بازگشایی مدارس در هرمزگان/ از اعتراض رییس نظام پزشکی هرمزگان به بخشنامه آموزش و پرورش تا تجمع والدین بدلیل نبود تهویه در مدارس

رییس نظام پزشکی هرمزگان در نامه‌ای اعتراضی به مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، نسبت به بخشنامه آموزش وپرورش درباره قابل قبول نبودن گواهی استراحت پزشکی توسط پزشکان عمومی برای دانش آموزان واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین کرمپور امروز در نامه‌ای خطاب به محمد قویدل ضمن یادآوری تلاش ها و نقش پزشکان عمومی در تشخیص ودرمان بیماران طی دوران اوج کرونا ، تصمیم آموزش و پرورش استان را خلاف مبانی علمی و حرفه ای و شان پزشکان عمومی دانست.

وی خواستار اصلاح بخشنامه آموزش و پرورش استان در این باره و دلجویی از پزشکان عمومی شد.

امروز جمعی از خانواده‌ و اولیای دانش آموزان بندرعباسی در مقابل اداره آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس تجمع کرده و خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شدند.

والدین می‌گویند: گرمای هوا و نبود سیستم سرمایش مناسب و کافی در مدارس باعث شیوع بیماری در فرزندان‌شان می‌شود و جان آنها را به خطر می‌اندازد چرا که اکنون دمای هوا در بندرعباس بالای ۳۵ درجه و با رطوبت بالاست و دانش آموزان نمی‌توانند پنجره کلاس‌ها را برای تهویه مناسب باز بگذارند.

منبع فارس

انتهای پیام/