سفر مسافران نوروزی به تالاب بین المللی تیاب/بازدید ۴۰ هزار گردشگر و مسافر از تیاب میناب
+ پ -
سفر مسافران نوروزی به تالاب بین المللی تیاب/بازدید ۴۰ هزار گردشگر و مسافر از تیاب میناب

مدیر اداره بندر و دریانوردی تیاب میناب با اشاره به اینکه۴۰ هزار گردشگر از تالاب بین المللی تیاب میناب بازدید کرده اند، اظهار کرد: از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تا ۹ فروردین سال جاری ۴۰ هزار گردشگر با حضور در تیاب از مواهب طبیعی این بندر و جنگل های حرا تالاب بین المللی تیاب بازدید کردند.

محمدامین امانی مدیر اداره بندر و دریانوردی تیاب میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز ، با اشاره به اینکه۴۰ هزار گردشگر از تالاب بین المللی تیاب میناب بازدید کرده اند، اظهار کرد: از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تا ۹ فروردین سال جاری ۴۰ هزار گردشگر با حضور در تیاب از مواهب طبیعی این بندر و جنگل های حرا تالاب بین المللی تیاب بازدید کردند.

 

وی با بیان اینکه ۲۲ شناور دارای مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی به گردشگردان خدمات ارائه می کنند؛افزود: این شناورها پس از بازرسی از نظر فنی و ایمنی موفق به دریافت مجوز موقت طرح گردشگری نوروزی در تالاب بین المللی تیاب شدند.

 

وی بیان کرد: سه شناور همیارناجی با استقرار در بندر تیاب سلامت سفر و گردش در این منطقه را تضمین کرده اند که این این شناورها با هدف امداد و نجات غریق در مواقع بروز حادثه در تالاب به صورت شبانه روزی مشغول گشت زنی هستند.

 

این مسئول ادامه داد: در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران ۱۰ نفر از پرسنل اداری و شرکتی اداره بنادر شهید باهنر هرمزگان در قالب طرح نوروزی در تیاب مستقر هستند.

 

مدیراداره بندر و دریانوردی تیاب میناب اضافه کرد: تهیه جلیقه و رینگ نجات در اندازه بزرگسال و کودک و حضور یک غواص حرفه ای مجهز به تجهیزات کامل غواضی در زمینه ایمنی گردشگران از دیگر اقداماتی است که در بندر تیاب فراهم شده است.

 

وی تصریح کرد: در راستای حفظ ایمنی گردشگران، روزانه و به شکل مستمر تمام تردد در تالاب تیاب از طریق ارتباط رادیویی کنترل می شود.

 

وی با اشاره به مناظر زیبا و چشم اندازهای طبیعی در بندر تیاب، اظهار کرد: علاوه بر خور و تالاب بین المللی، منطقه شغون در تیاب نیز دارای ساحلی زیبا و پوشیده از جنگل حرا و درختان مانگرو یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردان و علاقمندان به گردش دریایی است.

 

وی بیان کرد: منطقه شغون در چهار کیلومتری دهانه خور و تالاب قرار دارد و با خود بندر ۵ کیلومتر فاصله دارد که امکان تردد تا آن به وسیله خودرو هم میسر و ممکن است و گردشگران می توانند با حضور در این منطقه زیبا از ساحل بکر و پس کرانه آن لذت ببرند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff