باید نگاه مردم به فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد/ ترویج فرهنگ وقف موجب آبادانی شهر و روستا و دنیا و آخرت انسان می‌شود
+ پ -
باید نگاه مردم به فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد/ ترویج فرهنگ وقف موجب آبادانی شهر و روستا و دنیا و آخرت انسان می‌شود

اوقاف و امور خیریه حاجی‌آباد گفت: باید نگاه مردم به فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد و بدانند که ترویج فرهنگ وقف موجب آبادانی شهر و روستا و دنیا و آخرت انسان می‌شود و خطبا نیز می‌توانند در این زمینه روشنگری کنند تا این سنت حسنه در جامعه به مردم شناسانده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛داوود رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم در حاجی‌آباد اظهار کرد: شهرستان حاجی‌آباد با ۱۹۳ موقوفه، ۱۱۹ مسجد، ۱۵ حسینیه، هفت زینبیه، چهار فاطمیه و دو مهدیه رتبه ممتاز را در بین دیگر شهرستان‌های استان دارد و با تلاش‌هایی که با همکاری امام جمعه این شهرستان طی چند سال اخیر صورت گرفته است توانستیم فرهنگ وقف را در بین مردم ترویج داده و نهادینه کنیم.

 

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته موقوفات ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، افزود: اکثر موقوفه‌های این شهرستان باغات، نخیلات وکشاورزی بوده و طی چند سال اخیر و به لحاظ خشکسالی‌های پی در پی و کم‌آبی مشکلاتی برای موقوفات به وجود آمده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه حاجی‌آباد اضافه کرد: باید نگاه مردم به فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد و بدانند که ترویج فرهنگ وقف موجب آبادانی شهر و روستا و دنیا و آخرت انسان می‌شود و خطبا نیز می‌توانند در این زمینه روشنگری کنند تا این سنت حسنه در جامعه به مردم شناسانده شود.

 

رستگار از واقفان به‌ عنوان جهادگران عرصه فرهنگ یاد کرد و افزود: اقتصاد وقف می‌تواند کمک شایانی در اقتصاد مقاومتی داشته باشد و می‌توان آن را به‌ عنوان بازوی اقتصاد مقاومتی قلمداد کرد.

 

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شود، تصریح کرد: زیرساخت‌های عمرانی و توسعه حسینیه و شبستان بقاع متبرکه امامزادگان در این شهرستان از اوایل آذرماه ۹۴ در دستور کار قرار گرفته و تاکنون پنج میلیارد ریال برای آنها هزینه شده است.

 

این مسئول از دریافت حدود ۳۰۰ میلیون ریال کمک دولتی و تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی از محل صندوق راسخون در سال گذشته توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان برای شبستان و حسینیه امامزادگان حاجی‌آباد خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ بقعه متبرکه نیز در سال گذشته ترمیم و مرمت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه حاجی‌آباد گفت: درآمد موقوفات این شهرستان نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff