بازگشت بازار به مدار مثبت/ افزایش ۴۸ واحدی شاخص بورس/ بازار همچنان گرفتار نوسان‌گیری
+ پ -
بازگشت بازار به مدار مثبت/ افزایش ۴۸ واحدی شاخص بورس/ بازار همچنان گرفتار نوسان‌گیری

بورس تهران امروز با افزایش ۴۸ واحد شاهد بازگشت قیمت‌ سهام روی مدار مثبت بود، گرچه هنوز شرایط پایداری را برای روند شاخص‌های بورس نمی‌توان ترسیم کرد، اما با بازگشت معامله‌گران حقیقی، نماگرهای بورسی دوباره سبزپوش شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۶ مرداد ماه ۹۴ با ۴۸ واحد افزایش به رقم ۶۶ هزار و ۴۸۹ واحد ایستاد. شاخص قیمت وزنی نیز با ۱۹ واحد  رشد عدد ۲۶ هزار و ۵۴۵ واحد را تجربه کرد.

شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش ۲۰ واحدی به رقم ۸ هزار و ۷۵۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول نیز در حالی با افت ۳ واحدی رقم ۴۷ هزار و ۶۴۱ واحد را برای خود ثبت کرد که شاخص بازار دوم با رشد ۳۲۶ واحدی به رقم ۱۳۹ هزار و ۲۴۰ واحد ایستاد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با ۳ واحد کاهش عدد ۷۷۸ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش ارزش معاملات امروز بورس به بیش از ۱۰۹ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان بالغ شد که حاصل دست به دست شدن بیش از ۴۸۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۵ هزار نوبت داد و ستد بود.

در معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با ۲۷ واحد، بانک تجارت با ۱۶ واحد و بانک صادرات با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به دوش کشیدند. در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی اراک با ۲۱ واحد، هلدینگ توسعه صنایع بهشهر با ۷ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶ واحد کاهش بیشتری تاثیر منفی را بر برآورد این نماگر بازار سهام برجای گذاشتند.

امروز ناظر بازار سهام اقدام به بازگشایی نماد معاملاتی اوراق مشارکت بین‌المللی توسعه ساختمان،‌ صدرا، پارس دارو، آلومینیوم ایران،‌ صنایع کاشی‌ سرامیک سینا، سرما آفرین، تراکتورسازی ایران، بیمه کارآفرین،‌ عمران و توسعه شاهد، کف، فرآورد‌ه‌های غذایی و قند چهارمحال و پتروشیمی امیرکبیر کرد. این در حالی بود که طی معاملات امروز هیچ نماد معاملاتی با توقف مواجه نبود.

به گزارش فارس، بازار امروز در حالی کار خود را در مدار منفی آغاز کرد که در میانه راه با رِنج شدن قیمت‌ها در برخی نمادهای معاملاتی پیشرو از جمله بانک‌ها و خودرویی‌ها دوباره به مدار مثبت بازگشت.

شاخص‌های بازار سهام اگرچه امروز سبزپوش شدند، اما بازار همچنان برای تداوم حرکت پایدار خود نیازمند تقویت حجم و ارزش معاملات است. در حالی که به نظر می‌رسد در کلیت بازار همچنان ترس ناشی از دست رفتن انتظارات آتی وجود دارد، اما امکان نوسان‌گیری برای معامله‌گران حرفه‌ای باعث شده تا همچنان بورس روی پاشنه این معامله‌گران بچرخد.

بورس تهران این روزها گرفتار نوسان‌‌گیران کوتاه مدت کمتر از ۱۰ درصدی گرفتار شده که به محض شناسایی سود و یا پایان اصلاح تکنیکی دوباره در قیمت‌‌های پایین سهام می‌نشینند.

بازار سهام امروز همزمان با انتشار برخی‌ خبرهای مثبت از خودروسازان و همچنین مناسب شدن قیمت سهام برخی بانک‌ها برای ورود مجدد نوسان‌گیران در مدار مثبت قرار گرفت.

بازار سهام اگر چه نماگرهای خود را امروز سبزپوش دید، اما حجم معاملات سهام از واقعیت دیگری در بورس حکایت دارد. حجم معاملات سهام این روزها ضعیف بوده و در مدار نااطمینانی نوسان می‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff