بانوان و دختران حرمت یادگار حضرت زهرا (س) و خون بهای شهیدان را حفظ کنند
+ پ -
بانوان و دختران حرمت یادگار حضرت زهرا (س) و خون بهای شهیدان را حفظ کنند
گفتگو اختصاصی با خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس:

بانوان و دختران حرمت یادگار حضرت زهرا (س) و خون بهای شهیدان را حفظ کنند

خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس و عضو فعال بسیج رسانه استان اظهار کرد: مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی و عموم مردم در جامعه قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سمانه کمالی باغستانی خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس و اعضای فعال بسیج رسانه استان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، گفت : مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون  یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی و عموم مردم در جامعه  قرار گرفته است.

وی افزود: مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون  یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی  و عموم مردم در جامعه قرار گرفته است .

خبرنگار آوای خلیج فارس اضافه کرد: رسانه های جمعی ازجمله رسانه های دیداری، شنیداری و گفتاری و رسانه های مکتوب مانند مجلات ، نشریات و  روزنامه ها  نقش مهمی را در ترویج یا تضعیف حجاب و عفاف دارند.
کمالی بیان کرد: مساله حجاب باید از خانواده و مدرسه شروع شود دو نهادی که  به تاثیرگذاری  آن کمترین شکی نباید داشت، اما رسانه نیز یک ابزار قدرتمند و تاثیر گذار است که نباید از آن غافل شد، همچنین آموزش حجاب از زمان خردسالی ، فرزندان ما را فهمیده و صالح بار می آورد .
وی با بیان اینکه  در دو سوره از قرآن کریم ، آیاتی راجع به حجاب آورده شده ، آیه ۳۱ سوره نور ، و آیه ۳۳ و ۵۹ سوره احزاب، یادآور شد: حجاب به عنوان یک ارزش انسانی و فریضه ای واجب بر هر زن و مرد مسلمان است که در کنار ارزش و واجب بودن به نوعی اهمیت دارد که  به فطرت بشری آدمی باز می گردد.
خبرنگار آوای خلیج فارس اظهار کرد: بانوان و دختران ما، با رعایت حجاب و پوشش اسلامی، حرمت حضرت زهرا (س) را حفظ کنند چرا که حجاب و پوشش چادر یادگار حضرت زهرا می باشد، همچنین با رعایت حجاب خون بهای شهیدان را می پردازند چرا که حفظ حجاب از وصیت شهدای اسلام است .
کمالی تصریح کرد: ضمن  تشکر و سپاس از تلاشهایی که از سوی رسانه ها  در خصوص حجاب و عفاف  تا به امروز انجام پذیرفته است، اما به نظر می رسد برای ترویج آن باید گام های بیشتری برداشته شود که این موضوع نیز خود نیازمند آسیب شناسی جدی و دقیق است.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از پوششهای سنتی  در تصاویر و فیلمها، پوشش خبری مناسب از برنامه های جشن تکلیف دختران در سراسر کشور، تهیه و انتشار ویژه نامه های جذاب برای اشاعه فرهنگ حجاب، تشکیل ستاد برنامه ریزی و اجرایی برای نهادینه کردن موضوع حجاب و عفاف در رسانه ها در جامعه، تهیه گزارشهای مستند و منتقدانه از عملکرد دستگاههای مربوط و … از جمله  مهم ترین راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می باشد.
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff