بایستی در جنگ نرم هوشیارانه عمل کنیم
+ پ -
بایستی در جنگ نرم هوشیارانه عمل کنیم

طلبه حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد: امروزه در جنگ نرم ما باید بسیار هوشیارانه عمل کنیم و باید همانطور که تابوت شهدا را بلند مى‌کنیم و تشییع می‌کنیم فرهنگشان را نیز در دست بگیریم و به همگان معرفى کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد زارع طلبه حوزه علمیه بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار رفتارنیوز، در حاشیه مراسم تشییع شهدای گمنام در بندرعباس گفت: نباید بگذاریم فرهنگ شهدا بر روى زمین بماند و کسانى که در تشییع شهدا زیر تابوت شهدا را مى گیرند باید فرهنگشان را نیز اداء و ادامه دهند.

طلبه حوزه علمیه بندرعباس با اشاره به زحمات پیامبر اسلام در تبلیغ اسلام اظهار داشت: هدف رسول خدا (ص) از ۲۳سال تبلیغ دین مبین اسلام و تحمل آن همه سختى آموختن اعمال عبادى همچون نماز و روزه به مردم نبود چرا که این اعمال در سایر ادیان الهى نیز وجود داشت بلکه هدف اصلى پیامبر مکرم اسلام رساندن مردم به یک شعور سیاسى بود.

زارع بیان کرد: اگر تاریخ را مرور کنیم مى بینیم که در گذر زمان خواص بسیارى به علت نداشتن تحلیل و بینش سیاسى صحیح به انحراف کشیده شده اند و در مقابل امر امام زمانشان ایستادگى کرده اند.

وی افزود: کسانى که در مقابل امیرالمومنین(علیه السلام) ایستادند همه از شیوخ اسلام بودند ابن ملجم حافظ و قارى قرآن بود و شمر بن ذى الجوشن کسى بود که در جنگ صفین در رکاب امیرالمومنین(ع) جنگیده بود و به درجه ى جانبازى رسیده بود ولى به دلیل نداشتن شعور سیاسى صحیح در مقابل امام زمانشان ایستادند و با اینکه انسانهاى عابدى بودند امروز هیچ کس از آنها بعنوان مسلمان یاد نمى کند.

طلبه حوزه علمیه بندرعباس تصریح کرد: امروزه ما باید پشت سر ولى فقیه حرکت کنیم و تمام دستورات او را اجرا کنیم چرا که امام خامنه ای مدظله العالى مقام نیابت امام زمان (عج) را دارد و اطاعت از فرمان و دستورات او بر همگان واجب است.

زارع با مطرح کردن این سوال که مگر ولى فقیه معصوم است؛ اظهار داشت: اطاعت از  مقام معظم رهبرى(مدظله العالی) واجب است چرا که ما در دوران امام حسین (علیه السلام) نیز شاهد بودیم مسلم بن عقیل با اینکه معصوم نبود ولى امام حسین او را در امر کوفه صاحب اختیار قرار داده بود و همه باید از او اطاعت مى‌کردند و یا در زمان غیبت صغرى شاهد نیابت نواب چهارگانه بودیم.

وى خاطر نشان کرد: امروزه در جنگ نرم ما باید بسیار هوشیارانه عمل کنیم و باید همانطور که تابوت شهدا را بلند مى‌کنیم و تشییع می‌کنیم فرهنگشان را نیز در دست بگیریم و به همگان معرفى کنیم.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff