باید بین پتانسیل های گردشگری در ایران ارتباط برقرار شود/مردم باید در اقتصاد گردشگری سهیم باشند
+ پ -
باید بین پتانسیل های گردشگری در ایران ارتباط برقرار شود/مردم باید در اقتصاد گردشگری سهیم باشند

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر اتصال و ارتباط پتانسیل های گردشگری بین شهرهای کشور تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، محمد محب خدایی معاون در همایش شهر گردشگری که در حاشیه نهمین بین المللی گردشگری و سفر کیش برگزار شد با بیان اینکه باید بین پتانسیل های گردشگری در کشور ارتباط و اتصال ایجاد شود ، افزود: با وجود ۶ میلیون شب اقامت گردشگر سالیانه در کیش تمامی ۲۷ هزار نفری که در کیش زندگی می کنند همه فکر و ذکرشان گردشگری است.

 
وی تاکید کرد: پتانسیل های گردشگری کیش این فرصت را به کیش می دهد که کیش به اتاق فکر گردشگری کشور تبدیل شود.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه با نگرش شهر گردشگری به جای شهر ایده آل می توان مدیریت هزینه را به مدیریت درآمد تبدیل کرد.

 
وی اظهار کرد: می توان گردشگری از مبدا به مقصد را به گردشگری از مبدا تا مقصد تبدیل کرد تا گردشگران بتوانند از پتانسیل های گردشگری شهرهای بین مبدا و مقصد نیز استفاده کنند.

 

 

مردم باید از اقتصاد گردشگری بهره ببرند

 

مسعود نصرتی شهردار قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه گردشگری باید برای مردم منطقه دارای بهره اقتصادی باشد ،گفت: در کشورهای دیگر این مسئله به خوبی حل شده و بخش خصوصی گردشگری را با نگاه تولید درآمد و اقتصاد دیده و خود را آماده استقبال از گردشگران می کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی فکر می کنند که با ورود گردشگر خارجی فرهنگ ما دستخوش تغییر خواهد شد ، تاکید کرد: در حالیکه ما با نگرشی صحیح به مقوله گردشگری با استفاده بهینه از حضور گردشگران خارجی می توانیم هنر و فرهنگ خود را به کشورهای دیگر صادر کنیم و ما باید با فرهنگ، توانایی و زیرساخت های خود تأثیرگذار باشیم و باید درهای کشور به روی گردشگران خارجی باز باشد.
نصرتی با بیان اینکه ما از زمان تحریم به درستی بهره برداری نکردیم ، اظهار کرد: آنطور که باید از ایران بدون نفت استفاده نکردیم. در صورتی که اقتصاد، اشتغالزایی و درآمد زایی بسیاری از کشورهای منطقه از صنعت گردشگری است و ما نتوانستیم در بین ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی جهان قرار بگیریم.
وی به تعداد ۱۷۰ هزار مسافر عبوری از مجاورت شهر قزوین اشاره کرد و افزود: سعی کردیم پس از آسیب شناسی اینکه چرا نتوانسته ایم از پتانسیل های و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهرمان استفاده کنیم با برخی تغییرات همانند مرمت کاروانسرای سعد السلطنه و ایجاد بوستان ملی باراجین به جذب این تعداد از مسافران برای بازدید از داشته های قزوین بهره ببریم و باید برای کشور یک برند معرفی کنیم که ایران فراوان برند دارد.
باید درهای آژانس های مسافرتی دنیارا به روی ایران باز کنید
میگوئل ونتورا، مدیر شرکت نیوهتل از میهمانان خارجی این همایش نیز به برخی از کمبودهای گردشگری در ایران مانند صفحات خالی گردشگری انگلیسی زبان ایران با پسوند IR اشاره کرد و افزود: این یعنی ایران از ظرفیت رایگان اینترنت برای معرفی جاذبه های توریستی خود به جهانیان استفاده نکرده است.
وی تاکید کرد: برای تبلیغ آنلاین گردشگری باید درهای آژانس های مسافرتی دنیا را به روی ایران باز کنید و سیستم های آنلاین رزو هتل و تور ایجاد کنید.
ونتورا به تفکراتی که در رابطه با محدودیت های سفر به ایران در خارج از کشور وجود دارد اشاره و اظهار کرد: برخلاف بر آنچه در دنیا در رابطه با محدودیت های موجود در ایران که مانع ورود گردشگران می شود باید تاکید کنم این تفکر صحیح نیست و اگر در ایران محدودیتی بود امروز شاهد حضور گردشگران در ایران نبودیم.
توسعه در کشور باید متوازن باشد

محمد صادق پور مهدی معاون استاندار تبریز نیز در بخش دیگری از این نشست به بیان اینکه اگر قرار است در منطقه ای توسعه صورت پذیرد باید متوازن بوده و نباید تک قطبی و تک محوری باشد ، افزود: متاسفانه در گذشته در کشور ما چون همه متکی به نفت بودیم و دولتمردان راحت ترین راه را که فروش نفت بود انتخاب کرده بود از دیگر مقوله غفلت شده بود و خوشحالیم که امروز اداره کنندگان کشور به این نتیجه رسیده اند که نباید به نفت متکی باشند.
وی با اظهار خشنودی از مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات به مردم اظهار کرد: خوشحالم از اینکه دولتمردان پی برده اند که مردم باید در تمام بخش ها مشارکت داشته باشند و دولت وظیفه ایجاد بستر فعالیت برای بخش خصوصی را دارد.
وی با بیان اینکه در دنیا برند سازی و نماد سازی مرسوم است تاکید کرد: ایران توانمندی و پتانسیل های بسیاری برای این موضوع دارد.
پور مهدی به انتخاب شهر تبریز به عنوان شهر گردشگری در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: تلاش داریم تا بسترهای لازم برای جذب یک و نیم میلیون گردشگر خارجی در سال۲۰۱۸ را آماده کنیم و به همین منظور ۴ کارگروه تخصصی تسکیل شده است و محوریت کارگروه ها پیگیری ایجاد بسترهای لازم توسط دولت است تا کارها به بخش خصوصی سپرده شود.
وی در همین رابطه به برگزاری نمایشگاه گردشگری در اواخر سال ۹۵ یا اوایل سال ۹۶ اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۰۱۸ بهانه ای است برای جذب گردشگر و امیدواریم از این فرصت ها برای توسعه مبحث گردشگری با اقتصاد سالم که با کمترین هزینه بیشتر اشتغال را می توان ایجاد کرد استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff