بازدید معاون فنی و عمرانی بنیاد برکت کشور از روستاهای محروم بخش سندرک
+ پ -
بازدید معاون فنی و عمرانی بنیاد برکت کشور از روستاهای محروم بخش سندرک
در راستای محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته:

بازدید معاون فنی و عمرانی بنیاد برکت کشور از روستاهای محروم بخش سندرک

معاون فنی و عمرانی بنیاد برکت و هیئت همراه وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی« ره » با توجه به منویات مقام معظم رهبری«مد» برای محرومیت زدایی و توجه ویژه به موضوع کمبود آب در بخش سندرک حضور یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب،  در این بازدید که از روستای آرنگو پایین بخش سندرک صورت گرفت حسینعلی احمدی نیا دهیار روستا با بیان مشکلات کم آبی سندرک گفت: از جمله مناطق استان هرمزگان که از چند سال گذشته با موضوع کمبود آب و بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند اکثر روستاهای بخش سندرک شهرستان میناب هستند که مشکلاتی را برای ساکنان این روستاها به‌وجود آورده است.

دهیار روستا افزود:  آبرسانی به روستاهای محروم بخش همچون عشایر کوچ‌رو توسط تانکر صورت می‌گیرد و شست و شو، حمام، آب شرب انسان و احشام همگی از این طریق فراهم می‌شود.

احمدی نیا تصریح کرد: مسئولان باید نسبت به موضوع بی‌آبی و کم‌آبی روستاهای بخش سندرک دغدغه بیشتری داشته باشند زیرا با توجه به وضعیت جوی و گرمای شدید منطقه نبود آب بسیار طاقت فرسا است.

وی با اشاره به در مضیقه بودن مردم روستاهای محروم جهت استفاده از آب شرب اظهار کرد: در برخی از روستاهای بخش آبرسانی با تانکر انجام می‌شود که البته بنا به گفته ساکنان این روستاها هم غیرکافی است و هم دارای مشکلات بهداشتی است.

مقام عالی دولت در این روستا خاطر نشان کرد: در همین راستا جهت پیگیری های انجام شده با مسئولان ذیربط معاون فنی بنیاد برکت کشور و هیئت همراه از نزدیک مشکلات روستاهای محروم بخش سندرک را مشاهده کردند.

در این دیدار مهندس تدین معاونت فنی و عمرانی بنیاد برکت ضمن خدا قوت به مسئولان منطقه ای گفت: این بنیاد با تدبیر مقام معظم رهبری جهت محرومیت زدایی از مناطق کشور در حال فعالیت است و در زمینه های اقتصادی و مذهبی و آموزشی فعالیت چشمگیری داشته است که این استان نیز شاهد این نوع فعالیت بوده و خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی بنیاد برکت افزود:  به حول و قوه الهی و در آینده ای نزدیک پروژه های آب رسانی جهت محرومیت زدایی د ر روستاهای محروم بخش سندرک با همکاری مسئولان استانی و منطق ای صورت خواهد گرفت.

تدین خاطر نشان کرد: بنیاد برکت با هدف ارائه‌ خدمات توانمند سازی اقتصادی و اجتماعی، انجام امور زیر بنایی، فرهنگی، سلامت و عام‌ المنفعه و با رویکرد خدمت‌رسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته فعالیت دارد.

سِندِرْک در قدیم‌الایام دارای ثروت های فراوان خدادادی از جمله سفره های آب زیرزمین ، زمین های کشاورزی بسیار حاصلخیز بود تا اینکه در سال ۱۳۷۵ سندرک دچار یک خشکسسالی کم نظیر شد و تمام باغات خشک شدند و چشمه ها نیز کم آب گشت تا جایی که آب آشامیدنی نیز برای مردم از طریق تانکر فراهم می شود.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff