بازگشت مزرعه پرورش مرغ مادر به چرخه تولید/حاجی آباد نیاز جوجه یک روزه هرمزگان را تامین می کند

حمید جهانگیری، فرماندار حاجی آباد در گفتگو اختصاصی با خبرنگار  هرمز  با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف شهرستان حاجی آباد اظهار کرد: ۱۸ مرغداری در شهرستان حاجی آباد وجود دارد که اکثریت آنها فعال بوده که این امر نشان دهنده نگاه ویژه دولت به بخش تولید داخلی است.

جهانگیری با اشاره به راه اندازی دوباره مزرعه پرورش مرغ مادر و جوجه یک روزه عنوان کرد: این مرغداری به دلیل مشکلات متعدد مالی  پس از هفت سال تعطیلی، با حمایت های استاندار هرمزگان در سال رونق تولید، فعالیت خود را دوباره آغاز کرده و دارای ظرفیت تولید ۳۵ هزار قطعه مرغ مادر و چهار میلیون قطعه جوجه یک روزه می باشد.

وی تصریح کرد: این مزرعه پرورش مرغ مادر زمینه اشتغالزایی 40 نفر را فراهم نموده و نیاز واحدهای مرغداری سطح استان به جوجه یک روز را نیز تامین می سازد.

فرماندار حاجی آباد با اشاره به طرح های اقتصادی در شهرستان افزود : تا کنون 120 هکتار گلخانه در حاجی آباد ایجاد شده است و در سال جاری نیز به میزان 70 هکتار به سطح زیر کشت گلخانه ای افزوده می شود و  زمینه اشتغال 400 نفر در این بخش نیز فراهم می گردد.

جهانگیری با اشاره به موفقیت اجرای طرح پرورش ماهی خاویار خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال از اولویت های کاری دستگاههای اجرایی شهرستان است که امیدواریم با اجرای پروژه های مختلف در حوزه های کشاورزی ، شیلات و معادن اشتغال مورد نیاز شهرستان را ایجاد  کنیم.

انتهای پیام/