بازخوانی پرونده دولت یازدهم در هرمزگان/ دفاع استاندار هرمزگان از عملکرد دولت تدبیر و امید
+ پ -
بازخوانی پرونده دولت یازدهم در هرمزگان/ دفاع استاندار هرمزگان از عملکرد دولت تدبیر و امید

استاندار هرمزگان بیان کرد: هرمزگان به واسطه دارا بودن مرز طولانی آبی و سایر قابلیت های و زیر ساخت و امکانات قدرتمند در کنار مشارکت بالای مردم یکی از مستعد ترین استان های کشور و بستری مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و گسترش فعالیت های اقتصادی درون زا و بیرون گرا، دانش بنیان گرا و صادرات گرا به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان پنجشنبه شب در یازدهمین نشست شورای اداری هرمزگان که با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با حضور وزیر کشور برگزار شد؛ اظهارکرد: استان هرمزگان طی مدت تصدی دولت یازدهم علی رغم همه تحریم ها و کمبود منابع در کشور به شهادت آمار و به اندازه شاخص ها استانی برخودار از امنیت مطلوب مبتنی بر توسعه پایدار و زیر ساخت های مناسب برای رشد تعالی فعالیت های صنعتی، تجاری، بازرگانی و کشاورزی بوده است.

 

وی در ادامه افزود: استان هرمزگان در زمینه سرمایه گذاری و فعالیت های عمرانی و جذب منابع و تسهیلات اشتغال زایی و مبارزه با قاچاق کالا و بهبود فضای کسب و کار و افزایش درآمد و مهم تر از همه تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی طی این دو سال اخیر موفقیت های چشمگیری را در بین سایر استان های کشور بدست آورده است .

 

استاندار هرمزگان بیان کرد: در ارزیابی های صورت گرفته از سوی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور این استان مقام نخست را کسب کرده است و بررسی شاخص های چندگانه ارزیابی استان ها و کسب این موفقیت بیانگر آن است که هرمزگان به واسطه دارا بودن مرز طولانی آبی و سایر قابلیت های و زیر ساخت و امکانات قدرتمند در کنار مشارکت بالای مردم یکی از مستعد ترین استان های کشور و بستری مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و گسترش فعالیت های اقتصادی درون زا و بیرون گرا و دانش بنیان گرا و صادرات گرا به شمار می رود.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به رشد برخی از شاخص های اقتصادی این استان در دولت یازدهم، گفت: رسیدن میزان تولید ناخالص داخلی به ۲۵۴ میلیارد ریال و عملکرد درآمدهای استانی با رسیدن به رقم ۲۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال در سال ۹۴ با افزایش ۳۳ درصدی از جمله این شاخص ها است.

 

جادری تصریح کرد: در راس اقتصاد مقاومتی ضمن انتقاد فعالیت دستگاه های اجرایی طرح های پروژه های عمرانی و اقتصادی با سیاست های اقتصاد مقاومتی و تسهیل کار مناسب سه موضوع را در اولویت کاری قرار داده ایم که از جمله ؛ توسعه فعالیت های دریامحور و صادرات غیر نفتی؛ واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی؛ رفع موانع تولید و تسهیل سرمایه گذاری برای حضور و فعالیت گسترده مردم و بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی که نتایج حاصل از این اولویت ها ایجاد و تسهیلات اشتغال و افزایش درآمد برای مردم و خزانه دولت بوده و در آینده نیز خواهد بود.

 

استاندار هرمزگان در ادامه اضافه کرد: مدیریت کلان استان براساس شرح وظایف قانونی و با همیاری و تلاش همه دستگاه های اجرایی و ارکان نظام خود را همواره مسئول در ایجاد زیر ساخت های توسعه استان و تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقامتی دانسته و با بهره گیری از تمام ظرفیت های فراوانی که در استان وجود دارد شکوفایی، نشاط، امید و عزت هرمزگانی ها و تامین مسائل پایدار مردم را در عرصه های گوناگون در اولویت کار خود قرار داده است که نتایج مثبت آن در رتبه های کسب شده ملموس و عینی می باشد.

 

وی ادامه داد: درآمد گمرکات استان به ۷۸ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال رشد یافته و صادرات غیرنفتی با رسیدن به ارزش هشت هزار میلیارد ریال، ۱۰۴ درصد رشد داشته است.
جادری خاطرنشان کرد: واریز بالغ بر ۸۱ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال درآمدهای ملی به خزانه کشور در این دولت صورت گرفته و همچنین میزان تسهیلات اعطایی بانک هایی استان با رشد ۶۶ درصد رقمی معادل ۷۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال در این دولت بوده است.
وی با بیان اینکه هرمزگان در دولت یازدهم به استانی مناسب برای رشد فعالیت های اقتصادی تبدیل شده است، بیان داشت: در زمینه واگذاری پروژه های عمرانی به بخشش خصوصی ۸۴ پروژه شناسایی شده و ۲۲ پروژه در شرف واگذاری است.
جادری اظهار کرد: در بخش صنعت، ۷۳۱ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۵۱ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال و اشتغال بیش از ۲۷ هزار نفر با استفاده از تسهیلات و ظرفیت بخشش خصوصی اجرایی شده است.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: در بخش صنعت استان ۱۶۷ پروژه، در بخش کشاورزی ۵۲۳ پروژه و خدمات ۷۶۶ پروژه سرمایه گذاری در دست اجراست.

 

جادری تصریح کرد: کسب رتبه اول اقتصاد مقاومتی، رتبه سوم کارگروه رفع موانع تولید، رتبه نخست جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی، قرار گرفتن در بین پنج استان برتر کشور در تکمیل پروژه های عمرانی، رتبه نخست درآمدهای گمرکی و کسب رتبه نخست بنادر استان در ترانزیت خارجی از موفقیت های این استان در دولت تدبیر و امید بوده است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff