد.

وی اضافه کرد: مهمترین عوامل گسترش بی حجابی را در جامعه امروز تبدیل ارزش ها به ضد ارش ها ، عدم کنترل چشم، گسترش ماهواره و شبکه های مخرب اجتماعی، بی تقوایی و عدم اجرای درست و بموقع امر به معروف و نهی از منکر دانست.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی بیان کرد: ایمان رمز مقابله با مشکلات ، کفر و همه سختی ها و راه غلبه بر مسائل و نارسائی های دنیوی است و دشمن ما امروز می خواهد غیرت انقلابی و اسلامی را در جامعه از ما بگیرد و با ما ارتباط برقرار کند که همه ملت ما باید با هوشیاری و سوء ظن به دشمن و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری در مقابله ریان رسانه ای دشمنان آگاه باشند.

امام جمعه کیش: مسئولان ادارت و نهادها حساسیت بر حجاب و عفاف را در دستور کار خود قرار دهند/فهرستی سیاه از ظلم و جنایت های استکبار جهانی در ذهن ملت ایران نقش بسته است


امام جمعه کیش بر ضرورت توجه و حساسیت مسئولان ادارات و نهادهای نظام اسلامی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حجاب و عفاف تاکید کرد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های این هفته نماز جمعه عبادی سیاسی کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی با اشاره به سالروز سرکوب خونین مسلمانان در مسجد گوهر شاد مشهد در اعتراض به کشف حجاب اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی تصمیم گرفت تا در ترکیه با آتاتورک و در ایران اسلامی با حضور رضاخان که دو مرکز بزرگ اسلامی جهان به شمار می روفتند بستر تسلط و حضور خود را فراهم سازد.

وی افزود: رضاخان با سه ماموریت مبارزه و حذف روحانیت، حذف روضه خوانی برای امام حسین(ع) و حذف کربلا و عاشورا از زندگی مسلمانان اهل تشیع و کشف حجاب و برداشتن چادر از سر زنان مسلمان بر تخت نشست و مورد حمایت استکبار قرار گرفت.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه زنان مسلمان و متدین در این زمان برا مقابله با جریان و هجمه ضد حجاب رضا خانی در خانه ها ماندند و سال ها از خانه خارج نشدند تصریح کرد: اما اکنون که در زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در جمهوری اسلامی قرار داریم کسانی که در ادارات و نهادها حضور دارند به مسئله حجاب و عفاف بی توجه بوده و نسبت به آن حساسیتی ندارند.

وی ادامه داد: کسانی که این بی توجهی را در ستور کار خود قرار داده اند در همان راستا قدم بر می دارند. چگونه می شود در مجموعه کسانی که نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیت هستند حجاب مورد توجه نبوده و جدی گرفته نشود؟ چطور مسئول نظام اسلامی هیچ حساسیتی برای حجاب و عفاف مجموعه زیر دست خود در دستور کار ندارد؟

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اهمیت به مسئله حجاب و عفاف ورود دستگاه ای مسئول دفاع از حجاب و عفاف را ضروری و واجب خواند و تصریح کرد: بر ستاد امر به معروف و نهی از منکر واجب است که این مسئله را جدی گرفته و در آن ورود کرده و تذکرات لازم را بدهد.

وی تاکید کرد: محیط دستگاه های اداری مربوط به نظام جمهوری اسلامی است و جدی گرفتن مسئله حجاب و عفاف در آن ها اولویت دارد.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با یادآوری کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه در تیر ماه ۵۹ اظهار کرد: آمریکایی ها و استکبار هر زمان فرصت پیدا کردند برای ضربه زدن به ما درنگ نکردند. این از خصوصیت های دشمن است که رحم نمی کند. در طول تاریخ هم رحم نکرده اند.

وی با اشاره به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن چه در اوایل انقلاب که نوپا بود و چه اکنون که تبدیل به درختی تنومند و قوی شده است و ارکان انقلاب در سراسر کشور ریشه دوانده دست از توطئه برنداشته اند و توطئه های رنگین تر، پیچیده تر و بیشتری را طراحی می کنند و فکر می کنند با کودتا می توانند نظام و انقلاب اسلامی را ساقط کنند.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: در ذهن ملت و کشور ما فهرستی سیاه از ظلم ها و جنایت های استکبار جهانی به خصوص آمریکا نقش بسته است.

وی به سالروز ورود مسلم بن عقیل نماینده امام حسین(ع) به کوفه و گرفتن بیعت برای آماده سازی بستر ورود سروردشهیدان به این شهر اشاره کرد و افزود: تاریخ گواه و شاهد شکسته شدن عهد و بیعت این افراد و تغییر اوضاع سیاسی کوفه به نفع ظالمان است.

امام جمعه کیش با محکوم کردن تخریب بارگاه ائمه معصومین علیه السلام در بقیع به دست وهابیون، روز مقاومت اسلامی لبنان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه و پیروزی مبارزات لبنان را تبریک گفته و این روز را بازگشت عزت به لبنان و کشورهای عربی دانست.

وی با یادآوری جنگ ۶ روز اعراب و اسرائیل را که منجر به شکست کشورهای عربی شد اظهار کرد: پیروزی حزب الله لبنان موجب شکست هیمنه اسرائیل شد به شکلی که اسرائیل دیگر جرأت حمله به خاک لبنان را به خود نداد و امروز حزب الله لبنان افتخار اسلام، کشورهای عربی و جغرافیای اسلامی است.

حجت الاسلام علیدادی همچنین با محکوم کردن برخی کشورهای عربی در حمایت ار بیانیه های اسرائیل علیه حزب الله لبنان آنان را حکامی کم عقل و ترسو خواند که از این بیانیه های علیه لبنان که برای دفاع از حیثیت اسلام در صحنه های سخت حاضر می شود دفاع می کنند.

وی با تبریک روز بهزیستی و تامین اجتماعی به کسانی که در راه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه کار و فعالیت می کنند توصیه کرد به کار و حرفه خود ایمان جدی داشته باشند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلای بزرگ کیش اقامه شد.

امام جمعه بندرلنگه؛ توکل به خدا، روحیه و اراده علت اصلی پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل بود

امام جمعه بندرلنگه با گرامیداشت ۲۲ تیرماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل گفت: نیروهای حزب‌الله لبنان در ۲۲ تیر ۱۳۸۵ عملیات وعده صادق را آغاز کردند و به اعتقاد اغلب کارشناسان علت اصلی پیروزی حزب‌الله برخورداری از عوامل و عناصر معنوی همچون توکل به خدا، روحیه و اراده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مـــرواریـــد نــیـــوز؛ آیت الله سید محمدجواد رکنی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه در گذشته هیچ امکاناتی نبود ولی کمک مردم به یکدیگر زیاد بود و همه نیز راضی بودند، اظهار داشت: امروزه با وجود همه امکانات و پایین آمدن فقر، متاسفانه حرص و ولع در جامعه زیاد شده است و اگر می خواهید بی نیاز باشید قناعت کنید، قناعت هم عزت است هم بی نیازی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله) در خطبه‌های عید سعید فطر افزود: معظم له ماه رمضان امسال در کشور را پر از معنویت، توجه، توسل، خشوع و تضرع خواندند و گفتند، ما مسئولان باید به دلهای نورانی این مردم مؤمن غبطه بخوریم و البته خدا را شکرگزار باشیم اما از طرف دیگر باید بدانیم که در قبال مردم مؤمن کشور چه مسئولیت سنگینی داریم.

امام جمعه بندرلنگه اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی، برافروخته بودن شعله‌های جنگ و ناامنی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، لیبی و یمن را مایه تأسف خواندند و افزودند، مردم یمن اکنون یکسال و سه ماه است که در زیر بمباران‌ها قرار دارند اما باید به این مردم و رهبری حکیمانه آنان آفرین گفت که در چنین شرایطی و در هوای گرم، راهپیمایی روز جهانی قدس را با عظمت برگزار کردند.

رکنی گفت: رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری راهپیمایی عظیم روز قدس در هوای بسیار گرم به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور را جلوه زیبای دیگر و یکی از کارهای بزرگ و مجاهدت مردم در ماه مبارک رمضان دانستند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید فطر به موضوع حقو‌ها و برداشت‌های غیرمنصفانه و ظالمانه اشاره کردند و با تأکید بر اینکه چنین برداشت‌های نامشروعی از بیت المال، گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است، افزود: در این موضوع، در گذشته قطعاً کوتاهی‌ها و غفلت‌هایی شده است که باید جبران شود اما مسئولان باید موضوع حقوق‌های نامشروع را به طور جدی پیگیری کنند و اینگونه نباشد که سر و صدایی به پا و بعد هم قضیه به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه بندرلنگه در بخشی دیگر به دیدار مقام معظم رهبری با سفرا و مسئولین نظام اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار افزودند جمهوری اسلامی ایران در مسائل بحرین هیچ دخالتی نکرده و نخواهد کرد اما اگر آگاهی و خرد سیاسی در این کشور وجود دارد نباید بگذارند منازعه سیاسی تبدیل به جنگ داخلی شود و نباید مردم را در مقابل هم قرار دهند.

رکنی با اشاره به در پیش بودن روز عفاف و حجاب، توضیح داد: بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است، روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید و این روز به عنوان روز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نام‌گذاری شده بنابراین بانوان باید در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیش‌قدم شوند و نباید فراموش کنیم که در راه حفظ حجاب شهدای زیادی تقدیم انقلاب ونظام کرده‌ایم.

وی در پایان با گرامیداشت ۲۲ تیرماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل گفت: نیروهای حزب‌الله لبنان در ۲۲ تیر ۱۳۸۵ عملیات وعده صادق را آغاز کردند و به اعتقاد اغلب کارشناسان علت اصلی پیروزی حزب‌الله برخورداری از عوامل و عناصر معنوی همچون توکل به خدا، روحیه و اراده بود.

امام جمعه شهر بندرچارک: دشمنان اسلام نمی توانند با تبلیغات شدید خود ملت شریف ایران را از آرمانهای اسلامی باز دارند


امام جمعه بندرچارک گفت: ملت شریف ایران ازاهل سنت گرفته تا شیعه پیرو خط امام راحل و رهبرعزیز هستند و تبلیغات شدید دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نتوانسته است آنها را از آرمانهایشان باز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مـــرواریــــد نـــیـــوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عباس کثیر امام جمعه بندرچارک بعدازحمد و ثنای اللهی و تبریک عیدسعیدفطر ، نمازگزاران رابه تقوی اللهی دعوت نمود و به نقل حدیثی ازامیرالمومنین (ع) گفت: امام میفرماید: دل جایگاه تقوی است وباتقوی نورانیت پیدامیکند چنانچه دل ازتقوی خالی بشود با گرفتاریهای دنیا پرمیشود .

وی افزود: همانگونه که خداوندفرمود(ماجعل الله لرجل من قلبین فی جوفه)خداوند در درون سینه انسان دوتا قلب قرار نداده است تایک قلب کاملاً برای خداباشد ودیگری برای دنیا باشد..این دل باید جایگاه نورخداوند ومعرفت و حب خداباشد. چراکه محب خدا دنیا پرست نمیشود و ارزشی برای دنیاقائل نیست .


حجت الاسلام کثیر درادامه به آیه ای ازقرآن کریم که وجودنازنین پیامبراکرم را به عنوان اسوه والگو برای مشتاقان راه نور وهدایت معرفی میکنداشاره کرد و چندنمونه ازسیره و راه وروش عملی پیامبراکرم (ص) راذکرنمودند.

امام جمعه بندرچارک درخطبه دوم ضمن تشکر وقدردانی ازروزه داران به موجب شرکت کردن در راهپیمایی روزقدس بیان کرد:ملت شریف ایران ازاهل سنت گرفته تاشیعه پیروخط امام راحل و رهبرعزیز هستندو در همه حال و در هر شرایط حاضر و در میدان قراردارند..نه گرما ونه سرمای هوا و نه حتی تبلیغات شدید دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نتوانسته است آنها را از آرمانهایشان باز دارد.مردم شریف شهربندرچارک ازاهل سنت وشیعه به سهم خود دراین هوای گرم وبا زبان روزه برای حمیات ازمردم مظلوم فلسطین شرکت کردند و ادای وظیفه نمودند.

وی همچنین به فاجعه خونین مسجد گوهر شاد اشاره کرد و گفت: این اتفاق ناگوار وخونین هماهنگ باسرکارآمدن رضاخان و طورپیچیده وبرنامه ریزی شده توسط استعماربه اجراگذشته شد وهدف آن کشف حجاب وتهی کردن مردم از دین و دیانت بودکه باهوشیاری روحانیت و علمای اسلام ناکام ماند وتاریخ نشان داده که روحانیت وعلما سنگربان ودیدبان اسلام وکشوربودندوخواهندبود.

خطیب جمعه بندرچارک در پایان خاطر نشان کرد: مردم شریف ایران بارهاوبارها به دشمنان اسلام وایران اسلامی ثابت کردند که همواره برخط وآرمانهای امام راحل ورهبرعزیزایران پایبندوثابت قدم هستند.

امام جمعه حاجی آباد: فرهنگی غربی خانواده را از بین برده است/ پول و دلارهای نفتی برخی از کشورهای عربی منطقه در اختیار تکفیری هاست

امام جمعه حاجی آباد گفت: نهادهای فرهنگی دراین زمینه حجاب و عفاف کار فرهنگی انجام بدهند و جلوی بی بندوباری را بگیرند غربی ها خانواده ندارند و فرهنگی غربی خانواده را از بین برده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم، حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: وهابیت غده سرطانی جهان اسلام است یک تفکر غلطی که در بدنه جهان اسلام شکل گرفته است و البته ریشه های ان هم در صدر اسلام وجود دارد و نکبت این غده سرطانی جهان اسلام را فرا خواهد گرفت.

وی بیان کرد: نکبتی که امروز گریبان گیر این بعضی از کشور های اسلامی شده است محصول همین تفکر غلط وهابیت و اقدامات انها است انچه که مسلم است اسلام ناب محمدی (ص)و اسلام امام حسین(ع)است و این اسلام نقطه مقابل استکبار جهانی است و انچه که تن استکبار و ستمگران را می لرزاند اسلام ائمه اظهار است لذامستبرین از هر طریقی سعی بر مبارزه با اسلام ناب بودند.

مختاری ادامه داد: یکی از نیرنگ مستکبرین جهان راه اندازی تفکر تکفیری است ریشه ان هم در صدر اسلام است تفکر تکفیری فقط پوسته دین را فراگرفته اند و از مغز دین هیچ خبری نیست نماز و قرآن می خوانند اما حقیقت نماز را نه درک نمی کنند عمل به قران و فهم ان نه فقط ظاهر دین را گرفته اند و امروز مروج این تفکر ال صعود جنایتکار است پول و دلارهای نفتی برخی از کشورهای عربی منطقه در اختیار این تکفیری هاست و همه اینها نوکران آمریکا هستند و بوق های تبلیغاتی استکبار در اختیار تکفیری هاست.

حجت الاسلام مختاری بیان داشت: تمامی خلفای جهان اسلام و نخبگان و علمای جامعه باید وهابیت و یهودی ها را به مردم معرفی بکنند و ذهنیت انها را در مورد اسلام به مردم تبعین بکنند.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با اشاره فرارسیدن سالروز عفاف و حجاب افزود: خداوند متعال عفت و حجاب را راهی قرار داده برای مقابله با شهوات نفسانی که اگر انسان افسار نفس و جان خود را در اختیار ان قرار بده ان را انسان را نابود می کنند ببینید افرادی که به دنبال از بین بردن دین هستند دشمنانی که دیروز سینه جوانان ما را هدف قرار داده بودند امروز برای جوانان ما فیلم و کلیپ می سازند دشمن همان دشمن است این بار از در فرهنگی وارد و با ماهواره جنگ را به درون خانواده ماکشیدند باید مراقبت بکنیم و دست دشمن را بخوانیم.

مختاری ادامه داد: مسئولین و خانواده ها باید مراقبت بکنند در زمینه فرهنگی و وظیفه دولت و مسئولین فقط این نیست که امنیت ایجاد کنند باید بستر تحقق دین را باید در جامعه فراهم کنند عده ای از مسئولین گفته اند ما مامور به بهشت بردن مردم نیستیم این جمله غلطی است کسی که در نظام اسلامی و حکومت اسلامی خدمت می کند باید بستر سازی بکند برای تحقق دین دستور قران است باید امربه معروف و نهی از منکر بکنیم.

امام جمعه حاجی آباد گفت: باید مسئولین فرهنگی کشور مضرات حجاب و عفاف را در جامعه برای نسل جوان تبعین کنند و نهادهای فرهنگی در این زمینه کار فرهنگی انجام بدهند و جلوی بی بندوباری را بگیرم غربی ها خانواده ندارد و فرهنگی غربی خانواده را از بین برده است .

امام جمعه حاجی آباد به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبر انقلاب اسلامی اوضاع خاص و حساس کنونی کشور را بسیار شبیه جنگ احزاب در زمان پیامبر اکرم (ص) عنوان کردند.

مختاری با اشاره به صف‌آرایی همه‌ دنیاپرستان و زورگویان عالم در مقابل جمهوری اسلامی اضافه کرد: در چنین شرایطی‌، کسانی که سست‌ایمان و شاید دارای گرایش‌های درونی به دشمن هستند‌، اظهار یأس و ناامیدی و خود کم‌بینی می‌کنند اما افراد دارای ایمان مستحکم‌، هر قدر هم شرایط سخت‌تر شود‌، با عزم و اراده‌ قوی‌تر ایستادگی می‌کنند.

امام جمعه پارسیان: با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن برخورد شود/فتنه گری فتنه گران تطهیر وپاک نمی شود


امام جمعه پارسیان با اشاره به پدیده فیش های نجومی گفت: با عاملان فیش های نجومی مثل یک خائن باید برخورد شود تا مردم نسبت به نظام بی اعتماد نشوند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه شهرستان در خطبه های نمازجمعه این هفته پارسیان با دعوت ازمردم به تقوای الهی وبا اشاره به حدیثی از امام محمدباقر علیه السلام گفت:راهنمایی و تعلیم انسان‌ها به کار نیک کار انبیا و اولیا خداوند است لذا تربیت فرزندان،دوستان،جامعه بسیار مهم است.

حجت الاسلام میرزایی در ادامه با اشاره به سالروز حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام به ویژه ولایت فقیه و پایان دادن به آشوب اخلال گران در سال ۷۸ گفت:سخنان صریح مقام معظم رهبری در خصوص فتنه و حساسیت ایشان نشان داد که فتنه گری فتنه گران تطهیر و پاک نمی شود.

خطیب نمازجمعه پارسیان در ادامه تأکید کرد:جریان فتنه دنبال این است که با پوشش جدید به میدان بیاید و به فعالیت گذشته ادامه دهد، لذا مردم و مسئولین باید مراقب باشند، چرا که فتنه اصل نظام را هدف قرار داده بود.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست شاه ملعون و نام گذاری این روز به عنوان عفاف و حجاب گفت:مهمترین عنصر برای شخصیت زن ،عفت اوست،عفت زن وسیله ای برای تکریم اوست،لذا اسلام به مسأله عفت خانم ها نگاه خاص می کند وهر نوع رفتاری که این عفت را زیر سوال ببرد با ان مخالفت می کند، همچنان که در خصوص ورزش بانوان تا جایی که عفت عمومی زیر سوال نشود و حرمت زنان از بین نرود و در جایگاههای مخصوص برگزار شود اشکال ندارد .

امام جمعه شهرستان پارسیان شروع یک نهضت فراگیر علیه اشرافی گری و مبارزه با مفاسد اقتصادی را مهمترین عامل برای ریشه کنی فیش های نجومی و پاداش های غیر منطقی دانسته و تأکید داشت: با عاملان این پدیده باید مثل یک خائن برخود کرد تا مردم نسبت به نظام بی اعتماد نشوند.

وی با اشاره به روز بدون پلاستیک گفت:متأسفانه در ایران سالانه بیش از سه میلیون تن پلاستیک تولید می گردد که با توجه به استحکام بالای آنها صد ها سال برای تجزیه آنها زمان لازم است که اثرات مخرب زیست محیطی و بیماری های انسانی از اثرات آنها است لذا مردم و مسئولین و نهادهای مردمی باید مراقب باشند و از کیسه های پارچه ای استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان با انتقاد از کسر پنج هزار میلیاردی بودجه دفاعی کشور در لایحه دولت به مجلس گفت: در شرایط فعلی باید توان دفاعی کشور را بالا ببریم.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به حادثه انفجار انتحاری در مرقدسید محمد فرزند امام هادی علیه السلام گفت:عمر داعش در عراق رو به اتمام است و با آزاد سازی موصل داعش در عراق به خاک می نشیند.

انتهای پیام/ی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=337177
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,568 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی