تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 450252
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان:

باید از ظرفیت های فضای مجازی به نفع حوزه نماز استفاده کنیم

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان ضمن تاکید بر خطرات و تهدید های فضای مجازی گفت: باید این فضا را به خدمت بگیریم و به آن معنا و مفهوم دهیم تا در حوزه نماز از ظرفیت های آن استفاده کنیم.

باید از ظرفیت های فضای مجازی به نفع حوزه نماز استفاده کنیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام محمد عبادی زاده مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان صبح امروز در گردهمایی یاوران نماز در سالن آمفی تئاتر منابع طبیعی با اشاره به اینکه نماز مهم ترین شاخصه کشور اسلامی است، اظهار کرد: عده ای می گویند ما وبه وظیفه خود عمل می کنیم و نماز می خوانیم اما تنها وظیفه ما مسلمان اقامه نماز نیست بلکه ترویج فرهنگ نماز خوانی در ایران و جهان است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان تصریح کرد: بنده معتقدم اجرای عدالت بعد از اقامه نماز در اولویت است.

عبادی زاده عنوان کرد:فضای مجازی مهم ترین مسئله ای است که امروزه تمام جوامع با آسیب ها آن دست و پنجه نرم می کنند و در حقیقت فضای مجازی به بخشی از زندگی حقیقی انسان ها تبدیل شده است  وقابل تفکیک نیست.

فضای مجازی سگ وحشی است

وی با اشاره به اینکه فضای مانند سگ وحشی است که باید به آن قلاده بزنیم افزود: اگر بتوانیم فضای مجازی را که همچون سگ وحشی است رام کنیم در واقع توانستیم این فضا را به خدمت بگیریم و به آن معنا ومفهوم دهیم تا در حوزه نماز از ظرفیت های آن استفاده کنیم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان گفت: سه لایه اصلی در فضای مجازی وجود دارد که شامل لایه حاکمیتی، مدیریتی و کاربری است.

عبادی زاده در ادامه بیان کرد: لایه حاکمیت در فضای مجازی لایه ای است که مخترعین و سازندگان این تکنولوژِی در دست دارند.

وی تصریح کرد: غرب توانسته تکنولوژِی های گسترده ای را راه اندازی کند که اکنون تعداد زیادی از این فناوری ها توسط ایرانیان مدیریت می شود اما متاسفانه در حوزه فضای مجازی نتوانستیم مدیریت را در اختیار بگیریم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان با تاکید بر اینکه شبکه ملی فضای باید توسط  جوانان ایرانی ساخته شود، ادامه داد: مسئولان باید از جوانانی که در عرصه فناوری و ارتباطات می توانند فعالیت کنند حماتیت کنند تا  بتوانیم شبکه ای طراحی کنیم که حاکمیت و مدیریت و کاربری را در دست بگیریم.

جنگ سایبری در فضای مجازی

عبادی زاده افزود: فضای مجازی امروز تبدیل به عرصه جنگ سایبری شده است و باید با تمام قوا در این عرصه ایستاد همچنین  امروز دالان ورود به اطلاعات هر کشوری فضای مجازی است  و هر کشوری که از ظرفیت های فضای مجازی استفاده نکند عقب می ماند.

وی تصریح کرد: توسعه پهنای باند اینترنت کار بزرگی است اما نگرانی ما این است که اگر قدرت و سرعت فضای اینترنت را افزایش دهیم اما نتوانیم محتوای ارزشمندی را در آن قرار دهیم در واقع هم زمان با افزایش  پهنای باند اینترنت مسئولان باید برنامه هایی را برای جلوگیری از آسیب های بیشتر در فضای مجازی اجرایی کنند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان گفت: جهاد در فضای مجازی نیز وجود دارد زیرا همانطور که رزمندگان در طول جنگ تحمیلی قبل از انجام دادن عملیات نخست موقعیت را شناسایی می کردند و بعد از محاسبه زمان های جذر  ومد حمله را آغازمی کردند تا توانستند فاو را تصاحب کنند مقابله با  دشمن نیز در فضای مجازی به همین شکل است که بعد از شناسایی ابزار دشمن وانجام محاسبات به آن ها حمله سایبری کنیم.

کلیک دروازه ورود به کانال های غیر اخلاقی

عبادی زاده بیان کرد:فضای مجازی نباید به این شکل باشد که هر کاربر با یک کلیک وارد کانال ها و گروه های غیر اخلاقی شود و ما باید علی رغم نفوذ دشمن از سرگردانی جوانان در فضای مجازی جلو گیری کنیم و فضای مجازی را با موضوعات ک مربوط به نماز است جذب کنیم.

وی گفت:  ملت ایران توانست در جنگ مقابل رژیم بعثی صدام پیروز شود و اراده و عزم امردم باز هم می تواند در فضای مجازی دشمن را مغلوب کند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان افزود: دانشجویان و دانش آموزان ظرفیت هایی هستند که  باید از آنها در حوزه نماز و فضای مجازی استفاده کرد.

عبادی زاده با تاکید بر اینکه باید در فضایی مجازی شبکه سازی گسترده داشته باشیم،بیان کرد:شبکه سازی یعنی  کمک کردن به هم در تبلیغ سایت های اسلامی  متناسب با ظزفیتی که اسلام در اختیار ما قرار داده است همچنین برگزاری همایش نباید فقط در سال ها صورت گیرد بلکه این در فضای مجازی  با تعداد نامحدود نیز این قبیل همایشات می تواند برگزار شود.

وی  در ادامه تصریح کرد: اکنون ما  نیازمند راه اندازی باک اطلاعات در فضای مجازی هستیم که فعالین نماز بتوانند تجربه های خود در عرصه نماز را در آن به اشتراک بگذارند.

 تاثیرات فعالیت والدین در دنیای حقیقی

مسئول نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان افزود: پژوهشگران نیز اکنون به این نتیجه رسیدند که فعالیت والدین در دنیای حقیقی در حوزه نماز بیشتر باشد می تواند میزان آسیب پذیری فرزندان در فضای مجازی را کاهش  دهد.

عبادی زاده تصریح کرد: دشمن برای اینکه بتواند در عرصه مجازی در دل جوانان نفوذ کند اطلاعات و فیلم ها را رایگان در اختیار جوانان ایران قرار می دهد در صورتی که در هیچ جای دنیا به این شکل نیست.

وی با اشاره به اینکه مهندسی و مدیریت فکر گلوگاه تعیین سرنوشت جامعه است،خاطرنشان کرد: هرکسی  بتواند برافکار عمومی در جامعه مسلط بود و مدیریت کند برنده میدان خواهد بو واگر ما  بتوانیم جوانان را به سمت نماز و استفاده صحیح از فضای مجازی هدایت کنیم قطعا برنده شده ایم.

حجت الاسلام فروزان نژاد، مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان نیز در این مراسم اظهار کرد: رعایت قانون یک از نکاتی مهمی است  مسئولان و مردم  نباید ازآن فرار کنند.

مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان افزود: اجرای قانون برای همه لازم است و قطعا خلاف قانون عمل کردن حرام است ونماز نیز قانونی است که خداوند برای انسان ها تصویب کرده است و همه موظف به انجام آن هستند.

فروزان نژاد بیان کرد: ترویج فرهنگ نماز مختص سازمان اقامه نماز نیست بلکه همه افراد باید در جهت ترویج فرهنگ نماز گام بردارند تا جایی که کاسبان و بازاریان وهمه مردم با شنیدن صدای اذان مغازه خود را تعطیل کنند و به مسجد بروند.

وی گفت: بر اساس دستورالعملی که سال گذشته توسط ستاد اقامه نماز کشور اقامه شد ۸ نفر از جوانان هرمزگان در دوره های تربیتی و آموزشی شرکت کردند اما متاسفانه نتوانستند هسته مرکزی خود را  در استان تشکیل دهند.

اقامه نماز مهم ترین کار امام زمان(عج)

مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان با اشاره به اینکه  اقامه نماز مهم ترین کاری  است که که امام زمان(عج) بعد از ظهور انجام می دهند،تصریح کرد:  با اشاعه فرهنگ نماز یکی از کارهایی است که می تواند مقدمات ظهور امام زمان(عج) را آماده کند.

فروزان نژاد ادامه داد: مردم باید بدانند اقامه نماز با اقامه دین در یک راستا قرار دارند و با تمسک به فرهنگ نماز که تمسک به قرآن است می توانیم مبانی اسلام را به جهان معرفی کنیم.

یاوران نماز مؤذنان جامعه هستند

وی افزود: یاوران نمازباید مؤذنان جامعه باشند و همه کارهای خود را با وقت نماز تنظیم کنند همچنین یاوران نماز برای این شکل گرفته  است تا مساجد که مرکز فرماندهی اسلام در محله ها و کوچه ها است را زنده نگه دارند.

مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان خاطر نشان کرد: تاکنون ۳هزار اثر در حوزه نماز به دبیرخانه مرکزی نماز ارسال شده است همچنین در اجلاس سراسری نماز که ۳۰ آذر ماه در بندرعباس برگزار می شود ۴۰۰نفر سهمیه برای حضور در این اجلاس خواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=450252
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی