بازنگری در تربیت نسل جوان اولویت خانواده‌ها باشد

کارشناس‌مذهبی گفت: خانواده‌ها باید هوشمند عمل‌کنند و در تربیت بازنگری صورت گیرد و آنها را دورن خانواده واکسینه کنیم تا ورود آنها به جامعه باعث تاثیرپذیری آنها نشود.

حجت‌الاسلام علی صادقی، کارشناس مذهبی در کفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت حمیدرضا‌الداغی اظهار‌کرد: اگر بخواهیم ابعاد حادثه سبزوار را در وجه‌های مختلف بررسی‌کنیم، مشاهده می‌شود که برخی از افراد جامعه به آن به عنوان یک حادثه عادی نگاه‌می‌کنند و در کنار روزمرگی‌ها از کنار آن عبور می‌کنند و برخی از مردم آن را ناشی از تعصبات دینی می‌دانند که نباید تعصب و ورود نابهنگام داشته‌باشیم و برخی دیگر آن را جوانمردی و غیرت یک ایرانی می‌دانند که حکایت می‌کنند این حادثه ریشه در رگ و غیرت ایرانی دارد که زیر بار ظلم نمی‌رود و نمی‌‌تواند ظلم را قبول کند و هرکجا که ظلم را در حق کسی ببیند خودش را تا پای جان فدا می‌کند و این وجه خوب ماجرا است.

فعال فرهنگی و اجتماعی ادامه‌داد: اهل خرد غیرتمند بودن را ناشی از جوانمردی می‌دانند و ما نیز آن را تایید می‌کنیم و ثابت کرده‌ایم در طول تاریخ ما جوانمردانی‌ مانند غلامرضاتختی، پوریای‌ولی و در عصر خودمان شهید علی لندی را به نمایش گذاشتیم، حاج قاسم، اسطوره بزرگ جهان را معرفی کردیم و شهیدحمیدرضا الداغی نمونه‌ای از عزت و جوانمردی را در قرن جدید معرفی کردیم.

صادقی تصریح‌کرد: حرکت شهید الداغی یک احساس تکلیف از نوع بسیار مناسب و اینکه انسان اگر احساس تکلیف کرد در بزنگاه و وقت خودش آن را انجام‌دهد؛ خیلی از مواقع انسان احساس تکلیف می‌کند اما به موقع آن را انجام‌نمی‌دهد اما احساس تکلیف شهید‌الداغی بهنگام بود.

وی با بیان اینکه جامعه ما می‌تواند موضوعیت داشته‌باشد برای شکل‌دهی یک انسان تبهکار و جانی عنوان‌کرد: تربیت تشکیل‌شده از یک مثلث سه ضلع خانواده، مدرسه و جامعه و این سه ضلع باید به یک توازنی برسند تا یک تربیت شکل بگیرد.

کارشناس مذهبی افزود: اگر خانواده با مدرسه و جامعه هماهنگ نباشد تربیت خوبی صورت نمی‌گیرد؛ اگر جامعه از مسیر و ریل اصلی خود خارج شد و بزهکاری در آن رواج پیدا‌کرد و کج‌روی‌ها افزایش‌یافت، باعت تردد راحت افراد ناصالح در میان مردم می‌شود و جامعه نیز آنها را پذیرش می‌کند.

صادقی با بیان اینکه جامعه پویا، زنده و خردمند هیچ‌گاه زیر بار تبهکار نمی‌رود، عنوان‌کرد: نیاز داریم خانواده‌های ما نسبت به تربیت فرزندان بیشتر تلاش کنند زیرا نقش بسزایی دارند، خانواده‌ها باید هوشمند عمل‌کنند و در تربیت بازنگری صورت گیرد و آنها را دورن خانواده واکسینه کنیم تا ورود آنها به جامعه باعث تاثیرپذیری آنها نشود.

وی ادامه داد: اگر فرزند ما در خانواده واکسینه شود و جایگاه خودش را پیدا کند می‌تواند در جامعه خودش را در مقابل بزهکاری‌ها حفظ کند.

کارشناس مذهبی تاکید‌کرد: قوانین امر به معروف و نهی از منکر جامعه ما نیاز به بازنگری و اصلاحات دارد.

صادقی اظهار‌کرد: برخی از سلیبریتی‌ها در زمین دشمن بازی می‌کنند و به دور از حرفه خودشان اظهارنظرهایی دارند تا جایی که طرفدارانشان نیز از این بابت نگران هستند.

وی تصریح‌کرد: در حادثه سبزوار قوه‌قضاییه با رساندن متهمان این حادثه به اشد مجازات باری دیگر اقتدار خود را نشان دهد؛ اگر در وقایع سال گذشته آن طور رفتار نمی‌شد ما دیگر شاهد داغدار شدن خانواده‌ها نمی‌شدیم.

کارشناس‌مذهبی هرمزگان خاطر‌نشان کرد: در گام دوم انقلاب باید تربیت فرزند تیتر اول دغدغه‌های خانواده‌ها باشد، جوان و نوجوان تراز انقلاب از تربیت دینی ظهور می‌کند نقش دین در ترییت کلید واژه تمام رساله‌‌های علمی جهان اسلام است؛ در تربیت دینی فرزندانمان بیشتر تدبر کنیم.

انتهای‌پیام/