بازدید عالی ترین مقام راه و شهرسازی کشور از پروژه های راه در هرمزگان/شهر جدید علوی در انتظار آینده ای درخشان
+ پ -
بازدید عالی ترین مقام راه و شهرسازی کشور از پروژه های راه در هرمزگان/شهر جدید علوی در انتظار آینده ای درخشان

همزمان با سومین روز از هفته دولت، عباس آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی به منظور بازدید و افتتاح پروژه های حوزه راه و بنادر، به استان هرمزگان سفر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در اولین ساعات از سومین روز هفته دولت وزیر راه و شهر سازی با حضور در شهر بندرعباس از پروژه احداث آزاد راه بندر شهید رجایی-ایسین-دشت امام بازدید نمود.

این پروژه به منظور اصلاح و مطلوب سازی محور مواصلاتی اسکله شهید رجایی به سایر نقاط کشور در حال احداث احداث است تا انتقال و ترانزیت کالا از اسکله مذکور با سهولت و استاندارد مطلوب تری انجام شود.

این آزاد راه به طول ۳۲ کیلومتر و با هزینه ای افزون بر پنج هزار میلیارد ریال به مدت ۲ سال با مشارکت بخش خصوصی ساخته می شود که ابتدای آن از شمال شهر بندرعباس آغاز شده و انتهای آن با یم تقاطع غیر همسطح به اسکله شهید رجایی متصل می شود و با ساخت این پروژه، طول آزاد راه های هرمزگان به ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه اسکله شهید رجایی در بحث کانتینری، احداث این بزرگ راه کمک شایانی به حمل و نقل و اتصال اسکله شهید رجایی به سایر نقاط خواهد بود.

در ادامه سفر وزیر راه و شهرسازی، ایشان به اتفاق هیات همراه از پروژه در حال ساخت تونل شهر جدید علوی نیز بازدید نمودند. این تونل به منظور کوتاه شدن مسیر بندرعباس تا شهر جدید علوی در حال ساخت است و فاصله این مسیر را ۲۵ کیلومتر کاهش می‌دهد و با احداث آن فاصله شهر جدید علوی تا بندر شهید رجایی ۷ کیلومتر و تا بندرعباس به ۲۵ کیلومتر خواهد رسید.
شهر جدید علوی در سال ۱۳۶۹ مکان یابی شده و بر اساس نیاز به اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس به مرحله اجرا درآمد و طرح جامع آن در سال ۹۳ به تصویب شورای مسکن کشور رسید و طرح تفضیلی آن اکنون در حال بازبینی نهایی می باشد.
با توجه به اینکه در شهر جدید علوی تاکنون ۳۵۰ واحد مسکونی ساخته شده که ۱۰۰ واحد مربوط به مسکن مهر است و هدف‌گذاری برای ساخت بیش از ۸ تا ۱۰ هزار واحد مسکونی در این منطقه صورت گرفته است وجود راه مناسب یکی از ملزومات می باشد که با ایجاد این تونل این مهم به تحقق خواهد پیوست.

عملیات اجرایی تونل شهر جدید علوی به همت نیروی دریایی سپاه حفاری شده و برای تکمیل حفاری ۶۰ متر دیگر باید در دل کوه پیشروی صورت گیرد که به گفته مسئول فنی پروژه تا اواسط آذر ماه سال جاری این عملیات به اتمام می رسد و انشالله در سال ۹۶ شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

 

انتهای پیامت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff