با حضور استاندار؛ دو طرح عمرانی در حاجی آباد به بهره برداری رسید

+ پ -
با حضور استاندار؛ دو طرح عمرانی در حاجی آباد به بهره برداری رسید

با حضور استاندار هرمزگان دو طرح عمرانی در بخش احمدی شهرستان حاجی آباد به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جاسم جادری استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاحیه طرح های عمرانی بخش احمدی حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار کرد:طرح های اجرای در بخش احمدی شمامل اصلاح زمین های کشاورزی، تسطیح ۵۰۰ هکتار زمین، ۲۶کیلومتر جاده بین مزارع ، ۱۷۳ هکتار لوله گذاری و نصب ۷۵ موتور پمپ است که ۱۶۰نفر از کشاورزان این بخش از این پروژه ها بهره مند می شوند.

وی بیان کرد:بالغ بر۳۵۰ میلیون هزینه برای احداث این پروژه از اعتبارات استانی لحاظ شده که تکمیل آن تاثیر بسزایی بر راندمان آب، عملکرد کشاورزان و جلوگیری از هدر رفت آب در مزارع دارد.

جادری با بیان اینکه بخش احمدی دارای هزار هکتار زمین زراعی ،دو هزار هکتار زمین زیر کشت نخیلات و ۶۰۰هکتار باغات ومرکبات می باشد، گفت:حمایت ها از کشاورزان مانع از خالی شدن روستاها از سکنه نخواهد شد واشتغال پایدار درمنطقه بهمراه دارد.

 

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در سالهای ۹۴تاکنون بیش از ۱۰۰ملیارد تومان هزینه دربخش آبرسانی به روستاهای هرمزگان شده که در سال جاری دو پرژه دیگر دربخش احمدی وکوهشاه به بهره برداری خواهد رسید.

 

بخش احمدی بالغ بر ۱۵۰روستا و با جمعیتی بالغ بر۱۵ هزار نفر در حد فاصل ۱۲۰کیلومتری شهرستان حاجی آباد و ۱۳۰کیلومتری مرکز استان قراردارد ودارای آب وهوای گرم وخشک کوهستانی است.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff