بازدید از پروژه های طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و آب شیرین کن بندرعباس
+ پ -
بازدید از پروژه های طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و آب شیرین کن بندرعباس

وزیر نیرو از روند احداث پروژه آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس بازدید کرد که فاز اول این پروژه با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب جهت تامین آب شرب شهر بندرعباس قرار است تا فصل تابستان سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به صنایع و معادن جنوب شرق کشور در هدف گذاری نهایی دارای ظرفیت شیرین سازی یک میلیون مترمکعب آب است.

فاز اول این طرح با ظرفیت ۱۷۰ میلیون متر مکعب ظرفیت قرار است تا دو سال دیگر به بهره برداری برسد که ۶۰ میلیون مترمکعب آن برای مصرف استان هرمزگان مورد استفاده قرار می گیرد.

حمید چیت چیان وزیر نیرو در جریان این بازدید این طرح  را بزرگترین پروژه آبرسانی از دریا در کشور دانست و گفت : طرح ملی انتقال آب خلیج فارس از طرح های شاخص در صنعت آب کشور محسوب می شود.

وی افزود: بزرگترین تجهیزات شیرین سازی آب دریا در کشور در قالب این طرح ایجاد شده که  این طرح آبرسانی از کارهای بسیار ضروری برای صنعت کشور بوده است، این طرح توسط بخش خصوصی در حال اجراست که اجرای این پروژه مهم می تواند الگویی مناسب در کشور باشد.

وزیر نیرو  از روند احداث پروژه آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس بازدید کرد که فاز اول این پروژه با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب جهت تامین آب شرب شهر بندرعباس قرار است تا فصل تابستان سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff