بازی‌های رایانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای دو معضل پیش روی کودکان و نوجوانان
+ پ -
بازی‌های رایانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای دو معضل پیش روی کودکان و نوجوانان
کارشناس اجتماعی بهزیستی در نشست آسیب‌های اجتماعی حاجی‌آباد عنوان کرد:

بازی‌های رایانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای دو معضل پیش روی کودکان و نوجوانان

با همکاری اداره بهزیستی و امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان حاجی آباد نشست آسیب های اجتماعی در سالن مرکز مداخله شهرستان برگزار گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم در این برنامه خانم نصیری کارشناس امور اجتماعی از اداره بهزیستی شهرستان حاجی آباد به ارائه مضرات و اثرات مخرب مصرف مواد مخدر، بازی‌های یارانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای پرداخت.

وی در خصوص “پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زنان و خانواده ” گفت: آسیب های اجتماعی معلول و پیامد کار در سایر حوزه های اقتصادی،فرهنگی،سیاسی،اجتماعی و…است واگر در سایر حوزه ها کارکرد خوبی داشته باشیم کمتر شاهد بروز آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

نصیری تاکید کرد :به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی حوزه زنان , بحث مشاوره و مددکاری و بکارگیری افراد متخصص در این زمینه , بحث آموزش پیش از ازدواج, تامین امنیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار ,تدوین اوقات فراغت زنان لازم است در دستور کار ادارات مربوطه قرار گرفته است.

در ادامه خادمی دبیر آسیب های اجتماعی فرمانداری شهرستان حاجی آباد افزود: هدف این کارگروه ضمن تقویت و توسعه فرهنگ استفاده از مشاوره به طور تخصصی‌تر، تلاش برای تحکیم و تعالی بنیان خانواده بعنوان بنیان اجتماع است.

کارشناس آسیب های اجتماعی نیروی انتظامی حاجی آباد در رابطه با آسیب های نوپدید اجتماعی و راهکارهای کاهش این آسیب ها گفت: بازی‌های رایانه‌ای، آسیب‌هایی دارد که لازم است برای مقابله‌ با این پدیده راه‌کارهایی ارائه شود تا میزان مراجعه کودکان به این نوع بازی‌ها کاهش پیدا کند.

یادآور می‌شود؛ از دیگر موضوعات طرح شده در این دوره آموزی می‌توان به موضوعاتی از قبیل شبکه های مجازی و نکاتی که والدین باید هنگام استفاده خود و فرزندانشان به آن توجه نمایند، شبکه های ماهواره ای و آسیب های اجتماعی و خانوادگی آن، نکاتی که والدین برای استفاده فرزندانشان از موبایل باید به آن توجه کنند و آسیب های اجتماعی موجود در مدارس اشاره کرد.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff