با حفظ حرمت اشخاص جداسازی کارکنان زن و مرد را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم
+ پ -
با حفظ حرمت اشخاص جداسازی کارکنان زن و مرد را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم

استاد حوزه علمیه بندرعباس با بیان اینکه در اجرای طرح جداسازی کارکنان زن و مرد باید از زیاده روی اجتناب کرد،گفت:در اجرای این طرح اصل تامل و جنبه های حفظ حرمت اشخاص حفظ شود تا تبدیل به یک مطالبه عمومی و درخواست ملی شود.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده،استاد حوزه علمیه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز طرح جداسازی اخلاقی کارکنان زن و مرد را یک اصل دینی برای حفظ حریم های عفت و پاکی دانست و گفت: در اصل این موضوع شکی نیست و تحقق حفظ حریم عفت باید مورد توجه و دقت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه پوشش حضرت زهرا (س) در برابر پیرمرد نابینا الگوی حفظ حریم است، اظهار کرد:حفظ حریم یک طرفه نیست و زن باید با حفظ حریم عفت و پاکدامنی در جامعه نقش داشته باشد.

عبادی با بیان اینکه امام راحل نیز به حفظ و رعایت حریم ها توجه داشتند، یادآور شد:حضرت امام از تحصیل دخترشان در دانشگاه که اختلاط وجود داشت ممانعت نکردند لذا باید موقعیت ها را در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه امکان تفکیک ۷۰ درصد از دستگاهها وجود دارد اظهار کرد:اصل براین است که باید دستگاهها و دانشگاهها تفکیک شوند و اختلالاط غیر ضروری باید از بین برود

استاد حوزه علمیه بندرعباس تصریح کرد:برای جاهایی که امکان تفکیک وجود ندارداز باب ضرورت باید اقدامات فرهنگی انجام داد و با حفظ حریم و حدود شرعی فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به جداسازی زنان و مردان در اتوبوس ومترو عنوان کرد:هر امری که در جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود برای مردم قابل قبول است.

عبادی تاکید کرد:اجرای هر طرحی با بهانه گیری و مخالف های عده ای روبرو است لذا باید بنا را برنظام جمهوری قرار داد و با تدبیر این اقدام در دستگاهها، شرکت ها، دانشگاهها و اماکن عمومی و دولتی جداسازی انجام شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح جداسازی باید از زیاده روی اجتناب کرد،گفت:باید مراقب بود در اجرای این طرح اصل تامل و جنبه های حفظ حرمت اشخاص حفظ شود تا تبدیل به یک مطالبه عمومی و درخواست ملی شود.

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد:این اقدام نیازمند فرهنگ سازی است و باید در این مسئله دستگاهها را هدایت کردسپس قانون برای حمایت وارد شود اما قانون اجباری راهی اشتباه است.

وی تاکید کرد:همه نخبگان، مسئولی و رسانه ها باید برای فرهنگ سازی وارد شوند و در کنار صدا و سیما به فرهنگ سازی بپردازند تا اجرای آن در جامعه سریع تر شود.

عبادی با بیان اینکه روحانیت وظیفه دارند گوش زد کنند و از طریق دولت نیز به عنوان یک مطالبه عمومی قرار گیرد،خاطر نشان کرد:دلسوزان نظام بایدکمک کنند تا با لطافت و ظرافت پیش رود و با حفظ حرمت ها و تعالیم اسلام  بهانه ای برای مخالفان برای لکه دار شدن این طرح نشود.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff