رطوبت بالا عامل ایجاد پدیده مه در هرمزگان/ دید افقی در قشم به 800 متر رسید
+ پ -
رطوبت بالا عامل ایجاد پدیده مه در هرمزگان/ دید افقی در قشم به ۸۰۰ متر رسید

کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان بابیان اینکه پدیده مه بر اثر بالا بودن میزان رطوبت و نبود وزش باد اتفاق افتاده است، اظهار کرد: این پدیده در مرکز استان و تنگه هرمز با دید افقی ۱۰۰ متر و در قشم به ۸۰۰ متر رسیده است.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صبح امروز در آسمان استان هرمزگان پدیه مه با غلظ بسیاری بالایی روبرو بودیم به گونه ای که تا ارتفاع ۱۰۰ متر کاهش دید را بدنبال داشت است و در ساعات اولیه صبح ازغلظت ان کاسته می شد.

میزان غلظت این مه در شهر تازیان حومه شهر بندرعباس بالا بوده است به گونه ای که تا الان با کاهش دید نسبت بالایی روبرو و امکات تردد وسایل نقلیه کم است.

محمدتقی سدیدی، کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار   هرمز؛ با بیان اینکه پدیده مه امروز صبح در بندرعباس و قشم رخ داده است، گفت: این پدیده در مرکز استان و تنگه هرمز با دید افقی ۱۰۰ متر و در قشم به ۸۰۰ متر رسیده است.

کارشناس سازمان هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: پدیده مه بر اثر پایدار بودن شرایط جوی، بالا بودن میزان رطوبت و نبود وزش باد اتفاق افتاده است.

سدیدی تصریح کرد: در حال حاضر غلظت مه در بندرعباس  کم شده است و  تا ساعات ظهر حدود ۱۰ صبح این پدیده کامل از بین می رود و از غلظت آن کاسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از محو پدیده که تا پایان هفته پدیده قابل ملاحظه ای را در استان نخواهیم داشت و آسمان استان صاف و آرام خواهد بود و با اندکی کاهش نسبی دما مواجه هستیم.

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff