تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 355171
تاریخ انتشار:جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

با آمریکا نمی‌توان سازش کرد/ در انتقال خاطرات رزمندگان دفاع مقدس به نسل امروز خوب عمل نکردیم / نیروهای نظامی ما باید قدرت تهاجمی خود را افزایش دهند

امامان جمعه هرمزگان با بیان اینکه نمی‌توان با آمریکا سازش کرد، گفتند: اگر جهان اسلام زمینه‌های تجاوز آمریکا را فراهم نکند خیلی زود ساقط می شود به همین نسبت اگر زمینه های بقای آن را به دست خود فراهم کنیم او می ماند.

با آمریکا نمی‌توان سازش کرد/ در انتقال خاطرات رزمندگان دفاع مقدس به نسل امروز خوب عمل نکردیم / نیروهای نظامی ما باید قدرت تهاجمی خود را افزایش دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند: ما هرگز نمی توانیم با آمریکا سر سازش داشته باشیم چرا که بد عهدی از خصوصیات ذاتی استکبار در طول تاریخ بوده و آنها بارها نشان داده‌اند که به هیچ قانون و تعهدی پایبند نیستند.

یا آمریکا نمی توان سازش کرد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه تاریخ سقوط آمریکا به دست ماست، گفت: اگر جهان اسلام زمینه‌های تجاوز آمریکا را فراهم نکند خیلی زود ساقط می شود به همین نسبت اگر زمینه های بقای آن را به دست خود فراهم کنیم او می ماند.

 آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی،نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه تاریخ سقوط آمریکا به دست ماست، گفت: اگر جهان اسلام زمینه‌های تجاوز آمریکا را فراهم نکند خیلی زود ساقط می شود به همین نسبت اگر زمینه های بقای آن را به دست خود فراهم کنیم او می ماند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان به اینکه اختلاف در افغانستان، یمن، لیبی و پاکستان زمینه سازی بقای بیشتر امریکاست هرچند که آخر و عاقبت خواهد مرد، اظهار کرد: به راستی اگر جهان اسلام همصدا با ایران شود آمریکا چه مدت می تواند بماند؟ مصری ها با خیانت هایشان، افغانستان با اختلافاتشان روز مرگ قطعی آمریکا را به تاخیر می اندازند والا اگر برای حفظ او کمک نکنیم رفتنش قطعی است.

نعیم آبادی بااشاره به هفته دفاع مقدس و مواضح محکم رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در خصوص آمریکا تصریح کرد:  با آمادگی هرچه بیشتر در مقابل دشمنی که فرهنگی جز زور را قبول ندارد و فقط در برابر قدرت تسلیم می شود ایستاده ایم .

وی با اشاره به آیه ۶۰سوره انفال بیان کرد: هرچه در توان دارید برای تسلط بر دشمنانی که میشناسید و آنهایی که نمیشناسید آماده کنید تا دشمنان خدا و خودتان از شما هراس داشته باشند و به دلیل هراسش میل به جنگ با شما نداشته باشد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در راس دشمنان ایران هستند،  افزود: قدرت نظامی را برای تجاوز به سایر کشورها نمی خواهیم بلکه برای حفظ خودمان نیاز داریم اگر اهل تجاوز بودیم کشورهای همسایه را نابود کرده بودیم در صورتی که به کشورهای همسایه اعم از کوچک و بزرگ نگاه چپ هم نکردیم چون اهل دعوا و تجاوز نیستیم اما آنچنان قوی هستیم که دشمن  مسبت به ما دلهره داشته باشد.

نعیم آبادی ادامه  داد: در گذشته بارزترین نمونه قدرت تیراندازی، شمشیر و زره، سلاح و خضاب به تناسب زمان مورد استفاده قرار می گرفت و هم اکنون موشک انداری است .

وی گفت: برخی از مفسرین قوت به معنی اتفاق کلمه و اینکه همه بایستی یک حرف داشته باشند نه اینکه  دچار اختلاف کلمه بود  اگردر داخل کشور اختلافی هست چرا در سیاست خارجی از آن حرف می زنید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با امریکا نمی توان سازش کرد اگر دوصدایی  و اختلاف کلمه ایجاد شود دشمن امید وار می شود اما اگر اتفاق کلمه باشد دشمن ناامید می شود لذا با هم باشد و یک حرف بزنید.

در انتقال خاطرات رزمندگان دفاع مقدس به نسل امروز خوب عمل نکردیم

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال سال انتخاباتی است، گفت: فضای درسی و تحصیلی نباید به فضاهای تند سیاسی تبدیل شود، ما خاطره خوشی از سالهای گذشته نداریم، دانشگاههای ما تبدیل به اتاق جنگ شد، نگذاریم چنین اتفاقاتی دوباره تکرار شود.

حجت الاسلام سیدمهدی تاج‌زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به اینکه انجام گناه و منکرات در این دنیا باعث خسران خود انسان در آخرت می شود، اظهار کرد: اولین کسی که فردای قیامت مواخذه می شود خود انسان است و راه فراری وجود ندارد، پس این دنیا فرصتی برای انجام عمل صالح و اهل تقوا بودن است.

تاج زاد با انتقاد از عملکرد ضعیف شهرداری رودان در تزیین و چراغانی خیابانها و حضور کم رنگ مسئولین در مراسمات ایام عید غدیر، افزود: شهر رودان با وجود اینکه یکدست شیعه است در ایام عیدغدیر خیلی ضعیف عمل کرد، یک شخص غریبی اگر وارد شهر بشود هیچ اثری از مناسبتهای مذهبی لاآقل در ظاهر نمی بیند، شما مسئولین متصدی چه حکومتی هستید، این حکومت اسلام است یا کفر، به چه کسی باید شکایت کنیم، به کجا باید اعتراض کرد.

امام جمعه رودان با اشاره به برگزاری طرح نفوس و مسکن در کشور، ادامه داد: براساس قانون هشتمین برگزاری طرح نفوس و مسکن، مرکز آمار با همکاری مدیریت برنامه ریزی کشور انجام می شود، همکاری همه مردم و مسئولین لازم است چرا که پایه و اساس همه برنامه ریزی های کشور آمار دقیق و صحیح است.

وی همچنین با اشاره به شروع سال تحصیلی مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه سراسر کشور، گفت: دانشگاهها و مراکز آموزشی باید بر روی ۲تا مسئله، یکی علم و دیگری اخلاق سرمایه گذاری کنند، فقط به علم بسنده نکنیم، انسان های بی دین و لایک هم علم دارند، اما اخلاق ندارند، تحصیل علم و اخلاق با هم، مخصوص ما مسلمانان و شیعیان است.

تاج زاد اضافه کرد: اگر در مدارس و دانشگاههای ما علم و اخلاق با هم تدریس شود شاهد کاهش ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در جامعه خواهیم بود.

رزمنده‌های دفاع مقدس نباید مورد بی مهری‌های سیاسی قرار گیرند

خطیب جمعه موقت میناب با بیان اینکه رزمنده های دفاع مقدس را استوانه های امنیتی جامعه هستند گفت: رزمنده های دفاع مقدس نباید مورد بی مهری های سیاسی قرار گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زارعی امام جمعه موقت میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی گفت: بسیج مظهر عظمت و شکوه در عرصه های جهادی و امنیت در منطقه است.

امام جمعه موقت میناب بیان داشت: سعادتمندی و امنیت جهان امروز مرهون جانفشانی و مجاهدت های شهید فهمیده های عرصه ایثار و مقاومت است و فرهنگ شهید فهمیده ها باید به نسل جوان و امروز جامعه دینی متبلور و پربارتر انتقال یابد.

حجت الاسلام زارعی رزمنده های دفاع مقدس را استوانه های امنیتی جامعه و از ارزشمند ترین چهره های صحنه های ایثار و مقاومت دانست و تصریح کرد: بی مهری به چهره های دفاع مقدس ناشکری به نعمات خداوندی در جامعه است و نباید در بازی های سیاسی چهره های ماندگار دفاع مقدس مورد بی مهری سیاسی قرار گیرند.

وی با اشارعه به شایعه هایی مبنی بر حذف درس زندگی شهید فهمیده از کتب درسی افزود: حذف درس شهید فهمیده بعنوان یک عنصرترویج کننده شهادت طلبی کار اشتباهی است و باید در یک اقدام فوری از سوی متولیان تعلیم و تربیت  اصلاح شود.

وی ترویج فرهنگ جهاد و شهادت به نسل امروز از اهداف مهم اقشار فرهنگی جامعه دانست و بیان داشت: متولیان تعلیم و تربیت هر گونه اهدافی را که منجر به  زدودن و کمرنگ نمودن فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه  می شود با هوشمندی و رصد کامل بر موضوع جهت خنثی سازی اهداف شوم دشمن بعنوان یک رزمنده در جبهه فرهنگی اقدام کنند.

حجت الاسلام زارعی قوی شدن به تجهیزات ایمان و روحیه شهادت طلبی و جهادی را از اصول امنیت داخلی و عزتمندی در چهارچوب شعائر دینی در برابر تهاجم های دشمن در عرصه های مختلف برشمرد و  اظهار داشت: روحیه شهادت طلبی و جهادی توان قدرتی و حمایتی ملت در مقابله با استکبار است.

خطیب جمعه موقت میناب با اشاره به روز بازنشسته ها گفت: بازنشسته ها بعنوان اهرم و اصول عملیاتی بهترین تجربه علمی و راهبردی برای عرصه کار و تلاش در جامعه هستند.

بدعهدی خصوصیت ذاتی استکبار است

امام جمعه کیش گفت: بدعهدی ا زخصوصیات ذاتی استکبار در طول تاریخ بوده است و آن ها نشان دادند که به هیچ قانون و تعهدی پایبند نیستند.

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی زندگی و تسلیت سالروز شهادت فرماندهان فلاحی، کلاهدوز، نامجو، فکوری و جهان آرا که در ۸ مهر ۱۳۶۰ در سانحه سقوط هواپیمای ارتش شربت شهادت نوشیدند گفت: این انسان های شریف فرماندهانی رشید، شجاع، لایق، متعهد و دلاور بودند که در ۸ سال دفاع مقدس شربت شهادت نوشیدند و امرو الگوهایی برای جوانان جامعه هستند.

وی افزود: آن ها انسان هایی بودند که تمام تصمیمات و تلاششان برای کسب رضای خود بوده و فقط خدا را می دیدند و پا بر روی هوی و هوس های خود گذاشته و در این راه شربت شهادت نوشیدند.

خطیب جمعه کیش اظهار کرد: کسانی که پا بر روی هوی و هوس های خود می گذارند بزرگ و بزرگوار می شوند و این فرماندهان بزرگوارانی هستند که به لقاء حق شتافتند.

وی با اشاره به سالگرد تهاجم آمریکابه مردم مظلوم افغانستان تاکید کرد: آمریکا نشان داد که به هر جنایتی دست زده و قابل اعتماد نیست.

حجت الاسلام علیدادی افزود: رئیس جمهور در نشست سازمان ملل با صراحت بیان کرد که دولتمردان آمریکایی افراد بدعهدی هستند که هیچ قانون و تعهدی را برای خود لازم الاجرا ندانسته و در هر صحنه ای تشخیص بدهند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ورود می کنند مانند عراق و افغانستان و ده ها مورد دیگر که در جهان رخ داده است.

وی با بیان اینکه در آتش بس اخیر سوریه نیز بدعهدی آمریکا نشان داده شد یادآور شد: آن ها به دنبال خریدن فرصت و زمان هستند و خصوصیت ذاتی استکبار در تاریخ بدعهدی بوده است.

پاسخ متجاوزان را درخاک خودشان خواهیم داد

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه آنچه سایه تهدید را از سر کشور برمی دارد برجام نیست،گفت: قدرت نظامی این مملکت است که وحشت در دل دشمنان ایجاد کرده است و جرأت تجاوز را از آنها گرفته است.

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نمازجمعه پارسیان با دعوت مردم به تقوای الهی،با اشاره به حدیثی ازحضرت علی علیه السلام گفت:راه خدا ،نورانیت،نشاط،آرامش و برکت دارد و راه دنیا، ظلمت،تاریکی،اضطراب و افسردگی دارد،لذا دل را به صاحب خانه اصلی یعنی خدا باید داد.
وی با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه با مقام معظم رهبری و لزوم تقویت قدرت نظامی کشور گفت: در سال های گذشته مقام معظم رهبری دکترین دفاعی کشور را در چند مرحله عنوان کردند.

وی با اشاره به مراحل سه گانه نظریه دفاعی کشور تأکید کرد:آن چه سایه تهدید را از سر کشور بر می دارد مذاکرات سیاسی در قالب برجام و امثال آن نیست بلکه قدرت نظامی این مملکت است که وحشت در دل دشمنان ایجاد کرده است و جرأت تجاوز را از آنها گرفته است.

امام جمعه پارسیان با تأکید بر ضربه متقابل در قدرت نظامی ایران گفت:در صورت هر اقدام تجاوزگرانه پاسخ ان را در خاک خودشان خواهند دید.

میرزایی با اشاره به مناسبت های آخر ذی الحجه بیان کرد:روز مباهله و روز نزول سوره هل اتی در شأن اهل بیت پیامبر اکرم(ص)، در واقع اثبات حقانیت اهل بیت(ع) را می رساند.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=355171
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی