با افزایش تولید داخلی سهم ورود کالای قاچاق کاهش می یابد
+ پ -
با افزایش تولید داخلی سهم ورود کالای قاچاق کاهش می یابد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بستک با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی توسط دستگاه های اجرایی گفت: با حمایت از تولیدات داخلی سهم ورود کالای قاچاق به کشور کاهش می یابد.

قاسمی ،ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بستک در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمزگفت: شهرستان بستک به علت قرارگیری در موقعیت جغرافیایی بسیار عالی یکی از شهرستان های فعال و غنی در زمینه تولیدات صنعتی و معدنی می باشد و از پتانسیل بسیار مطلوبی برای صادرات تولیدات صنعتی و معدنی خود برخوردار است.

وی با اشاره به توسعه صنعت پوشاک در این شهرستان افزود: یکی از زمینه های فعالیت در شهرستان بستک در بخش پوشاک می باشد که در چند سال گذشته این بخش بسیار توسعه یافته و در راستای بحث اقتصاد مقاومتی علاوه بر اشتیاق بخش خصوصی ما هم از این بخش حمایت های ویژه ای داشته ایم و هم اکنون بستک دارای چهار واحد تولیدی پوشاک می باشد که این چهار واحد تامین پوشاک کل شهرستان را عهده دار شده اند و برخلاف سایر نقاط کشور که تا ۹۰ درصد از پوشاکشان به صورت قاچاق وارد می شود در شهرستان بستک این میزان بسیار کمتر است.

قاسمی تصریح کرد: حمایت از تولیدات داخلی باید در دستور کار تمامی دستگاه های دولتی قرار گیرد زیرا اولین تاثیر حمایت از تولیدات داخلی ایجاد اشتغال است که با ایجاد شغل برای جوانانمان می توانیم جامعه ای سالم داشته باشیم و همچنین از دیگر مزایای حمایت از تولیدات داخلی می توان به جلوگیری از خروج ارز از کشور اشاره نمود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بستک گفت: در راستای حمایت از واحد های تولیدی در سطح شهرستان ما اقدام به دسته بندی این واحدها نمودیم و در مرحله اول واحد های تولیدی ای را که به هر دلیلی تعطیل شده بودند را فراخواندیم و به بررسی مشکلات این واحدها پرداختیم.

قاسمی تصریح کرد: برای راه اندازی واحد هایی که نیاز به نقدینگی داشتند وام هایی را در نظر گرفتیم و این واحدها را به منظور راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی خود به بانک ها معرفی نمودیم.

وی در ادامه افزود: در بررسی های صورت گرفته برای واحد هایی که با مشکل بازار فروش مواجه بودند اقدام به فراهم نمودن بازار فروش مناسب برای فروش محصولاتشان نمودیم و برند آنها را به استان و کشور معرفی کردیم تا بتوانند برای خودشان بازار فروش مطمئنی را داشته باشند و با پشتوانه به کار تولیدی خود ادامه دهند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff