با تهدید رد صلاحیت عقب‌نشینی نمی‌‌کنیم/شعار اصلاح‌طلبان ارتقاء جایگاه مجلس است
+ پ -
با تهدید رد صلاحیت عقب‌نشینی نمی‌‌کنیم/شعار اصلاح‌طلبان ارتقاء جایگاه مجلس است

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله «رد صلاحیت» تهدید می‌کنند و اصرار دارند جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب نشینی نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از نخبگان استان لرستان به ویژگی‌های این استان اشاره کرد و اظهار داشت: مردم استان لرستان مظهر صبر، ایمان، شکیبایی، تلاش و خستگی ناپذیری هستند و همواره در حالی که مشکلات را به جان خریده‌اند خواستار حیثیت کشور و بزرگداشت نام و یاد شهیدان و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفانه این استان دچار محرومیت و دردهای مزمن است باید اقدامات قابل توجه‌ای برای توسعه استان صورت گیرد. البته مردم نجیب لرستان در عین تحمل مشکلات همواره مدافع عظمت و استقامت کشور بوده و هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اظهار نظر حاضرین در جلسه در ارتباط با فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان، خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان با نگاهی دراز مدت تشکیل شد و نتیجه انتخابات ۹۲ نگاهی بود که در بنیاد امید ایرانیان دنبال می‌شد یعنی حاکم شدن عقلانیت و خرد جمعی در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی.

عارف با بیان اینکه «در بنیاد امید ایرانیان اصرار داریم فعالیت حزبی انجام ندهیم» به روند طی شده در بعد از حوادث سال ۸۸ در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از فعالان رقیب اصلاحات بعد از حوادث ۸۸ بر این باور بودند فاتحه اصلاحات خوانده شده است و حتی تعبیر «مرگ اصلاحات» را به کار می‌بردند.

وی ادامه داد: در آن فضایی که ناامیدی در بدنه اصلاح‌طلبان حاکم بود تلاش کردیم با ایجاد انگیزه برای جوانان و ایجاد شور انتخاباتی، در انتخابات حضور جدی و تاثیرگذار داشته باشیم و خوشبختانه در این مسیر موفق بودیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه در انتخابات خرداد ۹۲ فرصت ارزشمندی برای نظام خلق شد تا برخی از عوارض ناگوار ۸۸ ادامه پیدا نکند، گفت: بعد از برگزاری ارزشمند انتخابات ریاست جمهوری تلاش کردیم حفظ فضای انتخابات و سرمایه اجتماعی عظیم ایجاد شده در اولویت قرار گیرد به همین دلیل فعالیت جدی می‌کنیم تا انتخابات اسفند ۹۴ در طراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ با همکاری با همه دست اندرکاران امر انتخابات برگزار شود.

عارف انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای اصلاح‌طلبان بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: پتانسیل اصلاح‌طلبان مطمئناً بیش از ۵۰ درصد رای است و در گذشته بخصوص در انتخابات دوم خرداد ۷۶ نشان داده شد مردم به تفکر اصلاح طلبی علاقه مند هستند و درصورت وحدت و همگرایی بین جریان اصلاح‌طلب و رقابت عادلانه و قانونی بین جریان‌های مختلف سیاسی نتیجه انتخابات مجلس  به کام اصلاح‌طلبان خواهد بود.
وی تاکید کرد: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله «رد صلاحیت» تهدید می‌کنند و اصرار دارند جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب نشینی نمی‌کنند و در انتخابات حضور جدی خواهند داشت.تلاش ما این است که  که انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم را در اسفندماه داشته باشیم.

عارف شعار اصلی اصلاح طلبان در انتخابات اسفند را «ارتقاء جایگاه مجلس» عنوان کرد و گفت: جریان رقیب اصلاحات می خواهد اصلاح طلبان را درگیر حاشیه کند باید مراقبت کرد با حفظ انسجام تشکیلاتی درگیر حاشیه‌ها نشویم.
در ابتدای این دیدار برخی از نخبگان استان لرستان گزارشی از وضعیت سیاسی،فرهنگی و اقتصادی این استان ارائه کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff